fbpx

Volajte: +421 917 547 056

V pracovné dni od 9:00 do 15:30 hod.

Trpíte bolesťami kĺbov? Neodkladajte riešenie týchto problémov na poslednú chvíľu

od | jún 14, 2021 | Blog

Opúšťate bolesť, užite si cestu!

Asi neexistuje človek, ktorý by túto nepríjemnú bolesť nezažil. Ak sa jedná o občasný jav, ktorý sa prejavil po fyzicky náročnom výkone alebo úraze, tak máme tendenciu tento problém úplne odignorovať. A to je chyba!

Čo je vlastne bolesť?

Bolesť je schopnosť nášho tela, ktorou sa nám snaží naznačiť, že niečo nie je v poriadku. Pri bolesti máme tendenciu si viac dávať pozor na danú partiu, menej ju namáhať a tým dávame telu čas na regeneráciu.

Najčastejšie tlmíme bolesť liekmi! Pozor môžete si ublížiť!

Tlmenie bolestí liekmi má síce rýchly efekt, no z dlhodobého hľadiska si tak len ubližujeme. Vyššie sme písali, že bolesť je obrana nášho tela. Ak bolesť nebudete vôbec cítiť a budete napr. kolenný kĺb ďalej zaťažovať, môže sa stať, že si ublížite viac nejakým prudším pohybom. V druhom rade, všetci vieme, že lieky proti bolesti majú vedľajšie účinky. Z tohto dôvodu užívať tieto lieky dlhodobo prináša akurát mnohé ďalšie komplikácie. Nehovoriac o tom, že týmto spôsobom vôbec neriešime svoj problém.

Operácia – postrach

Operácia, výmena kolenného kĺbu, je invazívny zákrok, ktorý Vás môže odstaviť z každodenného života na dlhé obdobie. Samozrejme v prípade, keď je kĺb natrvalo poškodený a neexistuje už žiadne iné riešenie, operácia môže pomôcť pri úľave od bolesti. Existuje však veľa ľudí, ktorí sa jej vyhýbajú z mnohých dôvodov. Liečba po operácii je dlhá, je potrebná rehabilitácia. Po takejto operácii je človek na dlhé týždne, v niektorých prípadoch mesiace, odstavený od každodenných povinností a aktivít. Toto môže byť problém pre pracujúcich ľudí.

Rehabilitácie – časovo náročné riešenie

Žijeme v uponáhľanej dobe a aj napriek tomu, že sa snažíme urobiť pre svoje zdravie čo najviac, navštevovať rehabilitačné centrá je niekedy nemožné. Vzdialenosť, spôsob dopravy, práca na rôzne zmeny, výchova detí, náročný program, to nie sú výhovorky, ale reálne dôvody, prečo ľudia neriešia svoje zdravotné ťažkosti v rehabilitačných centrách. Ak si už aj nájdete čas, môže sa stať, že dané stredisko je tak vyťažené, že sa dostanete na rad až po istom období.

Exituje metóda, ktorá rieši problém a tým Vás zbaví bolestí?

Vedeli ste, že bolesti kĺbov sa môžete zbaviť aj bez toho, aby ste podstúpili bolestivú operáciu alebo užívali návykové lieky? Vďaka magnetoterapii, ktorá sa pri bolestiach kĺbov využíva, sa aj Vy môžete vyhnúť bolestivej operácii či výmene kĺbu. Okrem toho, že ide o bezbolestnú metódu, pôsobí aj proti zápalom a opuchom. Pomocou tejto metódy pomáhate zlepšovať hybnosť problémového kĺbu a tiež pomáhate predchádzať jeho ďalšiemu poškodeniu. Môžete ju používať aj v prípade, že užívate lieky, nemá žiadne vedľajšie účinky a je klinicky testovaná. Nemusíte nikde cestovať. Túto metódu môžete používať doma.

Teraz si môžete magnetoterapiu vyskúšať zadarmo. Chcete sa aj Vy zbaviť nepríjemných bolestí v pohodlí domova?

Lucia Spodniaková
Tím ORIN

Pin It on Pinterest

Share This