fbpx

Volajte: +421 917 547 056

V pracovné dni od 9:00 do 15:30 hod.

Svetový deň astmy – 4.5.2021

od | máj 4, 2021 | Blog

Dnes si pripomíname Svetový deň astmy.

Týmto chronickým ochorením, ktoré postihuje najmä obličky a pľúca trpí na svete viac ako 300 miliónov ľudí. Astma sa preto zaraďuje medzi najrozšírenejšie ochorenia na svete. 

Na Slovensku máme okolo 325 000 pacientov liečených na astmu.

Každým rokom sa tento počet zvýši približne o 11 000 nových pacientov. Toto ochorenie sa rozširuje najmä kvôli klimatickým zmenám a zhoršeným životným prostredím.

Aj napriek tomu, že sa jedná o dosť rozšírené ochorenie…

Aj napriek tomu, že sa jedná o dosť rozšírené ochorenie, veľa ľudí si mýli astmu s alergiou. Alergia je zápalové ochorenie horných dýchacích ciest, ktoré sa prejavuje svrbením, kýchaním, slzením a opuchom očí. Astma je ale omnoho závažnejšie ochorenie s odlišnými symptómami. Prejavuje sa najmä sťaženým dýchaním, dráždivým kašľom, dlhotrvajúcou nádchou. Astmu určite netreba brať na ľahkú váhu, pretože sa pri nej zužuje a uzatvára lúmen priedušiek (prieduškové trubice), najmä na úrovni vetvenia priedušiek v pľúcach. Pri ťažkej forme astmy trpia pacienti záchvatmi, kedy v kritických situáciách môže takýto záchvat bez pomoci lekára skončiť až smrťou.

Ako nájsť na toto ochorenie vhodné riešenie?

Počuli ste už o zdravotníckej pomôcke BIOquant NS? Tento prístroj je určený na fyzikálne ožarovanie krvi laserom cez nosovú dutinu. Ide o bezbolestné a účinné riešenie, ktoré je určené na pravidelné používanie, počas ktorého dochádza k lepšiemu okysličeniu celého organizmu. Práve vďaka tomu sa môžu minimalizovať prejavy ochorenia u astmatikov. Pre ľahšie pochopenie BIOquant NS pomáha od seba oddeliť červené krvinky, zabrániť tzv. „retiazkovaniu“ a tým zlepšiť prenos kyslíka z pľúc do celého organizmu.

Používanie prístroja BIOquant NS nemá vedľajšie účinky

Používanie tohto prístroja nemá žiadne vedľajšie účinky. Celá procedúra trvá 30 minút denne a používať ju môžete aj v pohodlí Vašej obývačky, kuchyne, pred televízorom či na lehátku na dovolenke.

Chcete si ZADARMO vyskúšať účinky prístroja BIOquant NS?

Mgr. Lívia Junásová
Tím ORIN

Pin It on Pinterest

Share This