fbpx

Volajte: +421 917 547 056

V pracovné dni od 9:00 do 15:30 hod.

Chladné počasie zhoršuje bolesti kĺbov. Vyskúšajte metódy, ktoré im môžu zabrániť.

od | apr 6, 2020 | Blog

Budíte sa s bolesťami kĺbov alebo ich cítite pri každom pohybe? Nízke teploty počas jesene sú živnou pôdou pre všetky ťažkosti s kĺbmi. Ak sa to týka aj Vás, nasledujúci text Vám pomôže nájsť riešenie.

Bolesť kĺbov dokáže byť v chladnom období neznesiteľná

Zamýšľate sa nad tým, ako môže bolesť kĺbov súvisieť so zmenou počasia? Je to podobné, ako keď cestujete lietadlom. Cestujúci kvôli zníženému tlaku v kabíne lietadla môžu cítiť a vidieť ako im opúchajú nohy, majú zaľahnuté uši. Počas chladnejších dní sa znižuje tlak, vďaka ktorému sa rozpínajú tekutiny a plyny v kĺboch. Tie môžu zatlačiť na okolité nervy a signalizovať bolesti.

Málokto môže vyriešiť bolesti tým, že „prečká“ zimu

Ak aj Vy trpíte nepríjemnými bolesťami kĺbov a svalov, existuje niekoľko spôsobov, ktoré by Vám mohli priniesť vytúženú úľavu:

  1. Viac pohybu – Je prirodzené, že v chladnom počasí sa človek hýbe menej, vo vnútri trávi viac času, oddychuje. Avšak, ak budete opakovane zaťažovať Vaše svaly a kosti, prekrvujete ich a postupne sa stanú odolnejšie a menej náchylné na zranenie.
  2. Dopĺňanie kvalitnej kĺbovej výživy: Vedeli ste, že glukozamínchondroitín sú sú súčasťou štruktúry chrupavky a zlepšujú funkciu kĺbov? Podobnú funkciu má aj kolagén. Po 25 roku života by sme tieto látky mali do nášho tela dopĺňať.
  3. Účinná terapia magnetom: Vedeli ste, že bolesti kĺbov sa môžete zbaviť aj bez toho, aby ste podstúpili bolestivú operáciu alebo užívali návykové lieky? Vďaka magnetoterapii, ktorá sa pri bolestiach kĺbov využíva, sa aj Vy môžete vyhnúť bolestivej operácii či výmene kĺbu. Okrem toho, že ide o bezbolestnú metódu, pôsobí aj proti zápalom a opuchom. Pomocou tejto metódy pomáhate zlepšovať hybnosť problémového kĺbu a tiež pomáhate predchádzať jeho ďalšiemu poškodeniu. Môžete ju používať aj v prípade, že užívate lieky, nemá žiadne vedľajšie účinky a je klinicky testovaná. Nikde nemusíte cestovať, liečba prebieha priamo u Vás v domácnosti.

Chcete sa zbaviť bolesti kĺbov tak, ako 120 000 ľudí na Slovensku?

Mgr. Lívia Junásová
Tím ORIN

Pin It on Pinterest

Share This