Biotorus LT-100

Pulzná magnetoterapia

93%

zákazníkov odporúča
120 000+
zákazníkov zakúpilo
Je prístroj určený na liečbu a stimuláciu organizmu pomocou pulzného magnetického poľa nízkej frekvencie. Jeho prednosti sú hlavne účinky pôsobiace proti bolesti (analgetický efekt), účinky uvoľňujúce svalové kŕče, protiopuchové účinky (protiedémové), hojivé a protizápalové účinky, tiež účinky regeneračné a účinky zlepšujúce prietok krvi (vazodilatačné). Prístroj je certifikovaný, medicínsky prístroj triedy IIa.

EBOOK Zadarmo

5 vecí, ktoré by ste mali o magnetoterapii vedieť

Skúška prístroja zadarmo
Vyplnením formulára získate možnosť vyskúšať si prístroj BIOquant NS. Do troch dní od vyplnenia formulára Vás budeme telefonicky kontaktovať a dohodneme si termín, kedy Vám prístroj doručíme. Služba je bezplatná.

Môžete nám aj zavolať v pracovné dni od 8:00 do 16:00 hod.

Tel. číslo: 0917 493 800

Dopyt na cenu
Ak máte záujem o informácie ohľadom ceny, kúpy a možnostiach financovania prístroja vyplňte tento formulár a my Vám radi odpovieme a vypracujeme cenovú ponuku. Ceny prístrojov sa líšia pretože existuje viac variantov. Do troch dní od vyplnenia formulára Vás budeme telefonicky kontaktovať. Služba je bezplatná.

Môžete nám aj zavolať v pracovné dni od 8:00 do 16:00 hod.

Tel. číslo: 0917 493 800

4.44.4/5 hviezdičiek
Napísať recenziu

23. februára 2018

Po zakúpení prístroja sme ho hneď začali využívať. Sme trojčlenná rodina. Manžel mával veľké bolesti chrbtice nakoľko vykonával fyzicky náročnú prácu. Začal prístroj pravidelne využívať podľa pokynov v knihe, ktorú sme si tiež zakúpili a bolesti mu začali ustupovať už po 2 týždňoch. Taktiež si liečil bolesti päty na ľavej nohe. Nevedel poriadne dostúpiť na pätu. Po pravidelnom používaní mu bolesti úplne ustúpili. Momentálne si dáva liečbu len preventívne, keďže bolesti sa úplne zbavil. Syn Matej po úraze kolena podstúpil chirurgický zákrok, a tak rehabilitoval pomocou prístroja. Momentálne nemá bolesti a koleno bez problémov ohýba. Predtým musel chodiť o barlách. Ja už som mávala dlhšie bolesti krčnej chrbtice, ale po liečbe magnetoterapiou som momentálne úplne v pohode. Prístroj by som odporučila každému aj napriek tomu, že je to väčšia investícia, ale fakt je, že zdravie máme len jedno.

Krajčovičová

23. februára 2018

Mávam problémy v oblasti krížov, je to od jari do jesene, keď pracujem v záhrade. Po zakúpení tohto prístroja Biotorus LT- 100 a pri jeho používaní sa mi tieto zdravotné problémy výrazne zlepšili. Môžem ho odporučiť každému, kto má problémy akéhokoľvek charakteru. Pravidelné používanie prinieslo výsledok, že nohy už nebolia vôbec. Prístroj naďalej používame, ale už len ako prevenciu, lebo z toho najhoršieho nás už dostal a nohy sú v poriadku. Ďakujeme Orin Slovakia- pomohli ste nám.

Manželia Boškovci

20. februára 2018

Mira Danišová

16. februára 2018

Mám s prístrojom Biotorus dobré skúsenosti, ale chcem ho použiť po dlhšom čase (návod sa stratil) a neviem aký program mám z troch možností použiť. Boli by ste takí láskavý a v skratke napísali aký je rozdiel medzi programom I, II, a III ? S pozdravom, Štefan Pavúk

Štefan Pavúk

Response from ORIN Slovakia

Dobrý deň, pán Pavúk, zaslali sme Vám aktuálny návod a prílohu k návodu na Váš email. Tím Orin

12. februára 2018

Uvedený prístroj mám rok.Používam ho na liečbu chrbtice po operácii ,len výsledky sa akosi nedostavujú- je to boj na veľmi dlhé trate a neviem či to vôbec pomôže

Štefan Peknušiak

Response from ORIN Slovakia

Dobrý deň, pán Peknušiak, z našich skúseností vieme, že 90% nespokojných zákazníkov používa prístroj nesprávne. Je to jedna z možností prečo Vám používanie prístroja neprináša požadovaný efekt. Kontaktovali sme Vás na mail pre vyriešenie Vášho problému. S pozdravom Tím Orin

26. januára 2018

pristroj mame od roku 2001 ma velmi kvalitne spracovanie este sa nam ani raz nepokazil

Milan Vačko

Aké sú hlavné výhody prístroja BIOTORUS LT-100?

  • Výnimočná konštrukcia – váha prístroja je len 850 gramov,
  • Možnosť pripojiť externý (vonkajší) aplikátor, a tým umožniť používanie prístroja u dvoch osôb naraz, prípadne pôsobiť na dve rozličné miesta u tej istej osoby,
  • Pre každý z aplikátorov je možné použiť iný pracovný program podľa potreby,
  • Plynulá regulácia intenzity (sily) magnetického poľa a tým možnosť použitia prístroja i u ľudí citlivých na magnetické pole, alebo u malých detí, ktorým postačuje nižšia intenzita,
  • Možnosť nastavenia doby terapie od 20 do 60 minút podľa potreby alebo diagnózy,
  • Liečebný dosah magnetického poľa až 45 cm od stredu prístroja (liečebné účinky obsiahnu väčšiu časť organizmu ako u iných prístrojov,
  • Technológia NTS, chránená európskym patentom,
  • Bezplatné poradenstvo

Na aké ochorenia je prístroj vhodný?

Artróza bedrového kĺbu
Artróza kolena – bolesti kolena
Artróza ramena
Bechterevova choroba
Bolesti kĺbov
Bolesti chodidiel
Bolesti v ramenách
Diabetická noha
DNA
Implantáty
Poruchy potencie
Zväčšená prostata
Reumatoidná artritída
Únik moču
Zápal močových ciest
Zápal stredného ucha
Zápal vaječníkov

Prístroj UltiCare LT-99 používam už rok, dávam si ho každý deň a je to skutočne zázrak. Som po operácii chrbtice a neustále sa mi vracali bolesti, tento magnet mi chrbát upokojil a môžem vďaka nemu pracovať. Ak náhodou prechladnem, alebo chrbát preťažím zapnem si silnejší program, alebo pustím viac krát denne. Účinky UltiCare prístroja pocítite ihneď a ja ďakujem firme ORIN, že vyvinula prístroj, ktorý mi pomáha ku kvalitnejšiemu životu.

Anka Šišková

Herečka

Členovia strieborného slovenského štvorkajaku v zložení Richard Riszdorfer, Michal Riszdorfer, Erik Vlček, Juraj Tarr, ktorý získali na Olympiáde v Pekingu vo finále K4 rýchlostných kanoistov na 1000 m strieborné medaily používajú od februára 2011 liečebný a regeneračný prístroj BioTorus LT-100.

Členovia strieborného slovenského štvorkajaku

Michal Riszdorfer, Juraj Tarr, Erik Vlček a Richard Riszdorfer

Touto cestou by som chcela v mene všetkých chorých na sclerosis multiplex v klube SM Nové Zámky poďakovať za prístroj UltiCARe na magnetoterapiu.

Tento prístroj som využívala aj ja počas jedného mesiaca. Už po dvoch týždňoch som pociťovala zmiernenie bolestí v mäkkých svalových tkanivách a v drobných kĺboch na rukách. Postupom času ustupovalo i brnenie v oblasti predkolenia a predlaktia. Zmiernili sa i migrenózne bolesti hlavy. Taktiež sa mi uľavilo pri častom močení, nie je to také časté ako to bolo.

Táto terapia mi umožnila znížiť dennú dávku liekov. Mesiac prešiel a prístroj putoval k ďalšiemu členovi klubu SM Nové Zámky a už teraz sa teším na dobu, kedy budem môcť prístroj znovu používať.

Ešte raz Vám chcem poďakovať za seba i za všetkých členov klubu SM Nové Zámky a chcem Vám zaželať veľa pracovných , osobných úspechov a veľa spokojných zákazníkov.

Veronika Frndová

predsedníčka klubu

Vážená firma ORIN

Od roku 2005 na našej klinike používame Vami darovaný liečebný prístroj Ulticar LT 99.

Prístroj sme aplikovali pri pacientoch s diagnózou Coxarthrosis a Bechterew. Na základe spätnej odozvy od pacientov môžeme vyhlásiť že napomohol k zlepšeniu pohybového ústrojenstva, pacienti ľahšie vykonávajú každodenné práce. Stále máme viac chorých pacientov, ktorých liečime touto metodóu. Veríme, že do budúcna sa tento liečebný prístroj dostane aj na iné kliniky ktoré ho úspešne dokážu používať pri liečení.

Pálosi Rita

Zdravotnícke centrum DEBRECEN, III. fyzioterapeutická klinika

Týmto vyslovujeme poďakovanie spoločnosti ORIN Slovakia za liečebný prístroj Ulticare LT-98, ktorý prispel k zlepšeniu zdravotného stavu prezidenta Slovenskej republiky (Rudolfa Schustera).

Kancelária prezidenta Slovenskej republiky
regionálne pracovisko Košice

Ing. Jozef Širotňák

Riaditeľ regionálneho pracoviska

Vážená spoločnosť ORIN,

Dovoľte, aby som v mene športovcov Slovenského paralympijského výboru poďakoval za zapožičanie magnetoterapeutického prístroja ULTICARE LT-99 Maxi, ktorý naši športovci plne využívali pred a aj počas paralympijských hier v Londýne. Ďakujeme za Vašu podporu, ktorá umožnila našim paralympionikom využívať Ulticare LT-99 dlhodobo. Aj vďaka Vašim prístrojom sme mohli uspieť na paralympijských hrách v Londýne. Želáme Vám veľa pracovných a osobných úspechov. S úctou

PhDr. Ján Riapoš, PhD

predseda SPV

Vážený pane,

dovoľte mi oneskorene poďakovať za Vašu pomoc a podporu počas svetového šampionátu.

Váš prístroj na princípe pulzného magnetického poľa nám veľmi pomohol.

Nanešťastie sa nám nepodarilo stretnúť, všetci hráči a vedenie francúzskeho družstva Vám chcú vysloviť poďakovanie za Vašu efektívnosť a pohotovosť.

Dúfame v čoskoré stretnutie alebo prípadnú ďalšiu spoluprácu s Vašou firmou. Važený pane, príjmite môj srdečný pozdrav.

Dr. Jean-Marcel FERRET

lekár francúzskeho futbalového družstva

Milí priatelia,

v úvode môjho listu vás všetkých srdečne pozdravujem na dnešnom vašom stretnutí. Chcel som Vám z celého srdca osobne poďakovať za liečebný magnetoterapeutický prístroj BIOTORUS, spoznať hlbšie rodinu pracovníkov spoločnosti Orin Slovakia, ale klubové povinnosti mi to neumožnili.

Hokejová sezóna bola veľmi náročná a tvrdá, mnohokrát som po zápasoch a osobných súbojoch prichádzal domov ubolený. V mesiaci február ma oslovil p. Ing. Strukan, ukázal mi Váš liečebný prístroj ako aj možnosti jeho použitia. Prístroj BIOTORUS používam od 11.02.2011 hlavne pri bolestiach krížov, triesel, kolien a narazeného svalstva. Je to môj „doktorko“, ktorý ma sprevádza na každý zápas. Z doterajších skúseností môžem skonštatovať, že prístroj sa mi veľmi osvedčil a nemal by chýbať v príručnej batožine žiadneho vrcholového športovca.

Na záver môjho listu Vám prajem veľa zdravia, osobných a pracovných úspechov.

S pozdravom

Peter Bartoš

Kapitán HC Košice (2005-2011)

Magneto-terapeutický prístroj Biotorus LT-100 používame v našom hokejovom klube HKM Zvolen asi 6 mesiacov. Jeho analgeticko-myorelaxačné účinky na muskuloskeletálny systém ocenilo už množstvo našich vrchovolových hráčov či už Podkonický, Brabenec, Čierny a ďalší. Väčšina z nich už opakovane, keďže zranenia sú pri tomto druhu športu veľmi časté a neraz si vyžadujú pomerne dlhý čas rekonvalescencie. Biotorus LT-100 sme najčastejšie používali v kombinácií s prístrojom UltiCare LT-99 pri vertebrogénnych bolestiach, po úrazoch (kontúzie, podvrtnutia, natiahnutia, parciálne ruptúry, po fraktúrach, svalové spazmy, úponové bolesti, PHS). Opakovane ho použil Andrej Podkonický pri liečení bolestivého bedrového kĺbu, Kamil Brabenec po kontúzii predkolenia, Peter Zuzin po úrazy paty, Matej Síkela a Ján Ťavoda po fraktúrach predkolenia, Jaroslav Obšut, Lukáš Jurík a Ladislav Čierny pri bolestiach triesla. Prístroj používame ako samostatnú liečebnú modalitu, alebo ako doplnok ku farmakologickej liečbe alebo LTV. Jeho veľkou výhodou je aj jednoduchá obsluha ktorú zvládne aj samotný pacient, v našom prípade náš klubový masér. Počas doterajšieho využívania jeho liečebných funkcií sme sa nestretli so žiadnymi nežiadúcimi účinkami. Hlavným prínosom prístroja Biotorus je pre nás urýchlenie regenerácie našich hráčov po zraneniach, operáciach alebo pri bolestivých stavoch a tým skorší návrat do hry.

MUDr. Breznický Jozef, FNsP F.D.R. Banská Bystrica

Ortopéd, klubový lekár HKM Zvolen

Vďaka úplne novej konštrukcii vznikli praktické prístroje, ktoré je možné pripojiť k osvedčenej rade prístrojov Ulticare LT-99 (kruhový aplikátor B1C), alebo úplne nový prístroj BioTorus LT-100.

BioTorus LT-100, alebo kruhový aplikátor B1C môžeme použiť hlavne ako aplikátor, ktorý je možné navliecť na končatiny, a takýmto spôsobom účinnejšie pôsobiť do hĺbky svalov a kĺbov. Navlečením na krk dôjde k dokonalej expozícii krčnej chrbtice.

Typické použitie prístroja BioTorus alebo aplikátora B1C

Expozícia dolných končatín – chodidlo, prsty, členky, päta

Dôvod: výron, zlá pohyblivosť, bolesti, ostroha, diabetická noha, zlomenina atď.

Aplikácia: Aplikátor B1C (torus) položíme na zem, pri polohe v sede vstúpime postihnutou nohou (alebo oboma) do prostriedku aplikátora. Najlepšie bez obuvi. Prsty na nohách môžu prečnievať až na teleso aplikátora. Okrem intenzívnej expozície nohy prebieha aj dostatočná expozícia lýtkovej časti až ku kolenám. Tým je vazodilatačný účinok (zlepšenie prekrvenia postihnutého tkaniva) znásobený, pretože dochádza k rozšíreniu ciev i v oblasti, cez ktorú je postihnutá oblasť zásobovaná krvou. Ak nie je vazodilatačný efekt pre liečbu dominantný, je možné pri polohe v ľahu položiť aplikátor zhora na konce nôh.

Expozícia dolných končatín – kolena, lýtková časť, stehná

Dôvod: Opuchy, alebo bolesti kolenných kĺbov, artróza, poúrazové stavy, znížená pohyblivosť, zlomeniny, svalové ťažkosti atď.

Aplikácia: Torus navlečieme na nohu alebo na obe nohy tak, aby rovina aplikátora pretínala bolestivé miesto. Nie je však nutné dodržiavať kolmosť roviny na os končatiny. Pri silnejšej postave sa nemusí torus (aplikátor) na končatinu navliekať. Liečebný efekt dosiahneme položením torusu na postihnuté miesto zhora, napr. pri polohe ležmo.
Dokonalú expozíciu kolenných kĺbov dosiahneme i nasunutím torusu zhora na pokrčené kolená. Pridržanie aplikátora rukou nie je na závadu, súčasne robíme prevenciu zníženej pohyblivosti drobných kĺbov na prstoch a zápästí, poprípade prevenciu syndrómu karpálneho tunelu.

Expozícia krčnej chrbtice, hlavy, hrudníka

Dôvod: Bolesti krčnej chrbtice, súvisiace bolesti hlavy, migrény, bolesti zubov, bolesť trojklanného nervu, paradentóza, zrakové ťažkosti, zápal stredného ucha, zápaly dutín, pískanie v ušiach, astma…

Aplikácia: V sediacej polohe navlečieme torus na krk a môžeme ho pridržiavať rukou. Ak je žiadúca aj expozícia hrudníka, môže byť na krku i zavesený. Veľmi pohodlná je poloha ležmo, kedy torus položíme pod vankúš. Vzhľadom k vyššie uvedenému rozloženiu magnetického poľa, nie je nutné bezprostredné priloženie aplikátora (torusu) k postihnutej časti pacienta.

Expozícia horných končatín – prsty, zápästie, predlaktie

Dôvod: znížená pohyblivosť drobných kĺbov na prstoch a zápästí, syndróm karpálneho tunela, výrony, svalová únava, zlomeniny atd.

Aplikácia: Postihnutú ruku alebo obe ruky prestrčíme cez torus zospodu a uchopíme prstami tak, že opačná strana aplikátora zostane zvrchu na predlaktí. V tomto prípade dochádza k expozícii ruky od prstov až k lakťom.

Expozícia horných končatín – lakeť, rameno

Dôvod: tenisový lakeť, zmrznuté ramená, bolesti iného pôvodu, opuchy, svalová únava, zlomenina atď.

Aplikácia: Torus zavesíme na rameno postihnutej ruky a pripažením zafixujeme. V tejto polohe je exponovaná ruka od lakťa až po rameno. Vedľajším efektom je preventívna expozícia hrudníka a chrbtice, súčasné posilnenie imunitného systému a zlepšenie bunkového metabolizmu.

Expozícia celej hornej končatiny

Dôvod: Zlé prekrvenie ruky, vyššie uvedené zdravotné ťažkosti na ruke.

Aplikácia: Torus zavesíme na rameno postihnutej ruky a pokrčenou tou istou rukou ho prstami uchopíme. V tejto polohe je exponovaná celá ruka od prstov až po rameno.

Expozícia bedrových kĺbov, oblasť panvy

Dôvod: Bolesti pri artróze bedrového kĺbu, zápal prostaty, močového mechúra, vajíčkovodov, pomočovanie u detí, osteoporóza, uvoľňujúca sa endoprotéza atď.

Aplikácia: Torus nasunieme na dolnú končatinu až do rozkroku, alebo sa posadíme na položený torus prekrytý bežným vankúšikom pre väčšie pohodlie.

Expozícia bedrovej chrbtice

Dôvod: Bolesti v krížoch, zápalové onemocnenie obličiek, obličková kolika atď.

Aplikácia: Pri polohe v sede na gauči, alebo v kresle vložíme torus za chrbát. Opretie si môžeme spríjemniť bežným vankúšikom, alebo torus vložíme za oporný vankúš gauča alebo kresla ak je taká možnosť. Môžeme zvoliť i polohu ležmo na bruchu, a torus zhora položiť na bedrovú časť chrbtice.

Expozícia celej chrbtice

Dôvod: Bolesti chrbtice, Bechterevova choroba, posilnenie imunitného systému, zlepšenie metabolizmu.

Aplikácia: Pri polohe v sede na gauči, alebo v kresle položíme torus do prostriedku chrbta, opretím cez bežný vankúšik polohu zafixujeme. Môžeme taktiež zvoliť polohu ležmo na bruchu, a torus zhora položiť na strednú časť chrbtice.

Relaxačné pôsobenie PMP

Dôvod: Celková svalová a duševná relaxácia s upokojujúcim (slabším) pulzným magnetickým poľom.

Aplikácia: Torus položíme pod posteľ, alebo pod pohovku na ktorú si ľahneme. Pri polohe ležmo na chrbte, je možné položiť torus na telo zhora, a to aj cez prikrývku. Aplikujeme tri seanse (3x20min). Začíname torusom v hornej tretine tela cez strednú a končíme v dolnej tretine.

  • unikátna patentovaná technológia
  • eliminuje návykovosť organizmu na pulzné magnetické pole

U bežných magnetoterapeutických prístrojov (vrátane „veľkých” prístrojov používaných v nemocniciach) pri dlhodobej aplikácii pulzného magnetického poľa dochádza k javu, kedy si organizmus tzv. zvykne na magnetické pole s rovnakou frekvenciou, alebo rovnako sa opakujúcou frekvenciou, a potom už tak správne a účinne nereaguje na pulzné magnetické pole.

Výrobca prístroja UltiCARe LT-99 a BioTorus LT-100 preto prepracoval a patentoval nové postupy generovania pulzov, ktoré podľa skúseností zvyšujú účinnosť prístroja. V praxi to znamená, že generované frekvencie sa nikdy neopakujú rovnako (Never The Same NTS). Táto technológia je unikátna, a je použitá iba u prístroja UltiCARe.

Túto technológiu dávame do pozornosti hlavne z toho dôvodu, že sa jedná o patentom chránený unikát, ktorý nemá žiadny podobný prístroj pre liečbu a rehabilitáciu pulzným magnetickým poľom, a preto Vám prináša úplne novú, vyššiu kvalitu oproti podobným prístrojom, alebo predchádzajúcim modelom.

Výrobca

2EL, spol. s.r.o.
Na Staré Cidlině 663, 504 01
Nový Bydžov, Česká republika

Vyrobené v Českej republike

Rýchle kontakty

Sekretariát

Gondová Danka
Tel.: +421 45 533 39 36
Mob.: +421 917 547 056
Email: orin@orin.sk

Servis a Reklamácie

Mendel Ľubomír
Tel.: +421 45 533 27 55

Mob.: +421 917 761 087
Email: mendel@orin.sk

ORIN Slovakia s.r.o., Na Štepnici 1379/1, 96001 Zvolen, IČO: 36212504, DIČ: 2020031299, IČ DPH: SK2020031299

Pin It on Pinterest