fbpx

Volajte: +421 917 547 056

V pracovné dni od 9:00 do 15:30 hod.

Ako Vám magnetoterapia pomôže s bolesťami chrbta?

Ako Vám magnetoterapia pomôže s bolesťami chrbta?

Bolesti chrbtice sú jedným z najčastejších zdravotných problémov, ktorý postihuje milióny ľudí na celom svete. Môžu mať rôzne príčiny, vrátane zranení, svalových napätí, degeneratívnych ochorení a iných faktorov. V snahe nájsť účinné metódy liečby sa v posledných rokoch čoraz viac uplatňuje magnetoterapia. V tomto článku sa pozrieme na to, čo je magnetoterapia a ako môže pomôcť pri bolestiach chrbtice.

Čo je magnetoterapia?

Magnetoterapia je terapeutická metóda využívajúca magnetické pole na liečbu rôznych zdravotných problémov. Známe klinicky testované účinky magnetoterapie sú pri týchto ochoreniach: zlomeniny, opuchy a zápaly, pomliaždeniny a popáleniny, poúrazové stavy, bolesti chrbta, poranenie periférnych nervov, poruchy látkovej výmeny, bolesti hlavy (migréna),  fibromyalgia, reumatické ochorenia (artritída, artróza, dna, krivica), spondylóza. Ďalej sem patrí osteoporóza, tenisový lakeť, zamrznuté rameno, paradentóza, zápal okostnice či prostatitída.

Ako pôsobí magnetoterapia na bolesti chrbtice?

Magnetoterapia môže pôsobiť na bolesti chrbtice niekoľkými spôsobmi. Tu je niekoľko hlavných mechanizmov, ktoré sa predpokladajú:

  1. Zníženie zápalu: Magnetické pole môže pomôcť zmierniť zápalové procesy v tkanivách chrbtice. Toto zmiernenie zápalu môže následne pomôcť zmierniť bolesť.
  2. Zlepšenie prietoku krvi: Magnetoterapia môže zlepšiť prietok krvi v postihnutých oblastiach. To môže prispieť k lepšiemu dodávaniu kyslíka a živín do tkanív a zvýšiť schopnosť tela hojiť.
  3. Relaxácia svalov: Bolesť chrbtice často súvisí so svalovým napätím. Magnetické pole môže pomôcť uvoľniť napäté svaly a zmierniť svalové kŕče.

Magnetoterapia účinkuje na organizmus prostredníctvom magnetického poľa, ktoré ovplyvňuje rôzne fyziologické procesy. Hlavné spôsoby, ako magnetoterapia účinkuje, sú nasledovné:

  1. Zlepšenie prietoku krvi a lymfy: Magnetické pole má schopnosť rozširovať krvné cievy a zlepšovať prietok krvi. Tým sa zvyšuje dodávanie kyslíka a živín do tkanív a zlepšuje sa odstraňovanie odpadových látok. Zlepšený prietok lymfy pomáha odstraňovať toxíny a zápalové látky.
  2. Zníženie zápalu: Magnetoterapia má protizápalový účinok. Pomáha regulovať produkciu protizápalových látok, čo vedie k zníženiu zápalových procesov v tkanivách. Tým sa znižuje opuch, bolesť a obnovenie tkanív je urýchlené.
  3. Analgetický účinok: Pôsobením na nervový systém blokuje prenos bolestivých signálov a znižuje citlivosť nervových zakončení. Tým sa dosahuje zníženie bolesti spojenej s ochoreniami chrbtice.
  4. Relaxácia svalov: Pomáha uvoľňovať svalové napätie, ktoré je často prítomné pri bolestiach chrbtice. Uvoľnené svaly sa regenerujú a znižuje sa svalové napätie, čo vedie k úľave od bolesti.
  5. Regenerácia tkanív: Magnetické pole stimuluje bunkovú aktivitu. Tým sa podporuje regenerácia a hojenie tkanív po zraneniach alebo poškodení chrbtice.

Patríte medzi ľudí, ktorí denne pociťujú bolesti chrbtice, ktoré Vám zhoršujú kvalitu života? Chcete sa liečiť bezbolestnou liečebnou metódou, ktorá nemá vedľajšie účinky, a môžete ju používať v pohodlí domova?

Pin It on Pinterest

Share This