fbpx

Volajte: +421 917 547 056

V pracovné dni od 9:00 do 15:30 hod.

Aké sú výhody magnetoterapie pre domácich miláčikov?

Ak máte doma štvornohého člena rodiny, toto Vás bude určite zaujímať. Majitelia chlpáčov často hľadajú spôsoby, ako skvalitniť ich život a udržiavať ich vo forme. Ak ste ešte nepočuli o tom, že zvieratká milujú magnetoterapiu tak pozorne čítajte.

Čo je to magnetoterapia?

Pulzná magnetoterapia je fyzikálna, bezbolestná liečebná metóda bez vedľajších účinkov. Nie je to žiadna novinka, nakoľko ju vyvinula NASA v 60-tych rokov. Áno, Váš chlpáč sa bude cítiť pri používaní ako astronaut.

Čo dokáže magnetoterapia?

  1. zmierňuje bolesti
  2. odstraňuje opuchy
  3. spomaľuje zápalové procesy
  4. odstraňuje svalové napätie
  5. odstraňuje opuchy
  6. urýchľuje hojenie
  7. atď

Na veterinárnych klinikách na Slovensku  sa začína magnetoterapia postupne udomácňovať.

Našich domácich miláčikov neobchádzajú ani ochorenia pohybového aparátu, dokonca často dochádza aj k úrazom. V zahraničí sa magnetorapia používa najmä na liečenie koní, no v tesnom závese sú psy a mačky.

Ak došlo k zraneniu alebo zlomenine, magnetoterapia dokáže urýchliť proces hojenia. Ako?  Magnetoterapia prekrví zranenú oblasť, naženie tam živiny, odplaví škodliviny. Tým rýchlejšie pomáha telu regenerovať. Ak je na mieste opuch alebo zápal, dokáže ho odstrániť.

Niektorí  domáci miláčikovia dokonca magnetoterapiu vyhľadávajú. Ako napríklad, títo spokojní chlpáči, ktorí liečebné účinky magnetoterapie už majú overené.

Vedel by Váš štvornohý člen rodiny oceniť liečivé účinky magnetoterapie?

Pin It on Pinterest

Share This