fbpx

Volajte: +421 917 547 056

V pracovné dni od 9:00 do 15:30 hod.

28. máj Medzinárodný deň sklerózy multiplex

od | máj 27, 2021 | Blog

Posledná májová streda patrí pripomienke na vážne ochorenie – skleróza multiplex. Na Slovensku ňou trpí vyše 20 tisíc ľudí a celosvetovo viac ako 2,3 milióna ľudí. Táto choroba však ovplyvňuje niekoľkonásobne vyšší počet ľudí.

Čo je skleróza multiplex?

Jedná sa o nevyliečiteľné a postupujúce autoimunitné ochorenie, ktoré ovplyvňuje centrálny nervový systém. Choroba sa začína prejavovať u mladých ľudí vo veku od veku 20 do 40 rokov a trpia ňou viac ženy ako muži.

Ako rozpoznať, že sa toto ochorenie týka aj Vás?

Poruchy videnia, častý zápal očného nervu, dvojité videnie, tiky očí, ochrnutie lícneho nervu. Pálenie, brnenie, mravčenie končatín, slabosť v nohách a rukách. Neistota pri chôdzi, závrate, zhoršená reč. Problémy s močením, sústredením, zabúdanie, depresie, úzkostné poruchy a neurózy. Škála prejavov je tak veľká, že diagnostika sklerózy multiplex môže trvať aj niekoľko rokov.

Ako si pomôcť pri tejto neliečiteľnej chorobe?

Pri tomto ochorení využívame metódu, vďaka ktorej môžete regenerovať bunky nervového systému. Využívame tiež vazodilatačný efekt, ktorý pomáha prekrvovať centrálny nervový systém a oslabené končatiny. Ide o doplnkovú a klinicky overenú liečbu bez vedľajších účinkov, ktorá Vám môže pomôcť dostať sa späť do plnohodnotného života. Nikde nemusíte cestovať, liečba prebieha priamo u Vás v domácnosti. Hoci sklerózu multiplex nemôžete úplne vyliečiť, jej priebeh môžete výrazne spomaliť.

Chcete si ZADARMO vyskúšať často využívanú metódu pri skleróze multiplex?

Lucia Spodniaková
Tím ORIN

Pin It on Pinterest

Share This