Skleróza multiplex

Slovensko je jednou z krajín, kde sa vykazuje najviac novodiagnostikovaných pacientov so sklerózou multiplex! Až…

%

Skleróza multiplex

Podľa posledných údajov WHO, najvyššiu odhadovanú mieru výskytu sklerózy multiplex spomedzi sledovaných krajín uvádza Maďarsko (176/100 000 obyvateľov), Slovinsko (150), Nemecko (149), USA (135), Kanada (132.5), Česká republika (130). Najviac novodiagnostikovaných pacientov vykazujú Chorvátsko (29/100 000), Island (10), Maďarsko (9,8), Slovensko (7,8), Spojené kráľovstvo (6).

Patríte medzi ľudí s touto nepríjemnou diagnózou a chceli by ste spomaliť priebeh ochorenia?

Práve pre Vás je určený náš prístroj UltiCare. Teraz máte jedinečnú možnosť presvedčiť sa o jeho priaznivých účinkoch bezplatne a úplne nezáväzne. Stačí vyplniť kontaktný formulár a prístroj UltiCare si môžete vyskúšať zdarma v pohodlí vášho domova.

Vyskúšajte prístroj úplne zadarmo!

Skleróza multiplex alebo roztrúsená skleróza
Myslíte si, že skleróza multiplex je len o zabúdaní? Vôbec nie! Mnohí si ju mýlia s Alzheimerovou chorobou, mnohí jej pripisujú klasickú predstavu o človeku, ktorý si nič nepamätá. Skleróza multiplex je ale ťažká a vážna choroba nervovej sústavy, ktorá vedie k znižujúcej sa pohyblivosti a často až k úplnej invalidite a odkázanosti na lôžko alebo invalidný vozík. Na rozdiel od väčšiny iných ochorení postihuje často mladých ľudí medzi 20-tym a 40-tym rokom života. Život so sklerózou multiplex je ťažký a dáva zabrať nielen pacientovi, ale aj jeho rodine a blízkemu okoliu.
Ako sa skleróze brániť
Kým choroba neprepukne do najhoršieho štádia, dá sa s ňou bojovať . Dôležité je neuzavrieť sa a neklesnúť na duchu. Práve kolektív a rodinná podpora zohrávajú pri tomto ochorení dôležitú rolu. Základom je spomaliť priebeh sklerózy, nepoddať sa postupnej strate pohyblivosti. Veľmi dôležitý je pohyb, pretože pomáha prekrvovať končatiny. Lepšiemu prekrveniu pomáha napríklad aj magnetoterapia. Domáci magnetoterapeutický prístroj UltiCare pomáha zlepšiť prúdenie krvi a obnovovať bunky. UltiCare LT-99 je zdravotnícky prístroj s certifikátom Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv a používajú ho lekári v zdravotníckych zariadeniach aj individuálni užívatelia doma.
Doprajte si úľavu a spomaľte ochorenie
Skúste pomôcť liečbe choroby magnetoterapiou a urobiť svoj život hodnotným a kvalitným. Každý chce byť zdravý. Pridajte k liečbe magnetoterapiu, spomaľte priebeh choroby a zlepšite pohyblivosť pomocou prístroja UltiCare LT-99. Vyskúšajte jeho účinok nezáväzne a zadarmo v pohodlí vlastného domova.
Viac o skleróze multiplex
Skleróza multiplex je závažným ochorením nervového systému. Naše nervy, ako je všeobecne známe, sú tvorené z obrovského množstva nervových buniek. Nanešťastie pre nás sa tieto bunky nedelia. V praxi to znamená, že počas vývinu bunka dôjde do štádia, kedy je schopná plne vykonávať svoju funkciu. Ak sa však poškodí, akýmkoľvek spôsobom, prinajhoršom odumrie, nie je možné ju nahradiť. V opačnom prípade by choroby nervového systému neboli zďaleka také vážne. Príčina choroby zostáva stále neznáma, hoci existuje niekoľko teórií o jej vzniku.
Príčiny vzniku
Skleróza multiplex sa radí k tzv. autoimunitným ochoreniam. Znamená to, že imunitný systém má z dosiaľ presne nevysvetliteľných príčin dojem, že určité bunky či tkanivá v organizme sú cudzieho pôvodu a následne začína proti nim vyrábať protilátky. Podobný prípad, síce zriedkavý, môže nastať u tehotnej ženy. Zhodou náhod môže nastať, že plod má takú krvnú skupinu, proti ktorej začína krv matky tvoriť protilátky a tým môže dôjsť k usmrteniu plodu. Takéto prípady sú síce zriedkavé, avšak nemenej komplikované. Vtedy sa obvykle podávajú lieky na potlačenie imunity, aby sa obmedzila tvorba protilátok. V prípade sklerózy multiplex sú to imunoglobulíny G alebo gamaglobulíny – špecifický druh protilátok – ktorý spôsobuje poškodzovanie buniek nervového tkaniva. Organizmus ich totižto považuje sa cudzorodé a podniká akcie, ktoré vedú k potlačeniu, prípadne odstráneniu tohto „čierneho pasažiera“.
Liečba
Skleróza multiplex je veľmi zákernou chorobou. Je o to zákernejšia, že na ňu prakticky neexistuje liek. Veď ako by mohol, keď nie je ani poriadne známa jej príčina? Preto sa medicína zamerala na jediný možný spôsob „pomoci“ , alebo liečby – zmierniť príznaky a pokúsiť sa urobiť život pacientom znesiteľnejším. Podľa môjho názoru by sme mali používať slovo pomoc, keďže liečba, ako bolo povedané, prakticky neexistuje. Existuje niekoľko prípravkov, ktoré však pomáhajú nanajvýš pri druhom štádiu choroby, aj to len zriedkavo. Na vývoji účinného boja proti tejto chorobe sa neustále pracuje.
Prognóza
Trpieť sklerózou multiplex neznamená uzatvoriť sa pred svetom. Množstvo ľudí postihnutých týmto ochorením vedie normálny život a majú úspešnú kariéru. Človek nesmie v prvom rade klesnúť na duchu. Ľahko sa to hovorí, ťažšie urobí. Sú prípady, kedy choroba pripútala ľudí na invalidný vozík a okrem toho, toto ochorenie môže dokonca mať aj psychologické následky, rôzne poruchy správania, komunikácie, prudké zmeny nálad poprípade vyvolať samovražedné sklony či nepredvídateľné a neprimerané reakcie. Skleróza multiplex má v populácii široký záber je o to nutnejšie vysporiadať sa s ňou. V súčasnosti možno dokážeme život pacientov predĺžiť, prípadne uľahčiť.

Vyskúšajte prístroj úplne zadarmo!

Prístroj vhodný pri tomto ochorení

Ulticare LT-99

Požíva ho viac ako

120 000 zákazníkov

„Moje meno je Monika Švecova mám 35 rokov a bola som diagnostikovaná s Progresivnou Sklerozou Multiplex. Zlá cirkulácia krvi hlavne v dolných končatinách spôsobuje tuhnutie svalstva a veľké nepohodlie. S Ulticarom LT-99 som sa stretla po tom, čo som o ňom veľa čítala a tak som sa rozhodla ho skúsiť. Začala som ho používať tri krát denne na programe P1a pokračujem v používaní už nejaký ten čas. Začala som pociťovať zmeny v mojom tele. Krvný obeh a stuhnuté svalstvo sa zlepšilo. Odteraz budem pokračovať v používaní Ulticare LT-99.“

– Monika

Späť na

výber ochorení

SKÚŠKA PRÍSTROJA ZADARMO!

Naše prístroje nie sú pre každého, preto Vám odporúčame vyplniť formulár.

Do 3 pracovných dní Vás budeme telefonicky kontaktovať a zistíme či je pre Vás prístroj vhodný. V prípade, že áno, dohodneme Vám termín, kedy si prístroj môžete bezplatne vyskúšať.

Môžete nám napísať aj na Live chate v pravom dolnom rohu alebo zavolať v pracovné dni od 8:00 do 16:00 hod.

Tel. číslo: (+421) 0917 493 800
Súhlasím so spracovaním osobných údajov *

Áno, môžete mi ich zasielať emailom


ORIN Slovakia s.r.o., Na Štepnici 1379/1, 960 01 Zvolen, IČO: 36212504, DIČ: 2020031299, IČ DPH: SK2020031299

 

 

 

Copyright © 1995-2019 ORIN Slovakia s.r.o.

Pin It on Pinterest