fbpx

Volajte: +421 917 547 056

V pracovné dni od 9:00 do 15:30 hod.

10 faktov o korone, o ktorých ste pravdepodobne netušili + účinné riešenie na záver

od | jan 29, 2021 | Blog

  1. Stavba vírusu: Náš momentálne najväčší nepriateľ je viac ako tisícnásobne menší v porovnaní so šírkou nášho vlasu. Na jeho povrchu má typické chápadlá, prostredníctvom ktorých dokáže napadnúť naše bunky.
  2. Nakazenie nastáva, keď kvapôčka s vírusom pristane na sliznici. Preto je potrebné rúškom prekrývať aj nos, ktorý je spojený s pľúcami.
  3. Koronavírus sa vie dostať do buniek, ktoré majú na svojom povrchu ACE – 2 receptor. Tie sa nachádzajú napríklad na bunkách pľúcnych mechúrikov, ktoré tvoria základnú štruktúru pľúc.
  4. Pľúcne mechúriky zabezpečujú výmenu kyslíka za oxid uhličitý. Sú preto nevyhnutné pre dýchanie.
  5. Pľúcne mechúriky sú prvým miestom, ktoré koronavírus napáda.
  6. Potom, ako koronavírus vôjde do bunky, začne za sebou zanechávať stopy, čím sa aktivuje imunitný systém.
  7. Biele krvinky útočia. Zabíjajú bunky napadnuté vírusom, no aj zdravé bunky. Vzniká zápal.
  8. V okolí pľúcnych mechúrikov sa hromadí tekutina, ktorá tlačí na pľúca zvonka. Dýchanie sa pomaly sťažuje a človek môže cítiť tlak na hrudi.
  9. Vnútro pľúcnych mechúrikov sa plní tekutinou, ktorá obsahuje čiastočky vírusu, mŕtve bunky, bielkoviny, makrofágy, biele krvinky. Dýchanie je sťažené. Pri kašli sa do okolia dostáva vírus a stávame sa infekčnými.
  10. Medzitým časť vírusu opustí pľúca a hľadá v tele ďalšie bunky, ktoré majú na svojom povrchu ACE – 2 receptor. Nachádza ich na srdci, mozgu, obličkách a pečeni.

Ako sa chrániť pred týmto nepríjemným vírusom? Ako môžete zabrániť jeho ďalšiemu šíreniu v prípade, že už ste chorý?

Dôležité je v tele vytvoriť prostredie, v ktorom zápal nebude mať šancu. V tom Vám môže pomôcť magnetoterapia, ktorá má výrazné protizápalové účinky. Taktiež účinkuje proti bolesti, čo určite ocení nejeden z Vás (Ak už koronu máte, môžu Vás potrápiť výrazné bolesti hlavy, kĺbov či svalov). Túto metódu môžete používať v pohodlí Vášho domova, pokojne vo Vašej obývačke pri pozeraní seriálu alebo čítaní dobrej knihy. Ide o medicínsky certifikovaný prístroj, ktorý je vhodný aj na domáce účely. Už viac nemusíte sedieť dlhé hodiny v čakárni u Vášho lekára. Magnetoterapiu si môžete vyskúšať priamo u Vás doma a to ZADARMO. Práve vďaka magnetoterapii sa môžete cítiť vitálne a zdravo.

CHCETE SI VYSKÚŠAŤ MAGNETOTERAPIU ZADARMO?

Mgr. Lívia Junásová
Tím ORIN

Pin It on Pinterest

Share This