5 vecí, ktoré by ste malio magnetoterapii vedieť kliknite tu...

Vyskúšaj si prístroj ZADARMO


Chcete zadarmo a bez akýchkoľvek záväzkov vyskúšať niektorý z našich prístrojov? Napíšte nám! Do kolónky "Vaša otázka" nám napíšte na akú chorobu chcete vyskúšať prístroj, vyplňte Vaše kontaktné údaje a odošlite.


BioTorus LT-100

BioTorus LT-100

Je prístroj určený na liečbu a stimuláciu organizmu pomocou pulzného magnetického poľa nízkej frekvencie. Jeho prednosti sú hlavne účinky pôsobiace proti bolesti (analgetický efekt), účinky uvoľňujúce svalové kŕče, protiopuchové účinky (protiedémové), hojivé a protizápalové účinky, tiež účinky regeneračné a účinky zlepšujúce prietok krvi (vazodilatačné). Prístroj je certifikovaný, medicínsky prístroj triedy IIa.

Aké sú hlavné výhody prístroja BIOTORUS LT-100?

 • Výnimočná konštrukcia - váha prístroja je len 850 gramov,
 • Možnosť pripojiť externý (vonkajší) aplikátor, a tým umožniť používanie prístroja u dvoch osôb naraz, prípadne pôsobiť na dve rozličné miesta u tej istej osoby,
 • Pre každý z aplikátorov je možné použiť iný pracovný program podľa potreby,
 • Plynulá regulácia intenzity (sily) magnetického poľa a tým možnosť použitia prístroja i u ľudí citlivých na magnetické pole, alebo u malých detí, ktorým postačuje nižšia intenzita,
 • Možnosť nastavenia doby terapie od 20 do 60 minút podľa potreby alebo diagnózy,
 • Liečebný dosah magnetického poľa až 45 cm od stredu prístroja (liečebné účinky obsiahnu väčšiu časť organizmu ako u iných prístrojov,
 • Technológia NTS, chránená európskym patentom,
 • Bezplatné poradenstvo.

Vďaka úplne novej konštrukcii vznikli praktické prístroje, ktoré je možné pripojiť k osvedčenej rade prístrojov Ulticare LT-99 (kruhový aplikátor B1C), alebo úplne nový prístroj BioTorus LT-100.

BioTorus LT-100, alebo kruhový aplikátor B1C môžeme použiť hlavne ako aplikátor, ktorý je možné navliecť na končatiny, a takýmto spôsobom účinnejšie pôsobiť do hĺbky svalov a kĺbov. Navlečením na krk dôjde k dokonalej expozícii krčnej chrbtice.

Typické použitie prístroja BioTorus alebo aplikátora B1C

Expozícia dolných končatín – chodidlo, prsty, členky, päta

Dôvod: výron, zlá pohyblivosť, bolesti, ostroha, diabetická noha, zlomenina atď.

Aplikácia: Aplikátor B1C (torus) položíme na zem, pri polohe v sede vstúpime postihnutou nohou (alebo oboma) do prostriedku aplikátora. Najlepšie bez obuvi. Prsty na nohách môžu prečnievať až na teleso aplikátora. Okrem intenzívnej expozície nohy prebieha aj dostatočná expozícia lýtkovej časti až ku kolenám. Tým je vazodilatačný účinok (zlepšenie prekrvenia postihnutého tkaniva) znásobený, pretože dochádza k rozšíreniu ciev i v oblasti, cez ktorú je postihnutá oblasť zásobovaná krvou. Ak nie je vazodilatačný efekt pre liečbu dominantný, je možné pri polohe v ľahu položiť aplikátor zhora na konce nôh.

Expozícia dolných končatín – kolena, lýtková časť, stehná

Dôvod: Opuchy, alebo bolesti kolenných kĺbov, artróza, poúrazové stavy, znížená pohyblivosť, zlomeniny, svalové ťažkosti atď.

Aplikácia: Torus navlečieme na nohu alebo na obe nohy tak, aby rovina aplikátora pretínala bolestivé miesto. Nie je však nutné dodržiavať kolmosť roviny na os končatiny. Pri silnejšej postave sa nemusí torus (aplikátor) na končatinu navliekať. Liečebný efekt dosiahneme položením torusu na postihnuté miesto zhora, napr. pri polohe ležmo.
Dokonalú expozíciu kolenných kĺbov dosiahneme i nasunutím torusu zhora na pokrčené kolená. Pridržanie aplikátora rukou nie je na závadu, súčasne robíme prevenciu zníženej pohyblivosti drobných kĺbov na prstoch a zápästí, poprípade prevenciu syndrómu karpálneho tunelu.

Expozícia krčnej chrbtice, hlavy, hrudníka

Dôvod: Bolesti krčnej chrbtice, súvisiace bolesti hlavy, migrény, bolesti zubov, bolesť trojklanného nervu, paradentóza, zrakové ťažkosti, zápal stredného ucha, zápaly dutín, pískanie v ušiach, astma...

Aplikácia: V sediacej polohe navlečieme torus na krk a môžeme ho pridržiavať rukou. Ak je žiadúca aj expozícia hrudníka, môže byť na krku i zavesený. Veľmi pohodlná je poloha ležmo, kedy torus položíme pod vankúš. Vzhľadom k vyššie uvedenému rozloženiu magnetického poľa, nie je nutné bezprostredné priloženie aplikátora (torusu) k postihnutej časti pacienta.

Expozícia horných končatín – prsty, zápästie, predlaktie

Dôvod: znížená pohyblivosť drobných kĺbov na prstoch a zápästí, syndróm karpálneho tunela, výrony, svalová únava, zlomeniny atd.

Aplikácia: Postihnutú ruku alebo obe ruky prestrčíme cez torus zospodu a uchopíme prstami tak, že opačná strana aplikátora zostane zvrchu na predlaktí. V tomto prípade dochádza k expozícii ruky od prstov až k lakťom.

Expozícia horných končatín – lakeť, rameno

Dôvod: tenisový lakeť, zmrznuté ramená, bolesti iného pôvodu, opuchy, svalová únava, zlomenina atď.

Aplikácia: Torus zavesíme na rameno postihnutej ruky a pripažením zafixujeme. V tejto polohe je exponovaná ruka od lakťa až po rameno. Vedľajším efektom je preventívna expozícia hrudníka a chrbtice, súčasné posilnenie imunitného systému a zlepšenie bunkového metabolizmu.

Expozícia celej hornej končatiny

Dôvod: Zlé prekrvenie ruky, vyššie uvedené zdravotné ťažkosti na ruke.

Aplikácia: Torus zavesíme na rameno postihnutej ruky a pokrčenou tou istou rukou ho prstami uchopíme. V tejto polohe je exponovaná celá ruka od prstov až po rameno.

Expozícia bedrových kĺbov, oblasť panvy

Dôvod: Bolesti pri artróze bedrového kĺbu, zápal prostaty, močového mechúra, vajíčkovodov, pomočovanie u detí, osteoporóza, uvoľňujúca sa endoprotéza atď.

Aplikácia: Torus nasunieme na dolnú končatinu až do rozkroku, alebo sa posadíme na položený torus prekrytý bežným vankúšikom pre väčšie pohodlie.

Expozícia bedrovej chrbtice

Dôvod: Bolesti v krížoch, zápalové onemocnenie obličiek, obličková kolika atď.

Aplikácia: Pri polohe v sede na gauči, alebo v kresle vložíme torus za chrbát. Opretie si môžeme spríjemniť bežným vankúšikom, alebo torus vložíme za oporný vankúš gauča alebo kresla ak je taká možnosť. Môžeme zvoliť i polohu ležmo na bruchu, a torus zhora položiť na bedrovú časť chrbtice.

Expozícia celej chrbtice

Dôvod: Bolesti chrbtice, Bechterevova choroba, posilnenie imunitného systému, zlepšenie metabolizmu.

Aplikácia: Pri polohe v sede na gauči, alebo v kresle položíme torus do prostriedku chrbta, opretím cez bežný vankúšik polohu zafixujeme. Môžeme taktiež zvoliť polohu ležmo na bruchu, a torus zhora položiť na strednú časť chrbtice.

Relaxačné pôsobenie PMP

Dôvod: Celková svalová a duševná relaxácia s upokojujúcim (slabším) pulzným magnetickým poľom.

Aplikácia: Torus položíme pod posteľ, alebo pod pohovku na ktorú si ľahneme. Pri polohe ležmo na chrbte, je možné položiť torus na telo zhora, a to aj cez prikrývku. Aplikujeme tri seanse (3x20min). Začíname torusom v hornej tretine tela cez strednú a končíme v dolnej tretine.

 • Špeciálny aplikátor v tvare kruhového toroidu – tzv. torusu.
 • Teleso aplikátora je vyrobené zo zdravotne nezávadnej plastickej hmoty ABS.
 • Do dutiny telesa aplikátora je vložený elektromagnetický systém, tvorený jednou cievkou s priemerom 32 cm.
 • Táto konštrukcia elektromagnetického systému umožňuje vytvárať pulzné elektromagnetické pole (PMP) s optimálne vysokou zmenou indikcie v čase.
 • Najvyššie hodnoty magnetickej indukcie sú vo vnútornej kruhovej ploche aplikátora.
 • Pulzné magnetické pole má značný rozptyl, to znamená, že dosahuje do väčšej vzdialenosti. Vo vzdialenosti 32cm od stredu torusu je prakticky v tvare guľovej plochy.
 • Pulzné magnetické pole je však v tejto vzdialenosti pre aplikáciu bezkontaktnej elektroliečby ešte dostatočne silné.

 Rozloženie magnetického poľa v okolí TORUSU

 • unikátna patentovaná technológia
 • eliminuje návykovosť organizmu na pulzné magnetické pole

U bežných magnetoterapeutických prístrojov (vrátane „veľkých” prístrojov používaných v nemocniciach) pri dlhodobej aplikácii pulzného magnetického poľa dochádza k javu, kedy si organizmus tzv. zvykne na magnetické pole s rovnakou frekvenciou, alebo rovnako sa opakujúcou frekvenciou, a potom už tak správne a účinne nereaguje na pulzné magnetické pole.

Výrobca prístroja UltiCARe LT-99 a BioTorus LT-100 preto prepracoval a patentoval nové postupy generovania pulzov, ktoré podľa skúseností zvyšujú účinnosť prístroja. V praxi to znamená, že generované frekvencie sa nikdy neopakujú rovnako (Never The Same NTS). Táto technológia je unikátna, a je použitá iba u prístroja UltiCARe.

Túto technológiu dávame do pozornosti hlavne z toho dôvodu, že sa jedná o patentom chránený unikát, ktorý nemá žiadny podobný prístroj pre liečbu a rehabilitáciu pulzným magnetickým poľom, a preto Vám prináša úplne novú, vyššiu kvalitu oproti podobným prístrojom, alebo predchádzajúcim modelom.

BioTorus LT-100.jpg
veľkosť: 1009.51 KB
Vytočte svoje koleso šťastia