fbpx

Volajte: +421 917 547 056

V pracovné dni od 9:00 do 15:30 hod.

Čo je vysoký krvný tlak?

Srdcovocievny systém sa skladá zo srdca a ciev. Zodpovedá za prenos kyslíka, živín a hormónov do telesných tkanív a odvádza odpadové bunkové látky. Tento systém poháňa srdce, ktoré pumpuje krv po tele cez cievy do celého tela. Krvný tlak je tlak, ktorý krv vyvíja na vnútorné steny ciev. Ak je tlak príliš vysoký, začína dochádzať ku komplikáciám.

Aké sú hodnoty krvného tlaku?

Pri meraniach sa určujú dve hodnoty. Systolická hodnota, ktorá udáva tlakové maximum v okamihu úderu srdca a diastolická hodnota, ktorá udáva tlakové minimum medzi dvoma údermi srdca. Je normálne, že počas dňa sa tieto hodnoty môžu líšiť napríklad po fyzickej aktivite alebo pri stresovej situácii môže tlak aj u zdravého človeka vystúpiť na vysoké hodnoty. Preto, ak sa určuje hypertenzia, je potrebné, aby sa tlak meral v pokoji počas niekoľkých dní.

Aké sú prejavy vysokého krvného tlaku?

Vysoký krvný tlak sa často nazýva aj tichý zabijak. Prečo? Ak sa tlak pomaly zvyšuje, telo si na tento stav pomaly zvyká. Príznaky sa často objavujú, až keď je ochorenie plne rozvinuté. No často je už príliš neskoro. No je tu pár príznakov, ktoré toto ochorenie dokážu odhaliť:

 • bolesť hlavy
 • dýchavičnosť
 • únava
 • tŕpnutie prstov
 • krvácanie z nosa
 • hučanie v ušiach

Najspoľahlivejšou metódou na určenie, či týmto ochorením trpíte, sú merania krvného tlaku. Ak máte podozrenie na vysoký krvný tlak, mali by ste navštíviť svojho všeobecného lekára, ktorý Vás odporučí k internistovi. Dokonca existujú zariadenia, ktoré Vám v pohodlí domova dokážu s presnosťou 98,69% urobiť EKG a vyhodnotiť riziká vzniku infarktu a mozgovej príhody. Viac sa dočítate tu.

Čo spôsobuje vysoký krvný tlak?

Za vznik vysokého krvného tlaku sú väčšinou zodpovedné tieto faktory:

 • nezdravá strava
 • nadmerné solenie
 • obezita, nadváha
 • nedostatok pohybu
 • fajčenie
 • užívanie alkoholických nápojov
 • rodinná anamnéza
 • stres
 • vyšší vek
 • chronické ochorenia

Na Slovensku sa momentálne lieči na vysoký krvný tlak pod dohľadom lekárov viac ako milión pacientov. No štúdie ukazujú, že až polovica všetkých s vysokým krvným tlakom nie je kontrolovaná. Výsledné číslo ľudí s hypertenziou na Slovensku sa odhaduje až na dva milióny ľudí.

Aké sú dlhodobé riziká vysokého krvného tlaku?

Ak zanedbáte liečbu vysokého krvného tlaku, môže Vás ohroziť mnoho zdravotných problémov napr. infarkt, poruchy obličiek, mŕtvica. Pri ľuďoch trpiacich vysokým krvným tlakom hrozí 2,5 krát vyššie riziko rozvoja cukrovky. Dlhodobo neliečený vysoký krvný tlak môže spôsobiť slepotu a kognitívne poruchy.

Čo môžem urobiť v rámci prevencie?

Je veľmi dôležité udržiavať správnu životosprávu a pohyb. Toto sa uvádza pri každom ochorení. Áno, je to tak aj pri vysokom krvnom tlaku. Vyvážená strava, aktívny životný štýl pomáhajú predchádzať ochoreniam a udržujú organizmus v dobrej kondícii. Ak fajčíte, tak prestaňte, pite menej alkoholu, starajte sa viac o svoje duševné zdravie, soľte menej, vyhýbajte sa stresu.

Ako sa lieči vysoký krvný tlak?

Ak nie sú namerané hodnoty príliš vysoké, je možné ho znížiť aj tým, že sa zmení životospráva pacienta. Vysoký krvný tlak sa lieči najčastejšie liekmi, ktoré predpíše lekár po opakovaných meraniach tlaku. Tie sa užívajú denne, niekedy aj niekoľkokrát za deň, no toto riešenie so sebou prináša veľa negatív. Ako všetky lieky, tak aj tieto majú mnoho vedľajších účinkov, ktoré si postupom času môžu vyžadovať užívanie ďalších medikamentov na ich utíšenie. Preto sa stáva, že niektorí pacienti denne užívajú obrovské množstvo liekov ako v začarovanom kruhu.

Pozor! Existuje aj iné riešenie.

Vďaka vede a moderným technológiám existuje zariadenie, ktoré dokáže znížiť vysoký krvný tlak bez vedľajších účinkov v pohodlí Vášho domova. Prístroj Bioquant NS, ktorý je evidovaný aj v ŠÚKL – Štátny ústav pre kontrolu liečiv ako zdravotnícka pomôcka, pomocou ožarovania krvi laserovým svetlom pomáha meniť vlastnosti krvi. Jednoducho si predstavte, že stojíte na brehu mora a narážajú do vás vlny. Takýmto spôsobom laserové svetlo naráža na Vaše červené krvinky a oddeľuje ich od seba. Vďaka tomu na seba dokážu viazať kyslík, živiny a látky, potrebné k látkovej výmene. Taktiež dokážu na seba naviazať a odviesť z tela škodlivé látky a oxid uhličitý.

Takto upravená krv, – keď sú červené krvinky oddelené – prechádza ľahšie cievami a vyvíja sa tak na ich steny menší tlak, čo má za následok to, že srdce sa menej namáha a tlak klesá.

MUDr. Július Šípoš

[dvg_divi_video_gallery columns=“1″ preview_content=“icon“ _builder_version=“4.18.0″ _module_preset=“default“ global_colors_info=“{}“][dvg_divi_video_gallery_item src=“https://youtu.be/rl88MAqWKUE“ image_src=“//i.ytimg.com/vi/rl88MAqWKUE/hqdefault.jpg“ _builder_version=“4.18.0″ _module_preset=“default“ global_colors_info=“{}“][/dvg_divi_video_gallery_item][/dvg_divi_video_gallery]

MUDr. Gabriela Vajová

[dvg_divi_video_gallery columns=“1″ preview_content=“icon“ _builder_version=“4.18.0″ _module_preset=“default“ global_colors_info=“{}“][dvg_divi_video_gallery_item src=“https://youtu.be/8hcieT6OtjA“ image_src=“//i.ytimg.com/vi/8hcieT6OtjA/hqdefault.jpg“ _builder_version=“4.18.0″ _module_preset=“default“ global_colors_info=“{}“][/dvg_divi_video_gallery_item][/dvg_divi_video_gallery]

MUDr. Renáta Raclavská

[dvg_divi_video_gallery columns=“1″ preview_content=“icon“ _builder_version=“4.18.0″ _module_preset=“default“ global_colors_info=“{}“][dvg_divi_video_gallery_item src=“https://youtu.be/-bUwkgofs68″ image_src=“//i.ytimg.com/vi/-bUwkgofs68/hqdefault.jpg“ _builder_version=“4.18.0″ _module_preset=“default“ global_colors_info=“{}“][/dvg_divi_video_gallery_item][/dvg_divi_video_gallery]

Fitmagazín FMG

[dvg_divi_video_gallery columns=“1″ preview_content=“icon“ _builder_version=“4.18.0″ _module_preset=“default“ global_colors_info=“{}“][dvg_divi_video_gallery_item src=“https://youtu.be/plcT8VHJv2I“ image_src=“//i.ytimg.com/vi/plcT8VHJv2I/hqdefault.jpg“ _builder_version=“4.18.0″ _module_preset=“default“ global_colors_info=“{}“][/dvg_divi_video_gallery_item][/dvg_divi_video_gallery]

BIOQUANT v teleráne 1

[dvg_divi_video_gallery columns=“1″ preview_content=“icon“ _builder_version=“4.18.0″ _module_preset=“default“ global_colors_info=“{}“][dvg_divi_video_gallery_item src=“https://youtu.be/-_xWRjDxySQ“ image_src=“//i.ytimg.com/vi/-_xWRjDxySQ/hqdefault.jpg“ _builder_version=“4.18.0″ _module_preset=“default“ global_colors_info=“{}“][/dvg_divi_video_gallery_item][/dvg_divi_video_gallery]

BIOQUANT v teleráne 2

[dvg_divi_video_gallery columns=“1″ preview_content=“icon“ _builder_version=“4.18.0″ _module_preset=“default“ global_colors_info=“{}“][dvg_divi_video_gallery_item src=“https://youtu.be/3YJA6GfJIHo“ image_src=“//i.ytimg.com/vi/3YJA6GfJIHo/hqdefault.jpg“ _builder_version=“4.18.0″ _module_preset=“default“ global_colors_info=“{}“][/dvg_divi_video_gallery_item][/dvg_divi_video_gallery]

Nie ste si istý, ako ste na tom s Vašim krvným tlakom? Aj ten môže do veľkej miery rozhodovať o tom, ako bude vyzerať Vaše zdravie o pár rokov. OTESTUJTE SA.

OTESTUJTE SA →

BIOQUANT® NS

Aké sú výhody prístroja Bioquant NS?

Jeho účinky môžete merať okamžite. Pomocou oxymetra (prístroja na meranie množstva kyslíku v krvi) je okamžite vidieť na nameraných hodnotách po aplikácii zvýšené okysličenie organizmu. Je ľahko prenosný, môžete ho používať doma, v práci, na dovolenke. Nemá žiadne vedľajšie účinky.

Cena: 690 €

Na sklade

Detailné informácie nájdete v návode:
BIOquant_NS_navod.pdf

Máte ďalšie otázky? Alebo si nie ste istý, či je pre Vás prístroj vhodný? Vyžiadajte si bezplatnú konzultáciu s našim odborníkom.

 • Odpovie Vám na všetky potrebné otázky.
 • Upozorní Vás na možné kontraindikácie.
 • Pomôže Vám s výberom najvhodnejšieho prístroja.
 • Umožní Vám vyskúšanie  prístroja.

Spracovanie osobných údajov

9 + 11 =

Pin It on Pinterest