fbpx

Volajte: +421 917 547 056

V pracovné dni od 9:00 do 15:30 hod.

Svetový deň hypertenzie – Máte svoje srdce pod kontrolou?

od | máj 17, 2021 | Blog

Hypertenzia alebo vysoký krvný tlak je momentálne jedným z najzávažnejších ochorení. Nebezpečný je najmä preto, že sa navonok vôbec nemusí prejavovať. Čo treba robiť, aby ste jeho riziká eliminovali?

Koho vysoký krvný tlak najviac postihuje?

Podľa štatistík trpia týmto ochorením viac muži ako ženy, taktiež ľudia s nadváhou, ženy, ktoré užívajú antikoncepciu alebo tehotné ženy. Najviac sa vyskytuje u ľudí nad 35 rokov a najrizikovejšou skupinou sú ľudia nad 50 rokov.

Skryté príznaky tohto tichého zabijaka sú…

Ľudia, ktorí majú vysoký krvný tlak, majú častejšie bolesti hlavy, závraty, pociťujú nevoľnosť. Zhoršené dýchanie, videnie, potenie a búšenie srdca sú tiež dobrými indikátormi tohto ochorenia. Naša životospráva ovplyvňuje krvný tlak. Nadváha, alkohol, fajčenie, vysoká hladina cholesterolu v krvi, nadmerné používanie soli, nedostatok pohybu, stres, cukrovka sú ďalšie faktory. No toto ochorenie môže byť aj dedičné.

Prečo je dôležité, aby ste varovné signály neignorovali?

Viete aké sú najčastejšie následky neliečenia tohto ochorenia? Oslepnutie, krvné zrazeniny, zlyhanie obličiek, opuch – zväčšenie srdca, ktorý má za následok jeho zlyhanie – srdcový infarkt.

Dôležitá je prevencia

Poznať hodnotu svojho krvného tlaku je veľmi dôležité. Najčastejšie sa používajú digitálne tlakomery.

Spoločnosť Orin Slovakia však priniesla na trh unikátnu diagnostiku, ktorá dokáže odhaliť:

  1. ochorenia srdcovo cievneho systému
  2. hladinu kyslíka v krvi
  3. riziko mozgovej príhody

Celá diagnostika trvá len 60 sekúnd, počas ktorých prístroj zmeria či Vaše srdce funguje správne, či je Vaša krv dostatočne okysličená.

Prístroj WIWE dokáže zachrániť nejeden ľudský život. Chcete si ho vyskúšať bezplatne?

Lucia Spodniaková
Tím ORIN

Pin It on Pinterest

Share This