Srdcový infarkt

by-pass

%

ľudí zomrie v dôsledku infarktu

Infarkt myokardu

Hoci najčastejšie sa toto ochorenie vyskytuje u ľudí vo vyššom veku, niekedy v dôsledku dlhodobo zlej životosprávy môže postihnúť aj mladých ľudí do 25 rokov. Ochorenie je zároveň životu nebezpečné, pričom úmrtnosť je 25 percent.

Riaďte svoj osud!

Vďaka moderným technológiám nemusíte byť súčasťou týchto štatistík. Jedným z riešení pri prevencii alebo pomocníkom pri liečbe následkov infarktu je laserový prístroj BIOquant®NS. Nemá však žiadne vedľajšie účinky! Ovpyvňuje hladinu krvných tukov ako je LDL cholesterol a triglyceridy. Zabezpečuje postupné rozširovanie ciev. Znižuje viskozitu krvi – znižuje záťaž srdca. Prístroj si zadarmo môžete vyskúšať predtým ako sa rozhodnete pre jeho zakúpenie!

Vyskúšajte prístroj úplne zadarmo!

V prípade srdcovej arytmie odporúčame použiť laserový prístroj BIOquant, ktorý ovplyvňuje polarizáciu červených krviniek. Takáto krv dokáže lepšie viazať kyslík, zlepšuje sa priechodnosť bunečných membrán, čoho dôsledkom je lepšie zásobenie tkanív kyslíkom, samozrejme i srdečného svalu. Toto má za následok celkovú harmonizáciu srdcovej činnosti. U ischemickej choroby je základom dobré prekrvenie srdečného svalu.

Príznaky

  • búšenie srdca, pocit, že niektorý sťah vynechal a ďalšie nepríjemné vnemy pulzu
  • bolesť v hrudníku a dýchavičnosť
  • únava, pocit na omdletie, nevoľnosť, príp. mdloba

Rizikové skupiny

Každý sem-tam pocíti nejaký nepravidelný sťah srdca. Spravidla o nič nejde, no na druhej strane veľa ľudí zomiera na závažnú poruchu systému zabezpečujúceho pravidelné sťahy srdca. Najčastejšou príčinou je ischemická choroba srdca. Riziko stúpa s vekom, medzi ďalšie faktory patrí vysoký krvný tlak a vrodené poruchy prevodového systému, ktorý zaobstaráva vznik a šírenie elektrického signálu v srdci.

Priebeh

Niektoré  typy srdcovej arytmie sú neškodné, iné vznikajú pomaly, v priebehu viacerých mesiacov a i rokov a zvyšujú riziko mozgovej porážky alebo infarktu. Ďalšie prichádzajú náhle a spôsobia takmer okamžitú smrť. Ich najznámejším príkladom je fibrilácia srdcových komôr, ktorá spôsobuje mihanie komory namiesto pravidelných sťahov. Ak sa do niekoľkých minút nezačne s masážou srdca, nevyhnutne nasleduje smrť.

Pri niektorých typoch srdcovej arytmie je citeľná bolesť v oblasti hrudníka, podobne ako pri angíne pectoris. Je spôsobená tým, že srdce nestačí prečerpať dostatok okysličenej krvi pre vlastnú potrebu. Nedostatok okysličenej krvi v mozgu vyvoláva únavu, pocit na omdletie a mdlobu.

Čo robiť

Ak zaznamenáte zmenu bežného srdcového rytmu (pulzu) alebo bolesť v hrudníku, je vám na zamdlenie alebo máte iné príznaky, ihneď zavolajte rýchlu zdravotnícku pomoc (č. 155). Veľmi rýchly pulz sa dá spomaliť premasírovaním kože nad krčnou tepnou, ktorú si nahmatáte vpredu na krku.

Ďalšou možnosťou je tzv. Valsalvov manéver: stisnite si nos, zatvorte ústa a silou proti tomuto uzáveru akoby vydychujte vzduch, aby ste tak zvýšili tlak v pľúcach. Nezľaknite sa, ak vám zaľahne v ušiach.

Ak vám diagnostikovali srdcovú arytmiu, konajte podľa pokynov lekára. Dodržiavajte preventívne opatrenia. Ak zistíte akúkoľvek zmenu v porovnaní so zvyčajným stavom alebo zaregistrujete vyššie uvedené nebezpečné príznaky, ihneď volajte rýchlu zdravotnícku pomoc. Záchranku volajte aj vtedy, keď sa stanete svedkami toho, že niekto odpadne. Ak zistíte zastavenie krvného obehu, rýchlo začnite s resuscitáciou (umelým dýchaním a vonkajšou masážou srdca) a nečakajte až na príchod lekára.

Vyskúšajte prístroj úplne zadarmo!

Prístroj vhodný pri tomto ochorení

BIOquant® NS

Požíva ho viac ako

25 000 zákazníkov

„Po infarkte v roku 2006 som používal liek proti zrážanlivosti krvi. Po dlhodobom používaní mi začali praskať na tvári krvné vlásočnice. Po zakúpení BioQuantu som prestal používať lieky a ťažkosti pominuli.“

Rudolf, Komárno

Späť na

výber ochorení

SKÚŠKA PRÍSTROJA ZADARMO!

Naše prístroje nie sú pre každého, preto Vám odporúčame vyplniť formulár.

Do 3 pracovných dní Vás budeme telefonicky kontaktovať a zistíme či je pre Vás prístroj vhodný. V prípade, že áno, dohodneme Vám termín, kedy si prístroj môžete bezplatne vyskúšať.

Môžete nám napísať aj na Live chate v pravom dolnom rohu alebo zavolať v pracovné dni od 8:00 do 16:00 hod.

Tel. číslo: (+421) 0917 493 800
Súhlasím so spracovaním osobných údajov *

Áno, môžete mi ich zasielať emailom


ORIN Slovakia s.r.o., Na Štepnici 1379/1, 960 01 Zvolen, IČO: 36212504, DIČ: 2020031299, IČ DPH: SK2020031299

 

 

 

Copyright © 1995-2019 ORIN Slovakia s.r.o.

VYSKÚŠAJTE NAŠE PRÍSTROJE ZADARMO BEZ AKÝCHKOĽVEK ZÁVÄZKOV, STAČÍ VYPLNIŤ FORMULÁR

Súhlasím so spracovaním osobných údajov pre potreby vybavenia mojej požiadavky *

Páči sa Vám naša služba? Máme pre Vás pripravených množstvo ďalších zaujímavostí a zliav. Chcete ich?

Áno, môžete mi zasielať emailom zaujímavosti súvisiace s uvedeným produktom a možnosti využitia rôznych zliavPin It on Pinterest