fbpx

Volajte: +421 917 547 056

V pracovné dni od 9:00 do 15:30 hod.

Pomôžeme Vám pri zlepšení prekrvenia končatín a zabránime Vážnym ťažkostiam.

Kŕčové žily – varixy, sú stavom, pri ktorom dochádza k neprimeranému rozšíreniu a zvlneniu povrchových žíl. Najčastejšie sa vyskytujú na dolných končatinách a spôsobujú nepríjemné zdravotné komplikácie. Kŕčové žily sú bežným ochorením, ktoré postihuje rovnako mužov ako ženy.

Hlavnou príčinou kŕčových žíl je narušenie krvného obehu v žilách. Žily sú zodpovedné  za návrat krvi do srdca. Pri kŕčových žilách dochádza k oslabeniu stien žíl, čo má za následok zhoršený prietok krvi, ktorý zas vytvára zvýšený tlak v žilách a spôsobuje ich rozšírenie a vznik charakteristických zvlnení.

Prejavy ochorenia

Symptómy kŕčových žíl sa môžu líšiť od mierneho nepohodlia a kozmetických nedostatkov po vážne problémy napríklad:

  1. Výrazné zvlnené žily, ktoré môžu mať fialovú, modrú alebo červenú farbu. Najčastejšie sa vyskytujú na nohách, najmä na lýtkach a stehnách.
  2. Opuchy, ktoré spôsobuje zvýšený tlak v kŕčových žilách, sa často zhoršujú po dlhom státí alebo sedení.
  3. Bolesť a nepohodlie sa často prejavuje ako tlak, ťažkosť, dokonca pálenie v oblasti postihnutých žíl.
  4. Svrbenie a podráždenie môže viesť k neustálemu škrabaniu, čo môže spôsobovať kožné problémy.
  5. Kŕče vo svaloch zvyknú mať ľudia s kŕčovými žilami z dôvodu nedostatočného prekrvenia končatín.

Výrazný vplyv na tvorbu kŕčových žíl má tehotenstvo alebo ak ste vystavení dlhodobému státiu alebo sedeniu.

Najčastejšie otázky

Čo spôsobuje kŕčové žily?

Kŕčové žily, varixy, vznikajú následkom zhoršeného prietoku krvi v žilách, nedostatočnou funkciou žilových chlopní, zhrubnutou stenou žily alebo deformáciou žily, čím sa stáva systém nepriechodný.

Môžu sa kŕčové žily vrátiť po operácii?

Chronické ochorenie kŕčových žíl je celoživotné postupujúce ochorenie. Nedá sa úplne vyliečiť ale je možné spomaliť jeho vývoj. Operáciou sa žily odstránia, ale ak nebudete dodržiavať životosprávu, ochorenie sa môže zhoršovať.

Spôsobujú kŕčové žily podpätky a nevhodná obuv?

Nosenie nevhodnej obuvi či podpätkov je jedným z rizikových faktorov tvorby kŕčových žíl. Vysoké lodičky nie sú vhodnou obuvou na každodenné nosenie.

Súvisí nadváha a obezita s kŕčovými žilami?

Nadváha naozaj súvisí so vznikom kŕčových žíl. Spôsobuje totiž nadmerný tlak v dolných končatinách.

Sú kŕčové žily dedičné?

Je pravda, že pozitívna rodinná anamnéza je významným a neovplyvniteľným faktorom vzniku kŕčových žíl, ale pri správnej životospráve sa nemusia vôbec objaviť.

Riešenie

Prístroj Bioquant NS zlepšuje vlastnosti krvi. Krv sa stáva v podstate redšou, čím ľahšie prechádza cez klky kŕčových žíl. Znižuje sa napätie v cievach a lepšie sa prekrvujú dolné končatiny. Ak máte problém s pocitom studených nôh, môže to byť práve preto, že Vaše nohy nie sú dobre prekrvené, čoho dôvodom sú práve kŕčové žily. Pri pravidelnom používaní môžete pozorovať, že mizne aj vystúpenie žíl. Liečba nemá žiadne vedľajšie účinky. Trvá 30 minút denne a všetko sa deje v pohodlí Vašej obývačky či kuchyne, pred televízorom alebo na ležadle na dovolenke.

MUDr. Július Šípoš

[dvg_divi_video_gallery columns=“1″ preview_content=“icon“ _builder_version=“4.18.0″ _module_preset=“default“ global_colors_info=“{}“][dvg_divi_video_gallery_item src=“https://youtu.be/rl88MAqWKUE“ image_src=“//i.ytimg.com/vi/rl88MAqWKUE/hqdefault.jpg“ _builder_version=“4.18.0″ _module_preset=“default“ global_colors_info=“{}“][/dvg_divi_video_gallery_item][/dvg_divi_video_gallery]

MUDr. Gabriela Vajová

[dvg_divi_video_gallery columns=“1″ preview_content=“icon“ _builder_version=“4.18.0″ _module_preset=“default“ global_colors_info=“{}“][dvg_divi_video_gallery_item src=“https://youtu.be/8hcieT6OtjA“ image_src=“//i.ytimg.com/vi/8hcieT6OtjA/hqdefault.jpg“ _builder_version=“4.18.0″ _module_preset=“default“ global_colors_info=“{}“][/dvg_divi_video_gallery_item][/dvg_divi_video_gallery]

MUDr. Renáta Raclavská

[dvg_divi_video_gallery columns=“1″ preview_content=“icon“ _builder_version=“4.18.0″ _module_preset=“default“ global_colors_info=“{}“][dvg_divi_video_gallery_item src=“https://youtu.be/-bUwkgofs68″ image_src=“//i.ytimg.com/vi/-bUwkgofs68/hqdefault.jpg“ _builder_version=“4.18.0″ _module_preset=“default“ global_colors_info=“{}“][/dvg_divi_video_gallery_item][/dvg_divi_video_gallery]

Fitmagazín FMG

[dvg_divi_video_gallery columns=“1″ preview_content=“icon“ _builder_version=“4.18.0″ _module_preset=“default“ global_colors_info=“{}“][dvg_divi_video_gallery_item src=“https://youtu.be/plcT8VHJv2I“ image_src=“//i.ytimg.com/vi/plcT8VHJv2I/hqdefault.jpg“ _builder_version=“4.18.0″ _module_preset=“default“ global_colors_info=“{}“][/dvg_divi_video_gallery_item][/dvg_divi_video_gallery]

BIOQUANT v teleráne 1

[dvg_divi_video_gallery columns=“1″ preview_content=“icon“ _builder_version=“4.18.0″ _module_preset=“default“ global_colors_info=“{}“][dvg_divi_video_gallery_item src=“https://youtu.be/-_xWRjDxySQ“ image_src=“//i.ytimg.com/vi/-_xWRjDxySQ/hqdefault.jpg“ _builder_version=“4.18.0″ _module_preset=“default“ global_colors_info=“{}“][/dvg_divi_video_gallery_item][/dvg_divi_video_gallery]

BIOQUANT v teleráne 2

[dvg_divi_video_gallery columns=“1″ preview_content=“icon“ _builder_version=“4.18.0″ _module_preset=“default“ global_colors_info=“{}“][dvg_divi_video_gallery_item src=“https://youtu.be/3YJA6GfJIHo“ image_src=“//i.ytimg.com/vi/3YJA6GfJIHo/hqdefault.jpg“ _builder_version=“4.18.0″ _module_preset=“default“ global_colors_info=“{}“][/dvg_divi_video_gallery_item][/dvg_divi_video_gallery]

Ako funguje prístroj BIOquant?

Vďaka vede a moderným technológiám existuje zariadenie, ktoré dokáže znížiť vysoký krvný tlak bez vedľajších účinkov v pohodlí Vášho domova. Prístroj Bioquant NS, ktorý je evidovaný aj v ŠÚKL – Štátny ústav pre kontrolu liečiv ako zdravotnícka pomôcka, pomocou ožarovania krvi laserovým svetlom pomáha meniť vlastnosti krvi. Jednoducho si predstavte, že stojíte na brehu mora a narážajú do vás vlny. Takýmto spôsobom laserové svetlo naráža na Vaše červené krvinky a oddeľuje ich od seba. Vďaka tomu na seba dokážu viazať kyslík, živiny a látky, potrebné k látkovej výmene. Taktiež dokážu na seba naviazať a odviesť z tela škodlivé látky a oxid uhličitý.

Takto upravená krv, – keď sú červené krvinky oddelené – prechádza ľahšie cievami a vyvíja sa tak na ich steny menší tlak, čo má za následok to, že srdce sa menej namáha a tlak klesá.

BIOQUANT® NS

Aké sú výhody prístroja Bioquant NS?

Jeho účinky môžete merať okamžite. Pomocou oxymetra (prístroja na meranie množstva kyslíku v krvi) je okamžite vidieť na nameraných hodnotách po aplikácii zvýšené okysličenie organizmu. Je ľahko prenosný, môžete ho používať doma, v práci, na dovolenke. Nemá žiadne vedľajšie účinky.

Cena: 690 €

Na sklade

Detailné informácie nájdete v návode:
BIOquant_NS_navod.pdf

Máte ďalšie otázky? Alebo si nie ste istý, či je pre Vás prístroj vhodný? Vyžiadajte si bezplatnú konzultáciu s našim odborníkom.

  • Odpovie Vám na všetky potrebné otázky.
  • Upozorní Vás na možné kontraindikácie.
  • Pomôže Vám s výberom najvhodnejšieho prístroja.
  • Umožní Vám vyskúšanie  prístroja.

Spracovanie osobných údajov

10 + 4 =

Pin It on Pinterest