Dýchavičnosť

Dýchavičnosť je prirodzená u zdravých ľudí pri fyzickej aktivite. Zadýchať sa môžeme pri preľaknutí. Dýchavičnosť je signál, že človek nemá dostatok kyslíka na uspokojenie potrieb tela. Ak sa kyslík napríklad pri fyzickej námahe, nedostáva do svalov v dostatočnom množstve, telo sa ho snaží zabezpečiť zrýchleným dýchaním. Často sa to stáva vo vyššom veku aj pri malom zaťažení, napríklad aj pri chôdzi po niekoľkých schodoch. U starších ľudí môže zadychčanie spôsobiť aj kolísavý krvný tlak a ďalšie súvisiace ochorenia.

Príliš rýchly tep a priskoré zadýchanie sa môžu však byť aj signálom vážnych a chronických ochorení. Môžu naznačovať problémy so srdcom, ale aj s pľúcami.

Existuje rad závažných chorôb, ktoré môžu ovplyvniť pľúca a spôsobiť dýchavičnosť. Medzi ne patrí zápal pľúc, cystická fibróza a rakovina pľúc. Môže sa to zdať na prvý pohľad nesúvisiace, ale aj srdcové problémy môžu tiež spôsobiť dýchavičnosť. Srdcové zlyhanie, najmä arytmia a komorová fibrilácia je jednou z najčastejších príčin, ktorá má tendenciu spôsobiť dýchavičnosť hlavne v noci alebo keď si ľahneme.

Ďalej je to ischemická choroba srdca (nedostatok kyslíka do srdcového svalu zvyčajne spôsobená zúžením vencovitých tepien) a chlopňové srdcové vady (chlopne sa nezatvárajú správne).

Anémia je syndróm, ktorý možno definovať ako poruchu prenosu kyslíka tkanivám. Kyslík je dodávaný tkanivám po naviazaní na hemoglobín, ktorého množstvo je znížené a tým vzniká tkanivová hypoxia (nedostatok kyslíka).

Vyskúšajte prístroj úplne zadarmo!

Prístroj vhodný pri tomto ochorení

BIOquant® NS

Požíva ho viac ako

25 000 zákazníkov

„Zakúpila som si od Vás prístroj Bioquant, nakoľko som pociťovala zhoršenú dýchavičnosť a zhoršený pohyb. Po jeho použití po 3 mesiacoch som cítila už zlepšenie. Keď som stúpala po schodoch, lepšie sa mi dýchalo už som nemusela postávať na medziposchodí. Teraz po pol roku vybehnem až na 5. poschodie, aj nohy cítim ľahšie. Manžel mal zvýšenú hladinu cukru po používaní bol na kontrole u lekára a hladinu cukru mal nižšiu, za čo dostal pochvalu. Dcéra mávala studené končatiny, teraz pociťuje zlepšenie. Jej priateľ mal problém so stuhnutými kolenami, po používaní prístroja sa cíti lepšie.“

– Martina, Šurany

Späť na

výber ochorení

SKÚŠKA PRÍSTROJA ZADARMO!

Naše prístroje nie sú pre každého, preto Vám odporúčame vyplniť formulár.

Do 3 pracovných dní Vás budeme telefonicky kontaktovať a zistíme či je pre Vás prístroj vhodný. V prípade, že áno, dohodneme Vám termín, kedy si prístroj môžete bezplatne vyskúšať.

Môžete nám napísať aj na Live chate v pravom dolnom rohu alebo zavolať v pracovné dni od 8:00 do 16:00 hod.

Tel. číslo: (+421) 0917 493 800
Súhlasím so spracovaním osobných údajov *

Áno, môžete mi ich zasielať emailom


ORIN Slovakia s.r.o., Na Štepnici 1379/1, 960 01 Zvolen, IČO: 36212504, DIČ: 2020031299, IČ DPH: SK2020031299

 

 

 

Copyright © 1995-2019 ORIN Slovakia s.r.o.

VYSKÚŠAJTE NAŠE PRÍSTROJE ZADARMO BEZ AKÝCHKOĽVEK ZÁVÄZKOV, STAČÍ VYPLNIŤ FORMULÁR

Súhlasím so spracovaním osobných údajov pre potreby vybavenia mojej požiadavky *

Páči sa Vám naša služba? Máme pre Vás pripravených množstvo ďalších zaujímavostí a zliav. Chcete ich?

Áno, môžete mi zasielať emailom zaujímavosti súvisiace s uvedeným produktom a možnosti využitia rôznych zliavPin It on Pinterest