Cukrovka (Diabetes Mellitus)

Doporučujeme prístroj BIOquant® NS

Vedeli ste, že?

Každý druhý diabetik má vyšší tlak v krvi a poruchu lipidov

Viac ako 10% diabetikov trpí syndrómom diabetickej nohy

700 osôb ročne umiera na cukrovku

Nepríjemne následky
Toto ochorenie môže viesť ku komplikáciam ako je diabetická noha. Jedná sa o veľký problém z hľadiska medicínskeho ako aj spoločenského a ekonomického. Ročne sa diagnostikuje okolo 22 000 nových diabetikov. V priemere mal každý druhý vyšší krvný tlak a poruchu lipidov, každý šiesty postihnutie očí (šedý zákal alebo poškodenie sietnice) a u každého deviateho boli postihnuté obličky. Podľa ŠÚ SR ročne umrie na diabetes okolo 700 ľudí, ide však iba o úmrtia na komplikácie a nie na sprievodné choroby ako napríklad infarkt.
Ako im predísť
Vďaka moderným technológiám nemusíte byť súčasťou týchto štatistík a bolestivých zákrokov. Prístroj BIOquant® NS je skutočný domáci pomocník, zvyšuje schopnosť červených krviniek viazať a prenášať kyslík, čo zlepšuje funkciu jednotlivých orgánov a metabolizmus. Zabezpečuje postupné rozširovanie ciev, znižuje viskozitu krvi, čo znižuje záťaž srdca. Prístroj si môžete zadarmo vyskúšať predtým, ako sa rozhodnete pre jeho zakúpenie!

Pozrite si, čo hovoria zákazníci a lekári o magnetoterapii.
Viac ako 145 000 zákazníkov používa naše prístroje v pohodlí domova. Vyskúšajte ich aj vy úplne zadarmo.
Bez bolesti, bez vedľajších účinkov a bez záväzkov!
Viac o cukrovke
Je to chronické ochorenie, ktorého výskyt celosvetovo, ale aj na Slovensku stále narastá. Hovoríme o cukrovke ako o epidémii tretieho tisícročia. V súčastnosti sa počet diabetikov vo svete odhaduje na 140 miliónov. Je to choroba látkovej premeny. Jej najvýraznejším prejavom je zvýšenie cukru v krvi (hyperglykémia). Zvýšenie hladiny krvného cukru je následkom poruchy vylučovania inzulínu. Pri cukrovke okrem nedostatočnej premeny cukrov v organizme dochádza aj k poruche spracovania tukov, bielkovín, minerálnych látok a vody.
Zvýšené hodnoty krvného cukru v priebehu rokov vedú k poškodeniu ciev. Postihnutie malých ciev (diabetická mikroangiopatia) sa prejavuje zhoršením zraku, poškodením funkcie obličiek a nervov. Zmeny na veľkých cievach zapríčiňujú nedokrvenie končatín, srdca a mozgu.

Cukrovka má rôzne príznaky a pri vzniku ochorenia nemusia byť rozvinuté všetky naraz. K základným príznakom cukrovky patrí únava spojená s chudnutím, ďalej časté močenie a smäd.

Cukrovka typu 1
Nástup cukrovky prvého typu býva obyčajne výraznejší a rýchlejší. Príznaky sa prejavujú nápadnejšie, a preto by mal chorý navštíviť lekára hneď, ako tieto príznaky spozoruje. Stáva sa, že pre zlyhanie vnútorného prostredia organizmu dôjde k poruche vedomia a stav chorého je natoľko vážny a kritický, že ho musia dopraviť na oddelenie intenzívnej starostlivosti. Môže potom trvať aj niekoľko dní, než sa ochorenie stabilizuje, aby sa dalo začať s jeho obvyklou liečbou.
Cukrovka typu 2
Cukrovka druhého typu môže byť v počiatku aj bez príznakov, až pri rozvinutej forme choroby sa začnú prejavovať uvedené príznaky. Pacienti s touto diagnózou mávajú nadváhu alebo sú obézni. Niekedy sa choroba zistí náhodne, napríklad keď pacient absolvuje preventívnu prehliadku, predoperačné vyšetrenie či pri krvnom vyšetrení pre iné ochorenie. Stáva sa, že chorý prichádza k lekárovi až s ťažkosťami, ktoré súvisia už s komplikáciami cukrovky. Môžu to byť poruchy videnia, svrbenie (hlavne na miestach zaparenia), bolesť či mravenčenie v dolných končatinách, zle sa hojace rany, hnisavé alebo plesňové kožné prejavy.

Diabetikov väčšmi než ostatných ľudí ohrozujú cievne choroby, ateroskleróza, poškodenie nervov, infekcie, poškodenie zraku až slepota či kožné infekcie. Pacienti trpiaci na cukrovku sú preto odkázaní na stálu lekársku starostlivosť. Postihnutí nereagujú na chorobu rovnako. U každého pacienta ide predovšetkým o udržanie optimálnej hladiny cukru a tuku v krvi. Pri cukrovke sú podstatné tri veci: diéta, regulácia hmotnosti a telesné cvičenie. Príznaky choroby sa dajú zmierniť, alebo dokonca celkom odstrániť, ak budete dôsledne dodržiavať odporúčania ošetrujúceho lekára.

Medzi najhoršie komplikácie pri cukrovke, ktoré vyžadujú okamžitú lekársku pomoc, patrí hypoglykémia, hyperglykémia a poranenia.

Hypoglykémia je znížená hladina cukru v krvi. U dospelých diabetikov je táto porucha zvyčajne následkom oneskoreného či vynechaného jedla, prípadne neplánovanej fyzickej námahy. Medzi príznaky hypoglykémie patrí tŕpnutie úst, studený pot, pocity chvenia v hrudníku a hlad.

Prvú pomoc v takomto prípade predstavuje cukor v akejkoľvek podobe. Môžete vypiť sladkú pomarančovú štavu alebo studený perlivý nápoj či zjesť čokoládovú tyčinkku. Diabetik by mal byť vždy pripravený na hypoglykémiu a nosiť pri sebe cukríky.

Hyperglykémia znamená zvýšenú hladinu cukru v krvi. Medzi mierne prejavy patrí časté a nadmerné močenie, zvýšená chuť do jedla alebo smäd, poruchy videnia a závraty.

Hyperglykémiu v mnohých prípadoch nesprevádzajú nijaké viditeľné príznaky. Vtedy sa dá odhaliť iba vyšetrením hladiny cukru v krvi. Silná hyperglykémia sa prejavuje stratou chuti do jedla, brušnými kŕčmi, nevoľnosťou a dávením, dehydratáciou, silnou únavou, zrýcheným dýchaním a ospalosťou.

Keďže rany a poranenia na pokožke, predovšetkým na chodidlách a nohách, sa u diabetikov zle hoja, ľahko sa do nich môže dostať infekcia. Dokonca aj z malého škrabnutia sa môže vyvinúť gangréna, ktorá vyústi do amputácie končatiny.

VYSKÚŠAJTE ZADARMO viac-info-4
Bez bolesti, bez vedľajších účinkov a bez záväzkov!

Vyplňte formulár

Spracovanie osobných údajov:

Páči sa Vám naša služba? Máme pre Vás pripravených množstvo ďalších zaujímavostí a zliav? Chcete ich?

Prístroj BIOquant®

Jedným z riešení pri prevencii alebo pomocníkom pri liečbe časti srdcovocievnych a mozgovocievnych ochorení je zdravotnícka pomôcka, laserový prístroj BIOquant® NS. Je to zdravotnícka pomôcka vyvinutá na základe osvedčeného prístroja, ktorý v súčasnosti používa viac ako 25 000 ľudí v rôznych krajinách Európy.

Viac o prístroji

Môžete nám aj zavolať v pracovné dni od 7:45 do 15:45 hod.

Tel. číslo: (+421) 0917 493 800

ORIN Slovakia s.r.o., Na Štepnici 1379/1, 96001 Zvolen, IČO: 36212504, DIČ: 2020031299, IČ DPH: SK2020031299

Pin It on Pinterest