fbpx

Volajte: +421 917 547 056

V pracovné dni od 9:00 do 15:30 hod.

Čo majú spoločné pijavice a laserová terapia BIOquantom? Toto Vás pravdepodobne prekvapí.

od | apr 26, 2021 | Blog

Dnes sa s Vami podelíme o veľmi zaujímavú úvahu. Na začiatok však máme pre Vás prichystanú otázku. Viete, čo majú spoločné pijavice a laserová terapia prístrojom BIOquant NS? Ak bola Vaša odpoveď riedenie krvi, mali ste pravdu.

Kedy môžeme hovoriť o hustej krvi?

Základom pre definovanie hustej krvi je jej viskozita (miera odporu krvi deformovať sa pod vplyvom napätia). Viskozita krvi je dôležitý faktor pre prúdenie krvi cievami a srdcom. Keď viskozita krvi prevyšuje jej normálne hodnoty, dochádza k syndrómu hustej krvi, dôsledkom čoho sa môžu narušiť mnohé funkcie v organizme.

Ako sa syndróm hustej krvi zväčša prejavuje?

Najčastejšie to vidíme na:

– zvýšenom krvnom tlaku

– zvýšenej srdečnej činnosti

– celkovej telesnej slabosti

– bolesti hlavy

– nedokrvení končatín

+ zoznam pokračuje ďalej

Ako funguje pijavica lekárska?

Pijavicu lekársku môže aplikovať iba skúsený hirudoterapeut (liečiteľ pijavicami). Pri nedodržaní tohto bodu môže dôjsť k poraneniam. Ako to pri správnej aplikácii funguje?  Pijavica lekárska časť krvi vypije a časť krvi vytečie po jej odpadnutí. Strata krvi sa okamžite nahradí a to nasledovným spôsobom: Organizmus do krvného obehu vylúči medzibunkovú tekutinu a slezina si prirodzene doplní červené krvinky. Inak povedané, pijavica po prisatí a prehryznutí kože vypustí do organizmu sliny, ktoré obsahujú hirudín – látku v ústnych žľazách pijavíc, tlmiacu zrážanie krvi.

Ako funguje laserová terapia?

Laserová terapia prístrojom BIOquant NS zlepšuje reológiu krvi, teda elasticitu (pružnosť) a deformovateľnosť červených krviniek. Ako to funguje? Metóda je vnútronosová. Prečo? Sliznica nosovej dutiny má početné cievy s bohatým a relatívne pomalým prietokom krvi. Vďaka tomu je vysoko účinná. Svetlo z prístroja ožaruje počas aplikácie krv, pretekajúcu ožarovanou sliznicou, čo vedie už k spomínanému zlepšeniu reológie krvi. Metóda je bezbolestná, nemá vedľajšie účinky a je schválená Štátnym Ústavom pre kontrolu liečiv Slovenskej republiky.

To, pre akú metódu liečby sa rozhodnete je len a len na Vás. Ak však chcete mať istotu v účinkoch, odporúčame Vám vyskúšať laserovú terapiu prístrojom BIOquant. Pohodlne sa usaďte vo Vašom obľúbenom kresle a popri tom, ako budete relaxovať, BIOquant NS bude pôsobiť na Vašu krv. Zdá sa Vám to príliš jednoduché? Či už tomu veríte alebo nie, v tomto momente na tom nezáleží. Záver si urobíte potom, ako túto metódu vyskúšate.

Chcete si aj Vy ZADARMO vyskúšať ako pôsobí laserová terapia na našu krv?

Mgr. Lívia Junásová
Tím ORIN

Pin It on Pinterest

Share This