fbpx

Volajte: +421 917 547 056

V pracovné dni od 9:00 do 15:30 hod.

Ak trávite veľa času v práci, ešte nemusíte byť workoholik

od | jún 30, 2021 | Blog

Človek, ktorý je workoholikom, často berie prácu ako jediný zmysel vo svojom živote. Vždy ju kladie na prvé miesto, dokonca aj pred rodinou. Občas môže dôjsť k stavu, kedy sa takýto človek nevie začleniť do normálneho života.

Tento článok nebude len o workoholikoch.

Realita je, že trávime v práci čoraz viac času. Dokonca sa nám môže zdať, že naši rodičia boli v práci menej a mali viac času na seba a na rodinu. Je pravda, že v minulosti sa začínala pracovná doba o niečo skôr ako teraz a to zapríčiňuje to, že nám z dňa ostáva menej času na svoje aktivity.

To z nás samozrejme nerobí workoholikov, ale značne to ovplyvňuje náš súkromný život a naše koníčky. Priznajme si koľko z nás si po práci medzi ďalšími povinnosťami nájde čas na svoje koníčky alebo sa venuje sebe a svojmu zdraviu? Čoraz častejšie počujeme výhovorky ako nestíham, lebo som v práci dlho, na fitko mi neostáva vôbec čas, chodím z práce vyčerpaný až tak, že radšej trávim večer pri telke ako niekde s priateľmi.

Najčastejšie však zanedbávame naše zdravie.

Čoraz viac ľudí pracuje v kanceláriách. Dlhé hodiny presedí za počítačom. Minimum pohybu a zlé sedenie začína spôsobovať ľuďom čoraz viac zdravotných problémov. Výsledkom sú bolesti a degeneratívne zmeny na chrbtici už medzi 38 – 45 rokom života (bolesti kĺbov, syndróm karpálneho tunela a mnohé ďalšie).

Keďže sa každý snaží v práci vymeškávať čo najmenej, začíname tieto problémy riešiť až keď je naozaj neskoro. Ak pociťujete bolesti po dlhom dni v práci, tak prvé čo urobíte je, že siahnete po liekoch proti bolesti. Je to prvý krok. No málokto si uvedomuje, že lieky na bolesť majú vedľajšie účinky a čo je podstatné, neriešia príčinu bolesti, ale ju len tlmia. Keď si telo na tieto lieky zvykne, tak postupne zvyšujete dávku alebo mení značku liekov. Keď prestáva táto metóda fungovať, začínate sa obhliadať po ďalších možnostiach. Po zistení, že na pravidelné cvičenie nemáte čas alebo Vám to Váš  zdravotný stav nedovoľuje, zistíte, že je potrebné navštíviť lekára. To ale znamená, že začnete vymeškávať v práci a problém naďalej odsúvate.

Čo ak existuje liečebná metóda, pomocou ktorej môžete Vaše problémy riešiť v práci počas toho ako sedíte a pracujete?

Je to pravda. Táto metóda sa volá magnetoterapia. Hlavným cieľom magnetoterapie je zmierniť bolesť, odstrániť zápal a svalové napätie. Magnetoterapiu môžete aplikovať aj pri súbežnom užívaní liekov. Je klinicky testovaná a jedná sa o bezbolestné riešenie bolestí bez vedľajších účinkov. Veľkou výhodou magnetoterapie je, že ju môžete používať v práci alebo v pohodlí Vášho domova.

Chcete si bezplatne vyskúšať účinky magnetoterapie na Vašom tele?

Lucia Spodniaková
Tím ORIN

Pin It on Pinterest

Share This