fbpx

Volajte: +421 917 547 056

V pracovné dni od 9:00 do 15:30 hod.

6 účinkov magnetoterapie, o ktorých musíte vedieť!

od | mar 1, 2021 | Blog

To, že magnetoterapia je účinný prostriedok, ako sa zbaviť bolestí, určite mnoho z Vás vie. Aké sú jej účinky a výhody? Po prečítaní tohto článku v tom budete mať jasno.

Účinky magnetoterapie môžeme zhrnúť do šiestich základných liečebných skupín:

  1. Analgetický účinok (protibolestivý)
  2. Myorelaxačný účinok (uvoľňujúci spazmy a kŕče)
  3. Protiedémový účinok (protiopuchový)
  4. Vazodilatačný účinok (rozširujúci krvné riečisko)
  5. Detoxikačný účinok (odbúravanie škodlivín a urýchlenie látkovej výmeny)
  6. Hojivý, regeneračný, protizápalový a protireumatický účinok

Vďaka týmto účinkom, je možné magnetoterapiu využiť na liečenie veľkej škály ochorení, aplikuje sa na rôzne časti tela a využíva ju niekoľko medicínskych odborov ako napríklad ortopédia, reumatológia, športová medicína, no najčastejšie sa s ňou stretávame na rehabilitáciách.

Trpíte bolesťami kĺbov a chrbtice? Liečite si zranenie alebo zlomeninu? Máte časté migrény, reumu, artritídu? Magnetoterapia má mnoho ďalších výhod, vďaka ktorým si nachádza postupne miesto v slovenských domácnostiach. Medzi najdôležitejšie, ktoré je potrebné spomenúť je, že nemá žiadne vedľajšie účinky.

Každá liečba si vyžaduje čas. Pre niekoho je priam nemožné liečiť si bolesti pohybového aparátu na rehabilitáciách, návštevami ambulancií, nemocníc, liečebných kúpeľov, atď. Vedeli ste, že magnetoterapiu môžete používať v pohodlí domova, počas sledovania televízie, čítaní obľúbenej knihy? Stačí 20 minút denne a budete cítiť ako sa bolesti vytrácajú.

Chcete aj vy pocítiť účinky magnetoterapie na svojom tele v pohodlí Vášho domova?

Mgr. Lívia Junásová
Tím ORIN

Pin It on Pinterest

Share This