Zregenerujte sa rýchlejšie po namáhavom tréningu

od | júl 14, 2020 | Tipy pre zdravie

Aktívny a zdravý život ide ruka v ruke, takže nie je prekvapujúce, že čoraz viac ľudí sa začína snažiť o nejakú fyzickú aktivitu. Čo ale ak majú tieto výsledky negatívny následok akou je napr. bolesť? Čo ak je výsledkom takejto aktivity bolesť známa ako svalovka – svalová horúčka?  Často sa jedná o nepríjemnú svalovku po tréningovom cvičení, po prvej jazde na bicykli, behu, crossfitovom tréningu, dokonca ju môžete pocítiť aj po joge. Mnoho ľudí práve svalová horúčka  odradila od pravidelného cvičenia.

Svalovku pozná asi každý. Môže sa prejaviť ako nepríjemné vstávanie zo stoličky alebo bolesť pri chôdzi po schodoch. K svalovke dochádza vtedy, keď začnete vykonávať nadmernú fyzickú aktivitu. Našťastie, pominie v priebehu niekoľkých dní. Prejavuje sa najčastejšie svalovými kŕčmi, bolesťou, opuchom, ťažkosťami pri pohybe, podliatinami.

Existuje spôsob ako zmierniť bolesť a dopomôcť si k rýchlejšiemu zotaveniu svalov?

Najprv je dôležité vedieť, čo tá svalovka vlastne je. Aj keď sa o nej už toho popísalo veľa. Najznámejšou verziou je, že za jej príčinou je hromadenie kyseliny mliečnej vo svale. Svalovú horúčku v podstate spôsobujú mikrotrhliny vo svalových vláknach, ktoré spôsobujú bežný zápal a opuch. Tento stav zapríčiňuje bolesť.

Zregenerujte svoje svaly a odstráňte zápal pomocou magnetoterapie.

Ako magnetoterapia funguje pri svalovke? Magnetoterapia rozširuje cievy a tým zlepšuje prekrvenie tkaniva, vďaka čomu odstraňuje zápal, pomáha tým rýchlejšie svalom regenerovať a zmierňuje bolesť. Faktom je, že vďaka magnetoterapii, nebolo nikdy jednoduchšie regenerovať svalstvo po náročnom tréningu a napredovať za lepšími výkonmi. Najdôležitejšie je poznamenať, že sa jedná o liečbu, ktorú môžete praktizovať doma a bez vedľajších účinkov. Je to zdravá liečebná metóda pre Váš zdravý, aktívny životný štýl.

Zdieľať s priateľmi...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
—-

Mgr. Lívia Junásová
Tím Orin
junasova@orin.sk

Sekretariát

Gondová Danka
Tel.: +421 45 533 39 36
Mob.: +421 917 547 056
Email: orin@orin.sk

Servis a Reklamácie

Mendel Ľubomír
Tel.: +421 45 533 27 55
Mob.: +421 917 761 087
Email: mendel@orin.sk

   

ORIN Slovakia s.r.o., Na Štepnici 1379/1, 960 01 Zvolen, IČO: 36212504, DIČ: 2020031299, IČ DPH: SK2020031299

© 2019 ORIN Slovakia s.r.o.

VYSKÚŠAJTE NAŠE PRÍSTROJE ZADARMO BEZ AKÝCHKOĽVEK ZÁVÄZKOV, STAČÍ VYPLNIŤ FORMULÁR

Súhlasím so spracovaním osobných údajov pre potreby vybavenia mojej požiadavky *

Páči sa Vám naša služba? Máme pre Vás pripravených množstvo ďalších zaujímavostí a zliav. Chcete ich?

Áno, môžete mi zasielať emailom zaujímavosti súvisiace s uvedeným produktom a možnosti využitia rôznych zliavPin It on Pinterest