Žilová nedostatočnosť

Žilová nedostatočnosť

Podľa štatistických údajov postihuje žilová nedostatočnosť viac ženy ako mužov a s vekom stúpa.

1. štádium vzniku kŕč. žíl je venózna nedostatočnosť a jej typickými príznakmi sú malé, viditeľne popraskané žilky, alebo tzv. metličky v úrovni kože

Riadťe svoj osud

Vďaka moderným technológiám nemusíte byť súčasťou týchto štatistík. Pôsobenie laserového svetla prístrojom BIOquant na červené krvinky pomáha odstrániť bolesť a vyliečiť alebo aspoň stabilizovať príznaky ochorenia. Nemá však žiadne vedľajšie účinky! Prístroj si zadarmo môžete vyskúšať predtým ako sa rozhodnete pre jeho zakúpenie!

Nám už BIOquant pomohol

Vyskúšajte prístroj úplne zadarmo!

Chronická žilová nedostatočnosť

Pocity ťažkých a unavených nôh, tlak a teplo, kŕče či „mravčenie“ v dolných končatinách sú prvými príznakmi vzniku ochorenia žilového systému. Ak sa tieto symptómy opa­kujú, ide o chronickú žilovú nedostatočnosť, ktorá súvisí s porušením cirkulácie krvi v žilách a jej návratom z nôh späť do srdca. Tento fyzikálny jav je začiatočným prejavom možných problémov v ciev­nom systéme, na ktorý pôsobí gravitácia. V dôsledku upchatia (trombózy) alebo rozšírenia žíl (varixy) a následnej nedostatočnosti žilových chlopní žily nie sú schopné odvádzať krv z nôh a obmedzeným odtokom krvi z končatiny vzniká pretlak krvi v hlbokých žilách. Porušené  vnútorné steny žíl  spôsobujú únik tekutín do okolitého tkaniva, čím dochádza k vzniku opuchov, porušeniu steny žiliek a vlásočníc a k zápalu podkožia. Vznikajú zmeny na koži, mení sa vzhľad nôh, pokožka stráca svoju pružnosť a objavujú sa žilové „metličky“, prípadne výrazné vyklenuté žily. Podcenenie prvých príznakov ochorenia často vedie k jeho zhoršeniu a potrebe riešiť ho chirurgicky.

Príčiny vzniku žilovej nedostatočnosti

Na vznik ochorenia má vplyv niekoľko faktorov. Hoci nie je známy gén, ktorý ho spôsobuje, jeho vznik je ovplyvnený dedičnosťou. Okrem genetickej predispozície u žien vzniká často počas tehotenstva, čo je spôsobené zvýšením telesnej hmotnosti a hormonálnymi zmenami. Ďalšie hormonálne zmeny súvisiace napríklad s menopauzou a s užívaním antikoncepcie takisto prispievajú k zhoršeniu príznakov žilovej nedostatočnosti a rozvoju kŕčových žíl. Závažným faktorom, ktorý sa týka aj mužov, je fajčenie. Popri škodlivosti na dýchacie ústrojenstvo a tráviaci trakt fajčenie poškodzuje srdce a cievy. V žilách sa vytvárajú škodlivé oxidačné látky spôsobujúce poškodenie stien žíl, ktoré sú náchylné na rozširovanie. Chlopne strácajú svoju pružnosť a žily sa rozširujú aj pri nadváhe.

Aké sú spôsoby liečby?

Predchádzať ochoreniu a liečiť už vzniknuté ochorenie dolných končatín je dôležité pre zvýšenie kvality života. Pri chronickej žilovej nedostatočnosti odborníci odporúčajú viaceré spôsoby liečby. Pri všetkých formách žilových ochorení je správnou liečbou možné ovplyvniť a zmierniť len príznaky už existujúceho ochorenia, samotné ochorenie väčšinou odstrániť nemožno. Lokálna liečba pomocou gélov, krémov a sprejov pôsobí na žilový systém len povrchovo a symptómy ochorenia zmierňuje iba krátkodobo. Avšak nezabráni zhoršovaniu ochorenia. Systémová liečba môže byť napríklad laserová terapia.. Laserové svetlo presnej vlnovej dĺžky pôsobí priaznivo na cievny systém, podporuje lepšiu pohyblivosť krviniek a lepšie okysličovanie všetkých orgánov .

Vyskúšajte prístroj úplne zadarmo!

Prístroj vhodný pri tomto ochorení

BIOquant® NS

Požíva ho viac ako

25 000 zákazníkov

Späť na

výber ochorení

SKÚŠKA PRÍSTROJA ZADARMO

Môžete nám aj zavolať v pracovné dni od 8:00 do 16:00 hod.

Tel. číslo: 0917 493 800

Spracovanie osobných údajov:

Páči sa Vám naša služba? Máme pre Vás pripravených množstvo ďalších zaujímavostí a zliav? Chcete ich?

   

ORIN Slovakia s.r.o., Na Štepnici 1379/1, 960 01 Zvolen, IČO: 36212504, DIČ: 2020031299, IČ DPH: SK2020031299

© 2019 ORIN Slovakia s.r.o.

Pin It on Pinterest