Žilová nedostatočnosť
Žilová nedostatočnosť
Podľa štatistických údajov postihuje žilová nedostatočnosť viac ženy ako mužov a s vekom stúpa.
1. štádium vzniku kŕč. žíl je venózna nedostatočnosť a jej typickými príznakmi sú malé, viditeľne popraskané žilky, alebo tzv. metličky v úrovni kože
Riadťe svoj osud
Vďaka moderným technológiám nemusíte byť súčasťou týchto štatistík. Pôsobenie laserového svetla prístrojom BIOquant na červené krvinky pomáha odstrániť bolesť a vyliečiť alebo aspoň stabilizovať príznaky ochorenia. Nemá však žiadne vedľajšie účinky! Prístroj si zadarmo môžete vyskúšať predtým ako sa rozhodnete pre jeho zakúpenie!
Nám už BIOquant pomohol
Vyskúšajte prístroj úplne zadarmo!
Chronická žilová nedostatočnosť
Pocity ťažkých a unavených nôh, tlak a teplo, kŕče či „mravčenie“ v dolných končatinách sú prvými príznakmi vzniku ochorenia žilového systému. Ak sa tieto symptómy opakujú, ide o chronickú žilovú nedostatočnosť, ktorá súvisí s porušením cirkulácie krvi v žilách a jej návratom z nôh späť do srdca. Tento fyzikálny jav je začiatočným prejavom možných problémov v cievnom systéme, na ktorý pôsobí gravitácia. V dôsledku upchatia (trombózy) alebo rozšírenia žíl (varixy) a následnej nedostatočnosti žilových chlopní žily nie sú schopné odvádzať krv z nôh a obmedzeným odtokom krvi z končatiny vzniká pretlak krvi v hlbokých žilách. Porušené vnútorné steny žíl spôsobujú únik tekutín do okolitého tkaniva, čím dochádza k vzniku opuchov, porušeniu steny žiliek a vlásočníc a k zápalu podkožia. Vznikajú zmeny na koži, mení sa vzhľad nôh, pokožka stráca svoju pružnosť a objavujú sa žilové „metličky“, prípadne výrazné vyklenuté žily. Podcenenie prvých príznakov ochorenia často vedie k jeho zhoršeniu a potrebe riešiť ho chirurgicky.
Príčiny vzniku žilovej nedostatočnosti
Na vznik ochorenia má vplyv niekoľko faktorov. Hoci nie je známy gén, ktorý ho spôsobuje, jeho vznik je ovplyvnený dedičnosťou. Okrem genetickej predispozície u žien vzniká často počas tehotenstva, čo je spôsobené zvýšením telesnej hmotnosti a hormonálnymi zmenami. Ďalšie hormonálne zmeny súvisiace napríklad s menopauzou a s užívaním antikoncepcie takisto prispievajú k zhoršeniu príznakov žilovej nedostatočnosti a rozvoju kŕčových žíl. Závažným faktorom, ktorý sa týka aj mužov, je fajčenie. Popri škodlivosti na dýchacie ústrojenstvo a tráviaci trakt fajčenie poškodzuje srdce a cievy. V žilách sa vytvárajú škodlivé oxidačné látky spôsobujúce poškodenie stien žíl, ktoré sú náchylné na rozširovanie. Chlopne strácajú svoju pružnosť a žily sa rozširujú aj pri nadváhe.
Aké sú spôsoby liečby?
Predchádzať ochoreniu a liečiť už vzniknuté ochorenie dolných končatín je dôležité pre zvýšenie kvality života. Pri chronickej žilovej nedostatočnosti odborníci odporúčajú viaceré spôsoby liečby. Pri všetkých formách žilových ochorení je správnou liečbou možné ovplyvniť a zmierniť len príznaky už existujúceho ochorenia, samotné ochorenie väčšinou odstrániť nemožno. Lokálna liečba pomocou gélov, krémov a sprejov pôsobí na žilový systém len povrchovo a symptómy ochorenia zmierňuje iba krátkodobo. Avšak nezabráni zhoršovaniu ochorenia. Systémová liečba môže byť napríklad laserová terapia.. Laserové svetlo presnej vlnovej dĺžky pôsobí priaznivo na cievny systém, podporuje lepšiu pohyblivosť krviniek a lepšie okysličovanie všetkých orgánov .
Vyskúšajte prístroj úplne zadarmo!
SKÚŠKA PRÍSTROJA ZADARMO
Môžete nám aj zavolať v pracovné dni od 8:00 do 16:00 hod.
Tel. číslo: 0917 493 800
Sekretariát
Gondová Danka
Tel.: +421 45 533 39 36
Mob.: +421 917 547 056
Email: orin@orin.sk
Servis a Reklamácie
Mendel Ľubomír
Tel.: +421 45 533 27 55
Mob.: +421 917 761 087
Email: mendel@orin.sk
ORIN Slovakia s.r.o., Na Štepnici 1379/1, 960 01 Zvolen, IČO: 36212504, DIČ: 2020031299, IČ DPH: SK2020031299
Copyright © 1995-2019 ORIN Slovakia s.r.o.