Zápal priedušiek

Ak trpíte zápalom pridušiek, odporúčame Vám použiť prístroj UltiCare.

Zápal priedušiek patrí do skupiny akútnych ochorení dýchacieho systému. Spôsobuje ťažkosti pri správnom dýchaní a preto sa považuje za ochorenie, ktoré znepríjemňuje život každému nakazenému a to pri každom nádychu a výdychu.

Záchvaty suchého, dráždivého kašľa, ktorý prechádza do vlhkého, hlienovitého, zvýšená teplota, malátnosť i ťažkosti s dýchaním – takto sa zvyčajne prejavuje zápal priedušiek, ktorý patrí k najčastejším ochoreniam detského veku. Najviac postihuje deti do 5 rokov, pričom sa nevyhýba ani dojčatám a batoľatám, pri ktorých je priebeh ochorenia vždy vážnejší a  preto si neraz vyžiada hospitalizáciu.

Zápal priedušiek sa týka poškodenia výstelky dýchacieho traktu a často krát je spojený s nepríjemným kašľom. Postihuje rovnako dospelých i deti a práve u detí býva zápal priedušiek spájaný s astmou. Výskyt zápalu priedušiek je vysoký hlavne v chrípkovom období, čo je spôsobené tým, že práve vírus chrípky je aj príčinou zápalu priedušiek. Okrem toho môžu zápal priedušiek spôsobiť aj baktérie alebo aj dýchanie znečisteného alebo tabakového vzduchu.

Pri oslabenej imunite býva riziko rozvoja takejto choroby ešte vyššie. Príznaky zápalu priedušiek zahŕňajú kašeľ, bolesti v hrudníku a pískanie pri dýchaní. Podobne ako pri zápale pľúc, sa dá zistiť prítomnosť zápalu priedušiek RTG snímkom. Ak sa diagnóza potvrdí, pristupuje sa k liečbe. Zápaly priedušiek bývajú hlavne vírusové a preto sa liečia väčšinou príznaky, ktoré ustúpia po niekoľkých dňoch. Ak ide o bakteriálnu infekciu, nasadí lekár antibiotiká. Okrem toho treba dbať na dostatok oddychu, tekutín a pokoja.

Zápal priedušiek sa dá vyliečiť ak človek nepodcení jeho závažnosť a priebeh. Preto ak pretrvávajú vyššie uvedené príznaky, treba vyhľadať lekára, ktorý určí diagnózu a zvolí správnu liečbu. Keď tá zaberie, o pár dní choroba odznie.

Vyskúšajte prístroj úplne zadarmo!

Prístroj vhodný pri tomto ochorení
Ulticare LT-99
Požíva ho viac ako
120 000 zákazníkov

„Prístroj Ulticare LT 99 sme si zakúpili 1.3.2007 a odvtedy ho používame veľmi často. Používame ho pri bolestiach krížov, nôh a priedušiek. Používame ho na 3. programe, 2x jedno za druhým. S prístrojom sme spokojní.“

– Marcel, Čierny Balog

Späť na
výber ochorení

SKÚŠKA PRÍSTROJA ZADARMO

Môžete nám aj zavolať v pracovné dni od 8:00 do 16:00 hod.

Tel. číslo: 0917 493 800

Spracovanie osobných údajov:

Páči sa Vám naša služba? Máme pre Vás pripravených množstvo ďalších zaujímavostí a zliav? Chcete ich?

   

ORIN Slovakia s.r.o., Na Štepnici 1379/1, 960 01 Zvolen, IČO: 36212504, DIČ: 2020031299, IČ DPH: SK2020031299

© 2019 ORIN Slovakia s.r.o.

Pin It on Pinterest