Vred predkolenia – Bércove vredy
%
ľudí nad 65 má vredy prekolenia
%
ľudí na svete má vredy predkolenia
Zbavte sa nepríjemných následkov choroby!
Vďaka moderným technológiám nemusíte byť súčasťou týchto štatistík. Prístroj UltiCare LT-99 je skutočný domáci pomocník, ktorý nielen tlmí bolesť a prináša úľavu, ale aj pomáha postupne odstrániť jej príčinu, zbaviť sa liekov a získať stratenú pohodu. Nemá však žiadne vedľajšie účinky! Prístroj si zadarmo môžete vyskúšať predtým, ako sa rozhodnete pre jeho zakúpenie! Nemá však žiadne vedľajšie účinky! Prístroj si zadarmo môžete vyskúšať predtým, ako sa rozhodnete pre jeho zakúpenie!
Nám už Ulticare pomohol
Vyskúšajte prístroj úplne zadarmo!
Čo je vred predkolenia? (Bércové vredy)
Aké sú príčiny vredov predkolenia
Najčastejšou príčinou vredov predkolenia sú choroby cievneho, žilového a tepnového systému. Preto vo väčšine prípadov, keď hovoríme o vredoch predkolenia, máme na mysli vredy predkolenia práve žilového alebo tepnového pôvodu. Ďalšiu početnú skupinu tvoria vredy predkolenia u pacientov s cukrovkou, vredy po úrazoch (traumatické) a ďalej dekubity (preležaniny), vredy pri chorobách krvi a vredy na podklade nádorov.
Klinický obraz a priebeh ochorenia sa líši podľa príčiny vredu predkolenia, často je však prítomných zároveň aj viac etiologických faktorov (napr. ochorenie tepien, ochorenie žíl a navyše cukrovka). V takých prípadoch hovoríme o zmiešaných vredoch predkolenia.
Vredy predkolenia žilového pôvodu (venózne vredy)
K rozvoju ochorenia žilového systému prispievajú tieto rizikové faktory
- dedičná dispozícia na stratu elasticity žilovej steny
- obezita
- výskyt žilových ochorení a vredov predkolenia v rodine
- prekonaný zápal v hlbokom žilovom systéme (trombóza)
- sedavé zamestnanie alebo dlhé státie
- väčší počet tehotenstiev alebo hormonálna liečba
- nepohodlná obuv s vysokými podpätkami
Vredy predkolenia tepnového pôvodu (arteriálne vredy)
Vznikajú na podklade ochorení tepnového systému na dolných končatinách pri zúžení alebo uzávere tepien najmä u pacientov vo vyššom veku. Vredy môžu vzniknúť aj u pacientov s dlhšie trvajúcim vysokým krvným tlakom.
Tepnové vredy sú najčastejšie lokalizované na prstoch a na päte a takisto v oblasti vonkajšieho členku a väčšinou sú hlboké, majú výrazne zhrubnuté okraje, spodina secernuje len v obmedzenej miere a často ju pokrýva pevne prilipnuté odumreté tkanivo.
Vredy predkolenia u pacientov s cukrovkou (diabetické vredy)
Na vzniku týchto vredov sa podieľa ochorenie tepien alebo ochorenie periférnych nervov u pacientov, ktorí majú diabetes mellitus.
Vredy u diabetikov nachádzame na dolných končatinách v oblasti pôsobenia tlaku nad kostnými výčnelkami, napr. na plôškach, na spodných stranách prstov alebo na miestach tlaku vytváraného nevhodnou obuvou.
Tieto vredy sú neveľké, avšak hlboké, a často ich lemuje prstenec stvrdnutej kože. Spodina môže byť pokrytá odumretým tkanivom alebo ochabnutá, slaninového vzhľadu a bez výraznejšej sekrécie.
Vyskúšajte prístroj úplne zadarmo!
SKÚŠKA PRÍSTROJA ZADARMO!
Naše prístroje nie sú pre každého, preto Vám odporúčame vyplniť formulár.
Do 3 pracovných dní Vás budeme telefonicky kontaktovať a zistíme či je pre Vás prístroj vhodný. V prípade, že áno, dohodneme Vám termín, kedy si prístroj môžete bezplatne vyskúšať.
Môžete nám napísať aj na Live chate v pravom dolnom rohu alebo zavolať v pracovné dni od 8:00 do 16:00 hod.
Tel. číslo: (+421) 0917 493 800
Produkty
Sekretariát
Gondová Danka
Tel.: +421 45 533 39 36
Mob.: +421 917 547 056
Email: orin@orin.sk
Servis a Reklamácie
Mendel Ľubomír
Tel.: +421 45 533 27 55
Mob.: +421 917 761 087
Email: mendel@orin.sk