Únik moču

Inkontinencia moču

Pri úniku moču – inkontinencii odporúčame použiť prístroj BioTorus LT100.  Využívame jeho spazmolytický(uvolňujúci svalové kŕče) a protizápalový efekt, takže ovplyvňujeme i prípadný zápalový proces.

Únik moču je veľmi háklivý a intímny problém, o ktorom sa ľudia často hanbia hovoriť. Dotýka sa mnohých ľudí, mužov aj žien každej vekovej kategórie. Týmto problémom trpia aj deti (nočné pomočovanie).

Únikom moču trpí viac než 17 percent dospelej populácie na Slovensku. Stresová inkontinencia moču postihuje väčšinou ženskú populáciu (až 49 %), kým u mužov je táto forma úniku moču zriedkavá (menej ako 10 %) a väčšinou súvisí s predchádzajúcou operáciou na prostatickej žľaze.

Vyskúšajte prístroj úplne zadarmo!

Dve formy úniku moču

Najčastejšími typmi nedobrovoľného úniku moču bývajú stresová inkontinencia moču (SIM) a urgentná inkontinencia moču (UIM).

Stresová inkontinencia moču (SIM)

Znamená pasívny, mimovoľný únik moču pri námahe (kašeľ, kýchanie, smiech, cvičenie, zdvíhanie a nosenie bremien, v ťažších prípadoch aj pri zmene polohy tela) v dôsledku zvýšeného vnútrobrušného tlaku.

Čo ju spôsobuje?

Táto forma inkontinencie moču býva častejšia u žien a jej vyvolávajúcou príčinou bývajú viaceré pôrody, ktoré oslabujú panvové dno a tým aj podporný aparát močovej rúry, pokles ženských pohlavných hormónov v období ženského prechodu, nedostatočnosť zvierača močovej rúry, napríklad po úrazoch.

Urgentná inkontinencia moču (UIM)

Je mimovoľný únik moču spojený s náhlym neodolateľným nutkaním (urgenciou) na močenie, okrem toho býva prítomné aj časté močenie cez deň (viac ako 7-krát) a tiež potreba močenia v noci (jeden- a viackrát). Nutkanie na močenie, časté močenie cez deň aj v noci a únik moču v dôsledku nepríjemného nutkania na močenie sa označujú ako hyperaktívny močový mechúr.

Čo ju spôsobuje?

Spúšťacím mechanizmom tohto typu inkontinencie moču bývajú infekcie močových ciest (aj nedostatočne liečené), kamene a nádory močového mechúra, cukrovka, zväčšená prostata, niekedy len nahromadenie tvrdej stolice v konečníku, ale často sa príčina ani nenájde.

Ako riešiť problém? Nehanbite sa!

Ľudia, ktorí touto poruchou trpia, sa za svoj stav, pochopiteľne, hanbia, pretože im prináša neprijateľnú hygienickú situáciu. Navyše sa cítia vyradení zo spoločnosti, v neustálom strachu zo strápnenia sa izolujú doma. Takéto situácie niekedy vážne poškodzujú sebavedomie, narúšajú súkromný život i partnerské vzťahy. Pritom môžete žiť plnohodnotným životom. Zverte sa do rúk lekára. Inkontinencia patrí do rúk urológa.

• poraďte sa s lekárom už pri začínajúcich problémoch

• zoznámte sa so špeciálnymi cvikmi na posilnenie príslušného svalstva

• nepodceňujte žiadnu radu – lieky, cvičenie, pomôcky pre inkontinentných

• je veľa dostupných pomôcok, informujte sa aj o možnostiach, ktoré vám môžu poskytnúť

• udržujte hygienu – dodáva sebavedomie

• nebojte sa spoločnosti – pomôcky pre inkontinentných to umožňujú

• žiadajte lekára o radu i o vhodné pomôcky a nech

Vyskúšajte prístroj úplne zadarmo!

Prístroj vhodný pri tomto ochorení

Biotorus LT-100

Požíva ho viac ako

120 000 zákazníkov

„Prístroj sme si zakúpili na liečbu zdravotných problémov: prostata, výrastky na päte (ostroha) , bolesti v krížoch, únik moču, zlomenina. S prístrojom sme za krátke obdobie spokojní, putuje po rodine podľa potreby. Najviac pomohol pri zlomenine, ktorá sa ťažko hojila a pri výrastkoch na päte. Teraz liečime únik moču, čo trápi babku.“

– Ľubomír, Skalica

Späť na

výber ochorení

SKÚŠKA PRÍSTROJA ZADARMO!

Naše prístroje nie sú pre každého, preto Vám odporúčame vyplniť formulár.

Do 3 pracovných dní Vás budeme telefonicky kontaktovať a zistíme či je pre Vás prístroj vhodný. V prípade, že áno, dohodneme Vám termín, kedy si prístroj môžete bezplatne vyskúšať.

Môžete nám napísať aj na Live chate v pravom dolnom rohu alebo zavolať v pracovné dni od 8:00 do 16:00 hod.

Tel. číslo: (+421) 0917 493 800
Súhlasím so spracovaním osobných údajov *

Áno, môžete mi ich zasielať emailom


ORIN Slovakia s.r.o., Na Štepnici 1379/1, 960 01 Zvolen, IČO: 36212504, DIČ: 2020031299, IČ DPH: SK2020031299

 

 

 

Copyright © 1995-2019 ORIN Slovakia s.r.o.

VYSKÚŠAJTE NAŠE PRÍSTROJE ZADARMO BEZ AKÝCHKOĽVEK ZÁVÄZKOV, STAČÍ VYPLNIŤ FORMULÁR

Súhlasím so spracovaním osobných údajov pre potreby vybavenia mojej požiadavky *

Páči sa Vám naša služba? Máme pre Vás pripravených množstvo ďalších zaujímavostí a zliav. Chcete ich?

Áno, môžete mi zasielať emailom zaujímavosti súvisiace s uvedeným produktom a možnosti využitia rôznych zliavPin It on Pinterest