Tuky v krvi

Zvýšená hladina tukov v krvi – hyperlipidémia

Hyperlipidémia znamená zvýšenú hladinu lipidov (tukov), vrátane cholesterolu a triglyceridov v krvi. Hoci väčšina ľudí s hyperlipidémiou nemá žiadne príznaky, jej prítomnosť predstavuje zvýšené riziko ochorení srdcových (vencovitých) tepien, v dôsledku ich zhrubnutia alebo kôrnatenia. Ochorenie vencovitých tepien môže viesť k ischemickej chorobe srdca (ICHS), k angíne pektoris alebo k srdcovému infarktu. Postihnutie mozgových tepien môže viesť k porážke.

Vyskúšajte prístroj úplne zadarmo!

Tuky sú látky živočíšneho a rastlinného pôvodu, ktoré sú rozpustné v organických rozpúšťadlách a v podstate nerozpustné vo vode. Je veľa rozdielnych typov tukov (lipoproteínov). Krvné skúšky môžu určiť hodnoty najbežnejšie meraných lipoproteínov(tukov). Tuky delíme na tie, ktoré sa tvoria v tele samy a tie, ktoré sa doň dostávajú potravou. K jednoduchým tukom (lipidom) patria triglyceridy, cholesterol, mastné kyseliny, fosfolipidy, lipoproteíny a ďalšie. Naše telo ich potrebuje, pretože sú najväčším využiteľným zásobovateľom a zdrojom energie (majú viac než dvojnásobný energetický obsah ako cukry a bielkoviny). Ďalej sú hlavnými funkčnými zložkami bunkových membrán. Lipidy majú izolačné vlastnosti v podobe podkožného tuku, chránia vnútorné orgány pred mechanickým poškodením a stratou tepla, tvoria elektrickú izoláciu, obaly na neurónoch nervových buniek. Okrem toho sa podieľajú na tvorbe hormónov, prostaglandínov, žlčových kyselín, na transporte vitamínov A, D, E a K v lipoproteínových časticiach.

Hladinu tukov možno skoro vždy upraviť kombináciou diéty, znížením hmotnosti, cvičením, prípadne liečbou. Na liečbu nie je neskoro ani vtedy, keď sa už ochorenie tepien prejavilo; zníženie hladiny tukov u ľudí s týmto ochorením môže znamenať záchranu života.

Triglyceridy tvoria až 95 percent tukov v krvnej plazme a v zásobných tkanivách. Považujú sa za neutrálne tuky dôležité pre rôzne funkcie organizmu, ale prekročenie ich zdravých hodnôt je škodlivé. Krv sa stáva lepkavá a hustá, jej prietok sa spomaľuje, čo pomáha tvorbe krvných usadenín, a tie spôsobujú infarkt myokardu či mozgovú mŕtvicu. Ak má človek vysokú hladinu cholesterolu, toto riziko je ešte vyššie.

Mastné kyseliny v bežnej slovenskej kuchyni prevažuje veľa tukov, preto zdravotníci bijú na poplach a vyzývajú na znižovanie prijímaných tukov, teda aj na zmenu stravovacích návykov. Ak chceme znížiť hladinu cholesterolu, musíme tuky zredukovať. Tuky sa delia na nasýtené mastné kyseliny, ktoré sú obsiahnuté v údeninách, mlieku a v syroch a zvyšujú škodlivý LDL cholesterol. Iné sú nenasýtené mastné kyseliny z rastlinných olejov (olivový, kukuričný), rýb, sóje. Tie znižujú škodlivý LDL cholesterol a zvyšujú dobrý HDL cholesterol.

Pri zvýšenej hladine tukov a na prevenciu odporúčame použiť laserový prístroj BIOquant. Ovpyvňuje hladinu krvných tukov ako je LDL cholesterol a triglyceridy. Zabezpečuje postupné rozširovanie ciev. Znižuje viskozitu krvi – znižuje záťaž srdca. Zvyšuje schopnosť červených krviniek viazať a prenášať kyslík čo zlepšuje funkciu jednotlivých orgánov a metabolizmus. Predchádza vzniku krvných zrazenín – trombov.

Vyskúšajte prístroj úplne zadarmo!

Prístroj vhodný pri tomto ochorení

BIOquant® NS

Požíva ho viac ako

25 000 zákazníkov

„Prístroj Bioquant som si zaobstarala pretože som mala problémy so stabilitou (zlé dokrvovanie mozgu), vysokým krvným tlakom a vysokou tukovosťou krvi. Používam ho 8 mesiacov. Moje problémy zmizli a cítim sa dobre. Prístroj používa aj môj manžel. Znížil sa mu cholesterol a taktiež tukovosť krvi. Prestali aj bolesti hlavy. Na prístroj nedám dopustiť a som rade, že také niečo existuje.“

– Valéria, Spišská Nová Ves

Späť na

výber ochorení

SKÚŠKA PRÍSTROJA ZADARMO!

Naše prístroje nie sú pre každého, preto Vám odporúčame vyplniť formulár.

Do 3 pracovných dní Vás budeme telefonicky kontaktovať a zistíme či je pre Vás prístroj vhodný. V prípade, že áno, dohodneme Vám termín, kedy si prístroj môžete bezplatne vyskúšať.

Môžete nám napísať aj na Live chate v pravom dolnom rohu alebo zavolať v pracovné dni od 8:00 do 16:00 hod.

Tel. číslo: (+421) 0917 493 800
Súhlasím so spracovaním osobných údajov *

Áno, môžete mi ich zasielať emailom


ORIN Slovakia s.r.o., Na Štepnici 1379/1, 960 01 Zvolen, IČO: 36212504, DIČ: 2020031299, IČ DPH: SK2020031299

 

 

 

Copyright © 1995-2019 ORIN Slovakia s.r.o.

VYSKÚŠAJTE NAŠE PRÍSTROJE ZADARMO BEZ AKÝCHKOĽVEK ZÁVÄZKOV, STAČÍ VYPLNIŤ FORMULÁR

Súhlasím so spracovaním osobných údajov pre potreby vybavenia mojej požiadavky *

Páči sa Vám naša služba? Máme pre Vás pripravených množstvo ďalších zaujímavostí a zliav. Chcete ich?

Áno, môžete mi zasielať emailom zaujímavosti súvisiace s uvedeným produktom a možnosti využitia rôznych zliavPin It on Pinterest