Tu je rýchly test, ktorý Vám povie viac o Vašom krvnom tlaku

od | dec 10, 2018 | Tipy pre zdravie

Vedeli ste, že vysoký krvný tlak často nebýva sprevádzaný žiadnymi príznakmi? Preto sa nazýva aj „tichý zabijak“. Náš organizmus však môže poškodiť mnohými spôsobmi, a to by malo byť pre nás- ľudí dostatočnou motiváciou vedieť o tom včas.

Čo ak vysoký krvný tlak neliečim?

1.      Pri nedostatočnej či nesprávnej liečbe vysokého krvného tlaku sa zvyšuje námaha nášho srdca a ciev. Po dlhé obdobie musí srdce pracovať ťažšie ako za normálnych okolností, má snahu zväčšiť sa – steny hrubnú (hypertrofia srdcového svalu). Mierne zväčšené srdce síce môže pracovať dobre, ale ak sa zväčší priveľmi, môže to spôsobiť veľké problémy.

2.      Jedným z najčastejších príznakov, že niečo nie je v poriadku, je dýchavičnosť po fyzickej námahe. S pribúdajúcimi rokmi cievy človeka tvrdnú a stávajú sa menej elastické. To nastane u každého človeka bez ohľadu na výšku krvného tlaku. U osôb, ktoré majú vysoký krvný tlak, nastane tento proces oveľa skôr.

3.      Vysoký krvný tlak zvyšuje riziko mozgovej porážky. Môže tiež poškodzovať obličky a zrak.

Až 49% populácie zomiera na srdcovo-cievne ochorenia

Čo to znamená v reálnych číslach? Že takmer 30 000 Slovákov ročne zomrie na srdcovo-cievne ochorenia. Medzi tieto ochorenia zaraďujeme aj vysoký krvný tlak.

Riaďte svoj osud

Problémom, ktoré srdcovo-cievne ochorenia prinášajú, môžete pokojne predchádzať. Urobte si rýchly TEST, na základe ktorého zistíte či sa môžu týkať aj Vás.

Zdieľať s priateľmi...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

—-

Mgr. Lívia Junásová
Tím Orin
junasova@orin.sk

ORIN Slovakia s.r.o., Na Štepnici 1379/1, 960 01 Zvolen, IČO: 36212504, DIČ: 2020031299, IČ DPH: SK2020031299

 

 

 

Copyright © 1995-2019 ORIN Slovakia s.r.o.

Pin It on Pinterest