Tenisový lakeť

Toto ochorenie postihuje zhruba 3% populácie a ide o ochorenie pohybového aparátu spôsobené najčastejšie preťažením svalov a šliach. Choroba sa vyskytuje u mužov aj u žien a dochádza pri nej k patologickým zmenám na úponoch šliach, väzov a kĺbnych púzdier kosti.

Zbavte sa nepríjemných následkov choroby!

Vďaka moderným technológiám nemusíte byť súčasťou týchto štatistík. Prístroj UltiCare LT 99 lieči magnetickým poľom. Bez vedľajších účinkov zlepšuje prúdenie krvi, regeneráciu buniek, zbavuje bolestí a znižuje potrebu liekov. Nemá však žiadne vedľajšie účinky! Prístroj si zadarmo môžete vyskúšať predtým, ako sa rozhodnete pre jeho zakúpenie!

Nám už Ulticare pomohol

Vyskúšajte prístroj úplne zadarmo!

Myslíte si, že tenisový lakeť sa týka len športovcov
Bolesťou a stratou ohybnosti v oblasti lakťa trpí mnoho ľudí, ktorí s tenisom veľa spoločné nemajú. Tzv. tenisový lakeť je bolestivý a obmedzujúci zápal šľachy vonkajšieho lakťa spôsobený zväčša opakovaným preťažením svalov ramena a predlaktia. Podobne ako „golfový lakeť “ na vnútornej strane vie potrápiť ľudí každého veku a rôznych profesií. Človek má kvôli bolesti problém obliecť sa a vykonávať často aj jednoduché úkony.
Ako dosiahnuť úľavu
Väčšina ľudí nevie ako s diagnózou bojovať. Najčastejšie začnú sami pomocou rôznych mastičiek a gélov v kombinácii s liekmi proti bolesti. Neskôr väčšinou navštívia lekára a ten im pravdepodobne odporučí rehabilitačnú liečbu. Jedným zo spôsobov ako si zlepšiť pohyblivosť ruky a potlačiť bolesť aj v pohodlí domova je magnetoterapia. Domáci zdravotnícky prístroj UltiCare LT-99 lieči magnetickým poľom. Bez vedľajších účinkov zlepšuje prúdenie krvi, regeneráciu buniek, zbavuje bolestí a znižuje potrebu liekov.
Zbavte sa bolestí a nepohody
Každý chce byť zdravý a chce žiť normálny život bez bolestí a liekov. Urobte za pomoci magnetoterapie svoj život hodnotným a kvalitným. Zlepšite pohyblivosť ruky a zbavte sa bolesti pomocou prístroja UltiCare LT-99. Vyskúšajte jeho účinok nezáväzne a zadarmo v pohodlí vlastného domova.
Viac o tenisovom lakti
Tenisový lakeť /laterálna epikondylitída/ je bolestivý stav vonkajšej strany lakťového kĺbu. Táto typická bolesť je spôsobená zápalovou reakciou úponu šliach svalov predlaktia, ktoré ohýbajú zápästie a ruku smerom nahor /extenzory/. Epikondyl je kostný výbežok ramennej kosti, ktorý sa dá dobre nahmatať na vonkajšej aj vnútornej strane lakťa. Na toto miesto sa upínajú svaly predlaktia.
Aká je príčina vzniku a u koho najčastejšie vzniká

Laterálna epikondylitída je často označovaná ako tenisový lakeť. Trápi tenistov najmä pri backhandovom údere. Príčinou vzniku je nepravidelné nárazové hranie , zlé technické zvládnutie úderu a nesprávna výstroj.

Paradoxne veľmi často vzniká u  nešportovcov po rôznej opakovanej aktivite, ktorá nadmerne zaťaží svaly predlaktia /maľovanie bytu, skladanie nábytku alebo strihanie stromov/. Niekedy je počiatočným momentom bežné udretie vonkajšej časti lakťa  o stenu alebo zárubňu dverí. Takto vzniká pomliaždenie a natrhnutie úponu šliach predlaktia s následnou obrannou zápalovou reakciou a bolestivým syndrómom. Tenisový lakeť môže vzniknúť v každom veku, ale najčastejšie trápi skupinu ľudí vo veku 35-50 rokov. Postihuje rovnako obe pohlavia.

Ako sa tenisový lakeť diagnostikuje
Základom diagnostiky je podrobná anamnéza – popis vzniku a chronológia ťažkostí. Klinické vyšetrenie s manévrami provokujúcimi bolesť v oblasti laterálneho epikondylu dopĺňa stanovenie diagnózy. Bolestivosť je veľmi typická a varíruje od miernej bolesti pri tlaku na epikondyl až po výraznú pichavú bolesti pri pohybe predlaktia od tela a nahor, alebo pri dvíhaní ťažších predmetov. RTG vyšetrenie väčšinou nepreukáže patologické zmeny. Podrobnejšiu diagnózu stanovujeme USG vyšetrením a MRI- magnetickou rezonanciou.
Aká je liečba

Komplexná konzervatívna liečba prináša vo väčšine prípadov úspech.

  • Najdôležitejšie je šetrenie hornej končatiny pri zachovaní bežných denných aktivít.
  • Medikamentózna liečba nesteroidnými antiflogistikami – NSA v perorálnej forme      v kombinácii lokálnej aplikácie protizápalových mastí.
  • Fyzikálna terapia –elektroliečba, laser, magnetoterapia, cryoterapia, bioptronová lampa.
  • Po ustúpení bolesti je potrebné svaly a šlachy predlaktia roztiahnuť a následne posilniť
Ako sa lieči chronický stav bolesti
Ak pretrváva bolestivosť po 6-8 týždňoch liečby hovoríme o chronickom stave. V týchto prípadoch sa často pristupuje ku aplikácii kortizonovej injekcie do bolestivej oblasti. Táto injekcia je veľmi účinná a populárna , avšak opakované aplikácie injekcie prinášajú negatívne následky v štruktúre šľachy.
Kedy je potrebná operačná liečba a koľko trvá rekonvalescencia

Po vyčerpaní komplexnej konzervatívnej liečby a pretrvávaní ťažkostí viac ako 6-12 mesiacov je vhodná operačná liečba. Pred vlastnou operáciou je potrebná podrobná diagnostika lakťového kĺbu vrátane RTG a MRI.

V chronických prípadoch býva často poškodený aj lakťový kĺb v ktorom sa zápal udržuje. V týchto prípadoch je operačné uvoľnenie napätia v šľache a odstránenie poškodeného tkaniva doplnené o artroskopickú operáciu lakťového kĺbu. Návrat do športových aktivít je po cca 3 -5 mesiacoch od operácie. Pred začatím plnej športovej aktivity je dôležité roztiahnutie a posilnenie oslabených svalov predlaktia.

Vyskúšajte prístroj úplne zadarmo!

Prístroj vhodný pri tomto ochorení

Ulticare LT-99

Požíva ho viac ako

120 000 zákazníkov

„Prístroj som si zakúpil po operácii menisku a pre tenisový lakeť. Používam ho denne od zakúpenia v októbri 2013. Prístroj mi úplne odstránil problém s tenisovým lakťom a urýchlil pooperačnú liečbu menisku. Prístroj využíva celá naša rodina jednak preventívne, ale aj napr. pri bolesti chrbta, zápalu okostnice, svalového napätia, atď. Celá naša rodina je veľmi spokojná s prístrojom a počiatočné vysoké náklady sa nám vrátili v podobe zlepšeného zdravotného stavu.“

– Marian, Bratislava

Späť na

výber ochorení

SKÚŠKA PRÍSTROJA ZADARMO!

Naše prístroje nie sú pre každého, preto Vám odporúčame vyplniť formulár.

Do 3 pracovných dní Vás budeme telefonicky kontaktovať a zistíme či je pre Vás prístroj vhodný. V prípade, že áno, dohodneme Vám termín, kedy si prístroj môžete bezplatne vyskúšať.

Môžete nám napísať aj na Live chate v pravom dolnom rohu alebo zavolať v pracovné dni od 8:00 do 16:00 hod.

Tel. číslo: (+421) 0917 493 800
Súhlasím so spracovaním osobných údajov *

Áno, môžete mi ich zasielať emailom


ORIN Slovakia s.r.o., Na Štepnici 1379/1, 960 01 Zvolen, IČO: 36212504, DIČ: 2020031299, IČ DPH: SK2020031299

 

 

 

Copyright © 1995-2019 ORIN Slovakia s.r.o.

VYSKÚŠAJTE NAŠE PRÍSTROJE ZADARMO BEZ AKÝCHKOĽVEK ZÁVÄZKOV, STAČÍ VYPLNIŤ FORMULÁR

Súhlasím so spracovaním osobných údajov pre potreby vybavenia mojej požiadavky *

Páči sa Vám naša služba? Máme pre Vás pripravených množstvo ďalších zaujímavostí a zliav. Chcete ich?

Áno, môžete mi zasielať emailom zaujímavosti súvisiace s uvedeným produktom a možnosti využitia rôznych zliavPin It on Pinterest