Slovenská pacientka absolvovala transplantáciu pľúc

od | mar 13, 2018 | Novinky

Vedeli ste, že transplantácia pľúc je technicky najkomplikovanejší výkon z hľadiska operačnej techniky, ale aj ďalšieho manažmentu a prípravy? Slovensko a Česko majú aktuálne spoločný zoznam čakateľov na transplantáciu pľúc. Ročná potreba transplantácií pľúc v SR je cca 1/500.000 obyvateľov, teda približne 10 pacientov je indikovaných na výkon.

Slovenke už transplantovali pľúca

Presne pred týždňom, 5. marca 2018, slovenskej pacientke transplantovali pľúca. Operáciu lekári vykonali vo Fakultnej nemocnici v Mokole, v Českej republike. Slováci tak už nemusia chodiť na transplantáciu pľúc do Viedne, ale do Prahy. Môže za to porozumenie českého a slovenského ministra zdravotníctva. Memorandum podpísali ministri ešte v októbri v roku 2017.

Jediné pracovisko v Českej republike

Podľa tlačových správ štyridsaťdvaročná pacientka je dnes v špecializovanej pooperačnej zdravotnej starostlivosti na III. chirurgickej klinike FN Motol. Tá je jediným pracoviskom v Českej republike, kde sa realizuje transplantácia pľúc. Následne, po absolvovaní špecializovanej starostlivosti v Prahe bude pacientka prevezená do Univerzitnej nemocnice v Bratislave. Tam jej bude poskytnutá potrebná posttransplantačná starostlivosť.

Ako sa podobným problémom vyhnúť?

Vyššie riziko zápalu pľúc majú pacienti s chronickým ochorením dýchacích ciest a s oslabenou imunitou, ale aj onkologickí pacienti, fajčiari a aj pacienti s gastroezofageálnym refluxom (GER). Pri opakovanom zápale priedušiek treba byť ostražitý.

Z každej strany počúvame: „Chorobu treba vyležať.“ Častokrát však na to nemáme čas. Sme pracovne vyťažení, máme desiatky aktivít i povinností, ktoré chceme stihnúť. Zabúdame ale na to, že prechodená choroba nás môže stáť zdravie. A to doslovne.

Kedy je potrebné spozornieť?

Pri častých záchvatoch suchého, dráždivého kašľa, ktorý prechádza do vlhkého, hlienovitého, no aj pri zvýšenej teplote, malátnosti i ťažkosti s dýchaním, pri opakujúcom sa zápale priedušiek.

Dá sa liečiť, ak

Človek nepodcení závažnosť a priebeh problémov s dýchaním. Preto ak pretrvávajú vyššie uvedené príznaky, treba vyhľadať lekára, ktorý určí diagnózu a zvolí správnu liečbu doplnenú o magnetoterapiu. Keď tá zaberie, o pár dní choroba odznie.

Dôležitá je prevencia

Pulzná magnetoterapia je vynikajúcim pomocníkom pri stimulácii imunitného systému. Tento medicínsky prístroj v súčasnosti využíva viac ako 100 000 ľudí v rámci Slovenskej republiky. Bezbolestný a účinný spôsob liečby urýchľuje proces „hojenia“ a k bežným aktivitám sa dostávate oveľa rýchlejšie.

Môžete si ho zadarmo vyskúšať aj vy

Stačí, ak vyplníte formulár na webe www.orin.sk a do 3 pracovných dní Vás budeme kontaktovať ohľadom voľného termínu.

Už nemusíte byť súčasťou štatistík

Zdieľať s priateľmi...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
Mgr. Lívia Junásová

Mgr. Lívia Junásová

Orin Slovakia

Mgr. Lívia Junásová

Mgr. Lívia Junásová

Orin Slovakia

Rýchle kontakty

Sekretariát

Gondová Danka
Tel.: +421 45 533 39 36
Mob.: +421 917 547 056
Email: orin@orin.sk

Servis a Reklamácie

Mendel Ľubomír
Tel.: +421 45 533 27 55

Mob.: +421 917 761 087
Email: mendel@orin.sk

ORIN Slovakia s.r.o., Na Štepnici 1379/1, 96001 Zvolen, IČO: 36212504, DIČ: 2020031299, IČ DPH: SK2020031299

VYSKÚŠAJTE NAŠE PRÍSTROJE ZADARMO BEZ AKÝCHKOĽVEK ZÁVÄZKOV, STAČÍ VYPLNIŤ FORMULÁR

Súhlasím so spracovaním osobných údajov pre potreby vybavenia mojej požiadavky *

Páči sa Vám naša služba? Máme pre Vás pripravených množstvo ďalších zaujímavostí a zliav. Chcete ich?

Áno, môžete mi zasielať emailom zaujímavosti súvisiace s uvedeným produktom a možnosti využitia rôznych zliavPin It on Pinterest