Prečo majú lekári tak málo času na svojich pacientov?

od | mar 22, 2018 | Novinky

Lekári majú menej času na svojich pacientov. Práve to bol obsah myšlienky šéfa Asociácie súkromných lekárov (ASL) SR Mariána Šótha na minulotýždňovej tlačovej konferencii.

Prečo je času menej?

Médiá, ale aj samotní lekári uvádzajú, že celý problém spočíva v spustení elektronického zdravotníctva Ezdravie do praxe. Podľa všetkého systém ešte nefunguje správne po technickej stránke a problém majú lekári aj so samotným prihlasovaním.

Denne podľa odhadu Šótha zaberie práca so systémom 1,5 hodiny, počas ktorej by radšej mohli ošetriť vyše desať pacientov.

Lekári nechcú sankcie

Minister zdravotníctva Tomáš Drucker spolu so šéfom Národného centra zdravotníckych informácií  Petrom Blaškovitšom prisľúbili, že v roku 2018 ešte nebudú sankciovať lekárov, ktorí sa do elektronického systému Ezdravie nezapoja a budú aj naďalej vypisovať lekárske recepty.

Nemusíte byť súčasťou chaosu

Zdá sa, že náš systém zdravotníctva stráca schopnosť reagovať rýchlo na problémy pacientov. Čakanie v čakárňach, čakanie na chirurgické zákroky je čím ďalej väčším problémom systému. Predpokladáme, že v budúcnosti vďaka technológiám budeme množstvo bežných ochorení vedieť riešiť z pohodlia domova. Odľahčí sa tak zdravotníctvo a my budeme využívať sofistikované prístroje na liečbu karpálneho tunela, bolesti kĺbov chrbtice, prostaty a aj ďalších ochorení.

Už o tom ale nemusíme hovoriť v budúcom čase. Tieto sofistikované prístroje máme už dnes. Používa ich viac ako 120 000 domácností a vy môžete patriť medzi nich.

Chápeme, že rýchlosť je dôležitá

Vieme, že ak má niekto zdravotný problém, rýchlosť je veľmi dôležitá. Vyplňte formulár a my Vám liečebný prístroj doručíme na vyskúšanie do troch dní. Prístroj si môžete bezplatne vyskúšať a na základe získaných vedomostí zo skúšky sa rozhodnete, čo ďalej. Máme pre Vás pripravených hneď niekoľko riešení.

Zdieľať s priateľmi...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

—-

Mgr. Lívia Junásová
Tím Orin
junasova@orin.sk

Rýchle kontakty

Sekretariát

Gondová Danka
Tel.: +421 45 533 39 36
Mob.: +421 917 547 056
Email: orin@orin.sk

Servis a Reklamácie

Mendel Ľubomír
Tel.: +421 45 533 27 55

Mob.: +421 917 761 087
Email: mendel@orin.sk

ORIN Slovakia s.r.o., Na Štepnici 1379/1, 96001 Zvolen, IČO: 36212504, DIČ: 2020031299, IČ DPH: SK2020031299

VYSKÚŠAJTE NAŠE PRÍSTROJE ZADARMO BEZ AKÝCHKOĽVEK ZÁVÄZKOV, STAČÍ VYPLNIŤ FORMULÁR

Súhlasím so spracovaním osobných údajov pre potreby vybavenia mojej požiadavky *

Páči sa Vám naša služba? Máme pre Vás pripravených množstvo ďalších zaujímavostí a zliav. Chcete ich?

Áno, môžete mi zasielať emailom zaujímavosti súvisiace s uvedeným produktom a možnosti využitia rôznych zliavPin It on Pinterest