Prechodné poruchy zraku

Občasné výpady videnia je častou sťažnosťou ľudí v očnej ambulancii. Našťastie sú občasné výpady videnia spôsobené relatívne nezávažnými problémami ako sú abnormality slzného filmu, kedy postačí aplikácia vhodných očných lubrikancií. Taktiež ľudia s kolísavým krvným tlakom a ľudia citliví na zmeny atmosférického tlaku môžu pociťovať prechodné zhoršenie videnia. V týchto prípadoch je vhodná úprava krvného tlaku a telesné cvičenie.

S výpadmi videnia sa môžeme stretnúť aj pri zdanlivo nesúvisiacich ochoreniach tela napr. poruchy činnosti srdca, výrazné kolísanie krvného tlaku, zmeny veľkých krčných ciev, imunologicky podmienené zápaly ciev a tkaniva, náhla úprava krvného tlaku pri vysokej hypertenzii. S kolísaním zrakovej ostrosti sa často stretávajú aj diabetici, ktorí majú výrazne kolísavú hladinu krvného cukru.

Liečba prechodnej poruchy zraku je vždy závislá od vyvolávajúcej príčiny, či už z hľadiska oka, mozgu, srdca alebo krvného riečiska. Dôležité je odlíšiť relatívne nezávažné príčiny od zrak ohrozujúcich príčin, pretože neskorá diagnostika a tým aj liečba môže v prípade nebezpečných príčin značne zhoršiť perspektívu.

Pri ľahších príčinách súvisiacich s nedostatočným prekrvením alebo súvisiacich s diagnózami vysokého tlaku a cukrovky odporúčame vyskúšať magnetické pulzné pole a prístroje Ulticare a Biotorus.

Vyskúšajte prístroj úplne zadarmo!

Prístroj vhodný pri tomto ochorení

Ulticare LT-99

Požíva ho viac ako

120 000 zákazníkov

Späť na

výber ochorení

SKÚŠKA PRÍSTROJA ZADARMO

Môžete nám aj zavolať v pracovné dni od 8:00 do 16:00 hod.

Tel. číslo: 0917 493 800

Spracovanie osobných údajov:

Páči sa Vám naša služba? Máme pre Vás pripravených množstvo ďalších zaujímavostí a zliav? Chcete ich?

ORIN Slovakia s.r.o., Na Štepnici 1379/1, 96001 Zvolen, IČO: 36212504, DIČ: 2020031299, IČ DPH: SK2020031299

Pin It on Pinterest