Poruchy prekrvenia prstov

Pri nedostatočnom prekrvení prstov na nohách a na rukách odporúčame prístroj BioQuant. Máme pozitívne skúsenosti užívateľov, ktorým laserová terapia (pôsobenie laserového svetla na červené krvinky) výrazne zlepšili prekrvenie končatín. Krv je pohyblivejšou a je schopná preniesť viac kyslíka k tkanivám.

Poruchy prekrvenia sa môžu vyskytovať akútne alebo chronicky v rámci chronického cievneho ochorenia, takzvanej artérioskleróze, na mnohých miestach v ľudskom tele. V dnešnej dobe predstavujú v priemyselných krajinách civilizačnú chorobu číslo 1. Rozhodujúci význam pre vznik týchto ochorení má fajčenie cigariet, vysoký krvný tlak, zvýšené krvné lipidy a diabetes mellitus. Liečba spočíva v odstránení vyvolávajúcej príčiny v liečbe bolestí, vo fyzioterapeutických opatreniach a v cievnej chirurgii.

Vyskúšajte prístroj úplne zadarmo!

Rizikové faktory pre vznik cievnych ochorení sú:

  • fajčenie cigariet
  • vysoký krvný tlak (hypertónia)
  • zvýšené krvné lipidy (hyperlipidémia)
  • cukrovka (diabetes mellitus)
  • chronický zápal ako napr. zubné ochorenie (parodontitis)

Poruchy prekrvenia prstov, Raynaudov syndróm

Náhle sa objavujúce poruchy prekrvenia jednotlivých prstov na rukách alebo na nohách sa označujú ako Raynaudov syndróm. Ide pri tom o reflektorické cievne kŕče, ktoré sú vyvolané napr. stresom alebo pôsobením chladu, a ktoré v prvom rade postihujú ženy. Prsty najprv celkom zbelejú, potom zmodrejú a akonáhle sa prekrvenie opäť obnoví, sčervenejú. Bolesti však pritom nestoja v popredí. Popritom existujú poruchy prekrvenia prstov ako následok rôznych existujúcich ochorení, ako napr. sklerodermia, ktoré môžu byť často spojené s bolesťami a poškodeniami tkaniva.

Diagnóza

Na začiatku diagnostických opatrení stojí anamnéza- to znamená presné odpovede pacienta na lekárove otázky, a klinické vyšetrenie pacienta. Z toho už vyplývajú jednoznačné príznaky existujúceho ochorenia. Nákladné vyšetrenia sa robia na potvrdenie diagnózy, na určenie stupňa vážnosti ochorenia, a na zistenie doteraz neznámych rizikových faktorov.

Meranie krvného tlaku

Ak sa hodnoty krvného tlaku pravej a ľavej končatiny značne od seba odlišujú, je to príznak jednostrannej cievnej zmeny.

Fyzioterapia

Rôzne kúpele sa ako doplnok k pohybovému tréningu prejavujú na prekrvení pozitívne. K tomu patrí uhličitý kúpeľ a teplé kúpele rúk. Striedavé kúpele teplou a studenou vodou sú vhodné len v počiatočnom štádiu arteriálnych porúch prekrvenia.

Vyskúšajte prístroj úplne zadarmo!

Prístroj vhodný pri tomto ochorení

BIOquant® NS

Požíva ho viac ako

25 000 zákazníkov

Späť na

výber ochorení

SKÚŠKA PRÍSTROJA ZADARMO

Môžete nám aj zavolať v pracovné dni od 8:00 do 16:00 hod.

Tel. číslo: 0917 493 800

Spracovanie osobných údajov:

Páči sa Vám naša služba? Máme pre Vás pripravených množstvo ďalších zaujímavostí a zliav? Chcete ich?

   

ORIN Slovakia s.r.o., Na Štepnici 1379/1, 960 01 Zvolen, IČO: 36212504, DIČ: 2020031299, IČ DPH: SK2020031299

© 2019 ORIN Slovakia s.r.o.

Pin It on Pinterest