Poruchy potencie

Erektilná dysfunkcia

Čo je erektilná disfunkcia?

Poruchy potencie, impotencia alebo erektilná disfunkcia je definovaná ako neschopnosť dosiahnutia a udržania erekcie, dostatočnej k vykonaniu uspokojivého pohlavného styku. Erektilná disfunkcia postihuje mužov ďaleko viac než iba vlastnú mužskú sexualitu. Emócie, neistota, problémy v partnerskom živote a ďalšie aspekty sú spojené s problémom ED. Hoci sa ED častejšie vyskytuje u starších mužov, vo väčšine prípadov sa nejedná o neodvratný proces starnutia.

Aké sú príčiny erektilnej disfunkcie

O takzvaných psychogénnych príčinách môžeme hovoriť v 10% prípadov. V 90% prípadov sa jedná o konkrétne ochorenie, ktoré postihuje niektorú časť organizmu potrebnú pre vznik erekcie. Najčastejšie sa jedná o cievy alebo nervy. V starobe potom väčšinou o pokles mužských hormónov (Androgénov).

Erektilnú disfunkciu môže ovplyvniť celá rada ochorení, napr. cukrovka, srdcové – cievne ochorenie, choroby štítnej žľazy, prostaty, nervového systému, močového ústroja a tiež celá rada ochorení nervových a psychických.
Môže tiež ísť o dôsledok používania chemických liekov, napr. na vysoký krvný tlak, depresiu, žalúdočné vredy a ďalších…

Vyskúšajte prístroj úplne zadarmo!

Čoho by sme sa mali vyvarovať?

 • Alkohol
  Alkohol je nepriateľom potencie hneď tri krát. Spôsobuje zánik pohlavných buniek, zmenšuje životaschopnosť spermií a narušuje väzby medzi mozgom a pohlavnými orgánmi. V dôsledku toho sa do krvi dostáva menej hormónov spôsobujúcich plnohodnotnú erekciu. Nadmerná konzumácia alkoholu tiež potlačuje tvorbu androgénov – mužských pohlavných hormónov.
 • Fajčenie
  Nikotín bráni prekrveniu penisu a znižuje v ňom arteriálny tlak. Práve preto sa nemôže naplniť krvou, keď je treba. Toxické látky z dymu poškodzujú dozrievanie spermií, tie potom strácajú pohyblivosť a správny tvar. Pokiaľ ste sa rozhodli skoncovať s fajčením, môže Vám v tom pomôcť prírodný produkt STOPNIK, ktorý obsahuje látky spôsobujúce nechuť k cigarete.
 • Cholesterol
  U mužov s vysokou hladinou cholesterolu je riziko impotencie nadpriemerné. Cholesterolové pláty upchajú cievy vedúce do penisu a znížia tak krvný tlak potrebný k udržaniu erekcie. Ak chcete nebezpečenstvo spojené so zvýšenou hladinou cholesterolu znížiť, mali by ste konzumovať veľa ovocia, zeleniny, celozrnných výrobkov, primerané množstvo chudého mäsa a len málo nasýtených tukov obsiahnutých v masle, tvrdých syroch, mäsovom tuku a v hydinovej koži.
 • Vysoký krvný tlak – hypertenzia
  Vysoký krvný tlak je jednou z najčastejších príčin poškodenia ciev. Nielenže nadmerne zaťažuje srdce, ale spôsobuje aj nadmerný prietok krvi tepnami, výsledkom čoho je ich kôrnatenie a zúženie. Tepny nie sú schopné dopraviť dostatok krvi do orgánov, ktoré ju potrebujú. Bez dostatku kyslíka a živín sú orgány, ako napr. pohlavný úd, poškodzované, čím sa znižuje ich funkcia. Poškodzovanie cievnej steny vysokým krvným tlakom môže zapríčiniť poruchu stoporenia.
 • Nadváha
  Nadváha narušuje hormonálnu rovnováhu, čo sa môže prejaviť nedostatočnou produkciou hormónov potrebných pre dosiahnutie erekcie.
 • Chemické látky
  Štúdie amerických vedcov dokázali, že z dvoch stoviek najrôznejších liekov až šestnásť z nich môže zapríčiniť impotenciu. Medzi najrizikovejšie patria niektoré lieky používané pre liečbu vysokého krvného tlaku, depresie, nespavosti, žalúdočných vredov, nádorov, a niektoré liečivá používané pri alergiách.
 • Možnosti liečby
  Jednou možnosťou sú umele vyrobené lieky, ale nemali by sme ich zbytočne užívať bez toho, aby sme si overili či neexistuje bezpečnejšia alternatíva bez vedľajších účinkov na náš organizmus.

Vyskúšajte prístroj úplne zadarmo!

Prístroj vhodný pri tomto ochorení

Biotorus LT-100

Požíva ho viac ako

120 000 zákazníkov

Späť na

výber ochorení

SKÚŠKA PRÍSTROJA ZADARMO!

Naše prístroje nie sú pre každého, preto Vám odporúčame vyplniť formulár.

Do 3 pracovných dní Vás budeme telefonicky kontaktovať a zistíme či je pre Vás prístroj vhodný. V prípade, že áno, dohodneme Vám termín, kedy si prístroj môžete bezplatne vyskúšať.

Môžete nám napísať aj na Live chate v pravom dolnom rohu alebo zavolať v pracovné dni od 8:00 do 16:00 hod.

Tel. číslo: (+421) 0917 493 800
Súhlasím so spracovaním osobných údajov *

Áno, môžete mi ich zasielať emailom


ORIN Slovakia s.r.o., Na Štepnici 1379/1, 960 01 Zvolen, IČO: 36212504, DIČ: 2020031299, IČ DPH: SK2020031299

 

 

 

Copyright © 1995-2019 ORIN Slovakia s.r.o.

VYSKÚŠAJTE NAŠE PRÍSTROJE ZADARMO BEZ AKÝCHKOĽVEK ZÁVÄZKOV, STAČÍ VYPLNIŤ FORMULÁR

Súhlasím so spracovaním osobných údajov pre potreby vybavenia mojej požiadavky *

Páči sa Vám naša služba? Máme pre Vás pripravených množstvo ďalších zaujímavostí a zliav. Chcete ich?

Áno, môžete mi zasielať emailom zaujímavosti súvisiace s uvedeným produktom a možnosti využitia rôznych zliavPin It on Pinterest