Obrna lícneho nervu

V prípade ochrnutia (obrny) lícneho nervu odporúčame použiť prístroj UltiCare LT99. Pulzné magnetické pole pôsobí  protizápalovo, urýchľuje proces regenerácie. Prístroj zásadným spôsobom skracuje dobu liečby.

Obrnu lícneho nervu poznáme podľa „krivých“ úst. Často nedokážeme zavrieť alebo otvoriť oko a celková mimika polovice tváre je narušená. Inými slovami, ak sa smejete, v skutočnosti sa smeje iba zdravá polovica tváre. V prípade podobných príznakov je nevyhnutné včas vyhľadať lekára, pretože obrnu nemožno vždy úspešne vyliečiť, najmä ak je v pokročilom štádiu. Ide o poškodenie lícneho nervu (nervus facialis), ktorý je hlavovým nervom obsahujúcim vlákna na ovládánie mimických svalov polovice tváre, vlákna na slznú žľazu a chuťové vlákna v prednej časti jazyka. Obrnu môže spôsobiť nielen prechladnutie tváre pôsobením prúdu vzduchu, ale aj rôzne vírusové ochorenia, ako napríklad pásový opar v uchu.

U väčšiny ľudí býva obrna lícneho nervu bez trvalých následkov, pričom liečba trvá v priemere od dvoch týždňov až do troch mesiacov, prípadne aj viac. Dôležitá je rehabilitácia v podobe cvičení, masáží a elektrostimulácie.

Taktiež sa odporúča dodržiavať niektoré zásady ako dostatočný fyzický a psychický oddych, obmedzenie pohybu a mimiky tváre (smiech, plač, rozprávanie), vyvarovanie sa teplotných zmien, chránenie tváre pred studeným vzduchom, neodporúča sa ani slnenie na prudkom žiarení. Cviky z rehabilitácie je vhodné opakovať aj doma niekoľkokrát denne s tým, aby sa svaly zbytočne nepreťažili.

Vyskúšajte prístroj úplne zadarmo!

Prístroj vhodný pri tomto ochorení
Ulticare LT-99
Požíva ho viac ako
120 000 zákazníkov
Späť na
výber ochorení

SKÚŠKA PRÍSTROJA ZADARMO

Môžete nám aj zavolať v pracovné dni od 8:00 do 16:00 hod.

Tel. číslo: 0917 493 800

Spracovanie osobných údajov:

Páči sa Vám naša služba? Máme pre Vás pripravených množstvo ďalších zaujímavostí a zliav? Chcete ich?

ORIN Slovakia s.r.o., Na Štepnici 1379/1, 960 01 Zvolen, IČO: 36212504, DIČ: 2020031299, IČ DPH: SK2020031299

 

 

 

Copyright © 1995-2019 ORIN Slovakia s.r.o.

Pin It on Pinterest