Karpálny tunel

Spomínate si ešte na časy, kedy Vaše ruky pociťovali len chlad alebo teplo? Tak by to malo byť, ak sú Vaše ruky zdravé.
Ako sú na tom ale teraz? Pozorujete občas mravčenie alebo pálenie? Trápi Vás znecitlivenie ruky, ktoré sa často zhoršuje v noci? Narúša Vám to spánok?

Možno to Váš život obmedzuje tak, že ste sa už vzdali aktivít, ktoré máte radi. Možno len budete musieť držať pohár vody v dvoch rukách, aby Vám nevypadol alebo sa možno bojíte budúcnosti a toho, čo Vás čaká.

Teraz si predstavte, že ak neurobíte nič čo by Vám pomohlo, ako to bude vyzerať o dva roky, päť či desať rokov odteraz?

r

Čo by sa stalo, ak

  1. by bolesti rúk ohrozili Vašu kariéru?
  2. alebo by ste kvôli bolestiam nemohli vykonávať šport, prácu na záhrade, hry s deťmi a vnúčatami?
Zlé správy sú:

  1. Posledné údaje z roku 2013 hovoria, že až 2281 prípadov skončilo na chirugickom stole, 1993 pacientov bolo hospitalizovaných
  2. 47% ľudí so syndrómom karpálneho tunela malo viac ako mesačnú absenciu v práci
  3. Existuje riziko, že u každého piateho človeka sa prejaví niektorý z príznakov
V krátkom čase sa môžete cítiť lepšie, ale z dlhodobého hľadiska sa Váš problém len zhorší ak:

Zvolíte bežné riešenie karpálneho tunela. Sú ním lieky s protizápalovými účinkami. Tie liečia tlmia bolesť a opuch. Nosenie ľahkej dlahy zas pomáha liečiť tlmiť bolesť pri spánku. Niekedy sa predpisujú aj močopudné lieky, ktoré zbavia organizmus prebytočných tekutín. Ďalšou možnosťou sú steroidové injekcie do kanála a zápästia. Prinášajú úľavu, no musia sa podávať opatrne, aby nezasiahli stredový nerv.

Ďalšou možnosťou je nepríjemná operácia
Po operácii tkaniva sa často vytvára jazva. Dokonca sa stáva, že nepríjemné bolesti sa opäť vrátia a to najmä vtedy, ak po operácii nič nezmeníte.
Dovoľte nám prezradiť Vám tajomstvo
Existuje bezpečné, jednoduché, bezbolestné a efektívne riešenie. Pre syndróm karpálneho tunela je vhodná liečba pulznou magnetoterapiou. Medicínsky prístroj UltiCare LT-99 využíva pulzné magnetické pole, vďaka čomu má na liečbu karpálneho tunela veľmi priaznivý účinok. Je potrebná niekoľko týždňová liečba. Najskôr použijeme analgetický (účinok proti bolesti), neskôr využijeme najmä hojivý a protiopuchový účinok prístroja. Na Slovensku sa pulznou magnetoterapiou lieči viac ako 120 000 ľudí.

Magnetoterapia urýchľuje proces hojenia a k bežným aktivitám sa dostávate oveľa rýchlejšie. Vyskúšajte si ho bezplatne.

4.9
120 000+
zákazníkov si pomáha prístrojom v pohodlí ich domova
93%
zákazníkov odporúča tento prístroj
Tento prístroj môžete mať doma už
od 16,69€/mes.
Lekárske poradenstvo
k prístroju ZADARMO
Vyrobené na Slovensku
Ako pomohola magnetoterapia už viac ako 120 000 ľuďom na Slovensku?
Naši zákazníci o magnetoterapii
Magnetoterapia na ČT1
MUDr. Hrdý a magnetoterapia v Teleráne na Markíze
Skúsenosti MUDr. Farkaša s magnetoterapiou

Najnovšie recenzie na webe

15. augusta 2018

Som po operácii platničiek a prístroj používam 3-krát denne po 20 minút program P2. Asi po polroku používania cítim mierne zlepšenie môjho zdravotného stavu. Predtým som mával veľmi silné bolesti v oblasti krížov vyžarujúce do nôh.

Milan Suchý

15. augusta 2018

Dobrý deň. Zakúpila som som si biotorus-lt-100, ulticare-T-99 a aj bioquant NS z vašej firmy. Bioquant NS používa môj syn, ktorý dostal v 36 rokoch mozgovú porážku. Používa ho zatiaľ mesiac. Dúfam, že sa mu s prístrojom podarí dostať do normálnych koľají. Ja používam pravidelne pri sedavej činnosti biotorus aj ulticare na zníženie vysokého tlaku a na bolesti v kĺboch. No nakoniec aj na dodanie magnetizmu organizmu, pretože za múry panelákov prirodzený magnetizmus ťažko preniká a ak človek málo chodí von do prírody, cíti sa unavený. Takže aj na odstránenie únavy. Dúfam, že prístroje budem ešte veľmi dlho používať ako prevenciu na rôzne choroby (chrípka, znížená imunita) a aj na predĺženie môjho aktívneho života.

Dana Janebová

6. augusta 2018

S prístrojom sme spokojní. Používame ho spolu s manželkou. Na prsty rúk , ramena a kríže tiež aj kolena. Na prstoch rúk som spozoroval ústup bolesti a lepšiu pohyblivosť.

Daniel Danihel

12. júla 2018

„Pekný deň, prístroj používame skoro každý deň. Manžel pri televízii si naň ľahne a odpočíva. Nakoľko ho bolieva chrbtica, vraví, že bolesť mu ustupuje. Poslednú dobu si ho dáva aj na chodidlá. Keďže som po operácii, aj ja si naň občas ľahnem. Takže sme veľmi spokojní.“

J. Galdavá

Aké sú príznaky karpálneho tunela?
Najčastejšie môžeme pozorovať mravenčenie alebo pálenie (parastézia), bolestivosť alebo znecitlivenie ruky, ktoré sa v typickom prípade zhoršuje v noci. Neobratnosť a zoslabnutosť ruky, slabá schopnosť niečo uchopiť a pritiahnuť palec krížom cez dlaň k ostatným prstom. Bolestivé zápästie, predlaktie a rameno nie sú výnimkou.
Prečo najčastejšie karpálny tunel vzniká?
Hormonálne zmeny, časté vykonávanie toho istého pohybu rukou, obezita, cukrovka, reuma, dna, zlyhanie obličiek a alkoholizmus.

Akromegália – zväčšenie kostí vplyvom abnormality podmozgo­vej žľazy, nedostatočná činnosť štítnej žľazy (hypotyreóza)

Amyloidóza – zriedkavá choro­ba, pri ktorej sa hromadia abnor­málne bielkoviny v tkanivách a or­gánoch

Pagetova choroba – chronické ochorenie kostí postihujúce starších ľudí – kosti hrubnú a deformujú sa, nádory – napríklad tukové, gangliá (cysty naplnené tekutinou), tlačiť na nerv môžu i deformácie zápästia po zlomeni­nách alebo ťažkom pomliaždení, ručné narábanie vibrujúcimi nástrojmi

Ako predísť karpálnemu tunelu:

SKÚŠKA PRÍSTROJA ZADARMO

Môžete nám aj zavolať v pracovné dni od 8:00 do 16:00 hod.

Tel. číslo: 0917 493 800

Spracovanie osobných údajov:

Páči sa Vám naša služba? Máme pre Vás pripravených množstvo ďalších zaujímavostí a zliav? Chcete ich?

ORIN Slovakia s.r.o., Na Štepnici 1379/1, 96001 Zvolen, IČO: 36212504, DIČ: 2020031299, IČ DPH: SK2020031299

Pin It on Pinterest