Implantáty

V prípade implatnátov, či už pri zlomeninách alebo v podobe kovových náhrad odporúčame použiť prístroj BioTorus LT100. Využívame najmä jeho hojivé a regeneračné účinky, ktoré pomáhajú rýchlejšiemu a kvalitnešiemu hojeniu. Následne jeho protizápalové pôsobenie. Prístroj BioTorus je jeden z mála prístrojov pre fyzikánu terapiu, ktorý je možné v prípade kovových implantátov.

Dnes sa pri riešení mnohých problémov najmä pohybového aparátu využívajú rôzne implantáty a kovové náhrady. Okrem toho sa  stomatológii používajú zubné implatnáty.

Vyskúšajte prístroj úplne zadarmo!

Zlomeniny a osteosyntéza

Osteosyntéza je operačná liečba zlomenín pri ktorej sa využíva fixácia zlomeniny fixačným materiálom (drôty, klince, skrutky a podobne) zväčša z nehrdzavejúcej ocele, najnovšie z titanu.

Umelé náhrady

Náhradou  sa myslí napríklad náhrada horného konca stehennej kosti po jeho zlomení. Vzhľadom k tomu, že tento typ zlomeniny sa často vykytuje vo vyššom veku, kde je zvyčajne opetrebovaná aj chrupavka(artróza), je to riešenie aj tohto problému pacienta. Dnes sa najčastejšie používajú náhrady bedrového kĺbu, kolena, ramena a lakťa.

Materiály

Materiálov, ktoré sa používajú na výrobu náhrad je veľa, základné sú však tri typy. Antikorová oceľ, ktorej sa odborne hovorí nehrdzavejúca oceľ, čo je podobný materiál, z akého máme doma hrnce.

Novšie materiály sú špeciálne kobaltové zliatiny, ktoré majú väčšiu odolnosť, a najnovšie titánové, ktoré sú ešte ľahšie. Svojou hmotnosťou sa približujú hmotnosti kosti, ktorá je relatívne ľahká, pretože je porézna. Dôležité je aj to, ako sa materiál správa pri zaťažení. Preto je dobré, aby boli mechanické vlastnosti implantátu podobné mechanickým vlastnostiam kosti, aby pri zaťažení nevznikali nesúrodosti.

V niektorých typoch nehrdzavejúcej ocele však býva nikel, na ktorý môžu vznikať alergie, a niektoré štúdie dokonca vravia, že je karcinogénny. To všetko je vecou výskumu. Telo je totiž pomerne agresívne prostredie, kde nie je len voda, ale sú tam aj soli a chloridy, o ktorých vieme, že sú veľmi agresívne na kovy a iné materiály.

Vyskúšajte prístroj úplne zadarmo!

Prístroj vhodný pri tomto ochorení
Biotorus LT-100
Požíva ho viac ako
120 000 zákazníkov
Späť na
výber ochorení

SKÚŠKA PRÍSTROJA ZADARMO

Môžete nám aj zavolať v pracovné dni od 8:00 do 16:00 hod.

Tel. číslo: 0917 493 800

Spracovanie osobných údajov:

Páči sa Vám naša služba? Máme pre Vás pripravených množstvo ďalších zaujímavostí a zliav? Chcete ich?

   

ORIN Slovakia s.r.o., Na Štepnici 1379/1, 960 01 Zvolen, IČO: 36212504, DIČ: 2020031299, IČ DPH: SK2020031299

© 2019 ORIN Slovakia s.r.o.

Pin It on Pinterest