Bolesti svalov

V prípade bolesti krížov odporúčame použiť prístroj UltiCare LT99. Využívame najma jeho účinky uvolňujúce svalové kŕče(myorelaxačné účinky), protizápalové a regeneračné. Tiež využívame vazodilatačný účinok, t.j. účinok rozširujúci krvné riečisko a zabezpečujúci lepšie prekrvenie tkaniva.

Svalová sústava je spolu s kostrou základom pohybového ústrojenstva, ktorý je zodpovedný za pohyb jednotlivých častí tela. Sila svalu závisí na počte svalových vlákien, z ktorých je sval zložený. Pri nedostatku fyzickej aktivity dochádza k ochabnutosti svalstva. Zvýšená aktivita takto netrénovaných svalov alebo ich prechladnutia tak často vedie k vzniku ťažkostí: natiahnutie svalu, svalové kŕče doprevádzané veľkou bolesťou. V horšom prípade pri vyššej záťaži môže dôjsť k natrhnutiu svalu.

Svalové kŕče sú spôsobené nahromadením kyseliny mliečnej v svalovine. Tým je blokovaná regenerácia svalu a dochádza k bolesti. Bolesti svalov môžu byť tiež spôsobené mnohými ďalšími faktormi. Patrí medzi ne porucha hospodárenia s minerálmi (spôsobená napr. nedostatkom horčíka a draslíka), poruchy prekrvenia, reuma, horúčkové stavy, zlé postavenie chrbtice. Okrem telesných príčin môžu byť bolesti svalov tiež vyvolané stresom, úzkosťou a inými nepriaznivými psychickými stavmi.

Vyskúšajte prístroj úplne zadarmo!

Zápal šliach sa prejavuje najprv svrbením, ľahkou bolesťou, neskôr je postihnuté miesto citlivé na dotyk a trvalo bolestivé. Typickým zápalom šľachových úponov je tzv. tenisový lakeť. Jedná sa o zápal šľachových úponov na ramennej kosti a typicky sa prejavuje silnou bolesťou lakťového kĺbu. Príčinou vzniku je jednostranné zaťažovanie, ku ktorému dochádza pri rade ľudských činností (nielen športu). Preťažením pravdepodobne dochádza k poruche mikrocirkulácie, na prechode šľachy do kosti. V oblasti úponov potom dochádza k rozvoju zápalu s charakteristickými bolestivými prejavmi.

Príčinami väššiny zápalov a bolesťou šliach a svalov býva náhle zväčšenie aktivity svalov, nedostatočné zahriatie a preťaženie svalov pred záťažou (najmä na dolných končatinách), dlhodobé nadmerné preťažovanie určitej svalovej skupiny a šľachových úponov tzv. jednostranná záťaž. Ďalej tiež nevhodná obuv, náhly úbytok svalovej hmoty, ale tiež dehydratácia, stres či oslabenie organizmu. Následkom týchto stavov dochádza k opuchu svalov, následnému tlaku a bolesti.

Liečba a prevencia zápalov šliach a svalov
Základom liečby zápalu šliach a svalov je šetrenie postihnutej oblasti a potlačenie zápalového pochodu. Veľmi účinné sú fyzikálne metódy liečby. Aplikácia podporuje cirkuláciu krvi a napomáha obnove a regenerácií buniek. Zmierňuje bolesť svalstva, odstraňuje svalové kŕče a zápalové stavy. Vplyvom zápalu často dochádza k blokádam a obmedzeniam pohybu v príslušnom kĺbe. Zlepšenie cirkulácie krvi a metabolické aktivity v postihnutej oblasti pomáhajú hojeniu zápalu. Výhodou je, že fyzikálne metódy môžu byť bez problémov kombinované s ktoroukoľvek liečebnou metódou. V niektorých prípadoch sa robia obstreky kortikosteroidami, tie síce urýchlia vstrebávanie zápalu, ale tiež prispievajú k degenerácií. Preto sú vhodnejšou voľbou fyzikálne metódy liečby.

Dôležitou súčasťou liečby je rehabilitácia, ktorá by mala byť zameraná na postupné uvoľňovanie a preťahovanie svalstva, prípadne odblokovanie kĺbov.

Vyvážená a hodnotná strava je dôležitou zložkou pre predchádzanie i liečbu zdravotných problémov. Pri zápalových procesoch vo svalstve pomáha konzumácia čerstvej zeleniny, pitie ovocných štiav a bylinných čajov. Pri zvýšenej telesnej námahe dochádza k zvýšenej potrebe horčíka, draslíka a vápnika. Preto je vhodné ich úbytok kompenzovať zvýšenou konzumáciou potravín bohatých na tieto minerály.

Aktívny pohyb je jedným z veľmi dôležitých vecí pre prevenciu svalových ťažkostí a kŕčov. Pravidelnou pohybovou aktivitou svaly získavajú pružnosť, pevnosť a vytrvalosť.

Odporúčania pri zápale a bolesti svalov a šliach

  • obmedzenie aktivity namáhajúce príslušné svaly a šľachy
  • rehabilitačné cvičenie, preťahovanie príslušných svalov
  • zahrievanie a preťaženie svalstva pred činnosťou
  • podpora prekrvenia pomocou polarizovaného svetla
  • dostatok tekutín

Prognóza a možné komplikácie
Zápaly svalov a šliach sa väčšinou podarí vyliečiť behom niekoľkých týždňov. Aj po vyliečení je vhodné niekoľko týždňov až mesiacov šetriť príslušný kĺb a naučiť sa správne preťahovať príslušnú svalovú skupinu. Zápalové stavy sa však môžu opakovať a prejsť do chronicity.

Vyskúšajte prístroj úplne zadarmo!

Prístroj vhodný pri tomto ochorení

Ulticare LT-99

Požíva ho viac ako

120 000 zákazníkov

„Prístroj sme si objednali pre celú rodinu. Každý z nás má nejaký zdravotný problém. Liečime si: Bolesti chrbtice a svalov – po týždni pravidelného používania magnetoterapeutického prístroja bolesť ustúpila.“

-Tibor, Žihárec

Späť na

výber ochorení

SKÚŠKA PRÍSTROJA ZADARMO!

Naše prístroje nie sú pre každého, preto Vám odporúčame vyplniť formulár.

Do 3 pracovných dní Vás budeme telefonicky kontaktovať a zistíme či je pre Vás prístroj vhodný. V prípade, že áno, dohodneme Vám termín, kedy si prístroj môžete bezplatne vyskúšať.

Môžete nám napísať aj na Live chate v pravom dolnom rohu alebo zavolať v pracovné dni od 8:00 do 16:00 hod.

Tel. číslo: (+421) 0917 493 800
Súhlasím so spracovaním osobných údajov *

Áno, môžete mi ich zasielať emailom


ORIN Slovakia s.r.o., Na Štepnici 1379/1, 960 01 Zvolen, IČO: 36212504, DIČ: 2020031299, IČ DPH: SK2020031299

 

 

 

Copyright © 1995-2019 ORIN Slovakia s.r.o.

VYSKÚŠAJTE NAŠE PRÍSTROJE ZADARMO BEZ AKÝCHKOĽVEK ZÁVÄZKOV, STAČÍ VYPLNIŤ FORMULÁR

Súhlasím so spracovaním osobných údajov pre potreby vybavenia mojej požiadavky *

Páči sa Vám naša služba? Máme pre Vás pripravených množstvo ďalších zaujímavostí a zliav. Chcete ich?

Áno, môžete mi zasielať emailom zaujímavosti súvisiace s uvedeným produktom a možnosti využitia rôznych zliavPin It on Pinterest