Bolesti chodidiel

bolesti päty, ostrohy

Zbavte sa nepríjemných následkov choroby!

Vďaka moderným technológiám nemusíte byť súčasťou týchto štatistík. Prístroj Biotorus LT-100 je skutočný domáci pomocník, ktorý nielen tlmí bolesť a prináša úľavu, ale aj pomáha postupne odstrániť jej príčinu, zbaviť sa liekov a získať stratenú pohodu. Nemá však žiadne vedľajšie účinky! Prístroj si zadarmo môžete vyskúšať predtým, ako sa rozhodnete pre jeho zakúpenie! Nemá však žiadne vedľajšie účinky! Prístroj si zadarmo môžete vyskúšať predtým, ako sa rozhodnete pre jeho zakúpenie!

Nám už Biotorus pomohol

Vyskúšajte prístroj úplne zadarmo!

V prípade bolesti chodidiel spôsobených ostrohou odporúčame použiť prístroj BioTorus LT100. Pri bolesti využívame najmä účinok proti bolesti(analgetický účinok) a následne po ústupe bolesti účinky stimulačné.

Kostná  ostroha alebo osteofyt ev. spondylofyt (heel spur) je kostný výrastok vyrastajúci z normálnej kosti. Aj keď býva ostroha väčšinou iba nepatrných rozmerov, pacientovi často spôsobuje šklbavé bolesti a to najmä vtedy, ak je na ňu vyvíjaný tlak alebo keď nalieha na inú kosť či mäkké tkanivá (svaly, šľachy alebo nervy) v tele. Najbežnejšie sa ostroha vyskytuje na chrbtici, ramenách, bedrách, kolenách a chodidlách.

Ten, kto vymyslel metaforu o tŕni v päte, musel presne vedieť, o čom hovorí. Diagnóza ostroha pätnej kosti, je veľmi bolestivé, dlhotrvajúce ochorenie, ktoré postihnutému bráni v športe, chôdzi i v obyčajnom stoji. Bolesť vystreľuje doprostred chodidla, potlačiť ju je možné len veľmi ťažko. Pacienta zvyčajne zaskočí, pretože sa objavuje znenazdajky.

Ostroha  na päte je spôsobená ukladaním vápenatých solí do oblasti pätnej kosti, následne sa tvoria výrastky v mieste úponu svalov klenby na mieste, kde je chodidlo preťažené. Náchylné na toto ochorenie sú preto najmä ľudia pracujúci v stoji či ľudia s nadváhou. Spôsobovať ho však môžu aj niektoré športy – najmä tie, pri ktorých sú časté doskoky. O tŕni v päte by vedeli rozprávať napríklad basketbalisti. Príčinou však môže byť aj chôdza naboso po tvrdom povrchu či nevhodná obuv.

Nie každá bolesť päty býva automaticky ostrohou. Jednoznačne ju dokáže odhaliť RTG vyšetrenie. Bolesť sa dá čiastočne „rozchodiť“, v pokoji sa však opäť nástojčivo prihlási.
Liečba

Liečba oboch týchto stavov je prevažne konzervatívna. Operovať sa tento zdravotný problém dá, ale úspech je otázny. V prvej rade treba odstrániť vyvolávajúcu príčinu. Lekár môže odporučiť lieky proti bolesti, predpísať ortopedické vložky do topánok, ale pokiaľ si postihnutý neuvedomí, že za vzniknuté problémy si môže sám, nepomôže mu nič. A ak sa dostaví úľava, ale pacient opäť začne zaťažovať nohy nesprávnym spôsobom, ťažkosti sa rýchlo vrátia. Dôležité je preto zhodiť nadbytočné kilá, vymeniť módnu obuv za pohodlnú a pri prvých príznakoch čo najskôr navštíviť ortopéda.

Chirurgická liečba

Všeobecne platí, že k operácii sa pristupuje ojedinele, najskôr po šiestich mesiacoch až roku od zlyhania konzervatívnej liečby. Typ operácie závisí od závažnosti ochorenia a chirurgových preferencií. Lekári majú možnosť operovať pätu buď bežným alebo endoskopickým spôsobom. Operácia spočíva v preťatí preťažených úponov, pristupuje sa k nej však len výnimočne, pre jej sporný efekt.

Vyskúšajte prístroj úplne zadarmo!

Prístroj vhodný pri tomto ochorení
Biotorus LT-100
Požíva ho viac ako
120 000 zákazníkov

„Prístroj sme si zakúpili na liečbu zdravotných problémov: prostata, výrastky na päte (ostroha) , bolesti v krížoch, únik moču, zlomenina. S prístrojom sme za krátke obdobie spokojní, putuje po rodine podľa potreby. Najviac pomohol pri zlomenine, ktorá sa ťažko hojila a pri výrastkoch na päte. Teraz liečime únik moču, čo trápi babku.“

– Ľubomír, Skalica

Vyplňte formulár a
vyskúšajte zadarmo
VYPLNIŤ FORMULÁR

Skúška prístroja zadarmo

Môžete nám aj zavolať v pracovné dni od 7:45 do 15:45 hod.

Tel. číslo: 0917 493 800

Späť na
výber ochorení

SKÚŠKA PRÍSTROJA ZADARMO

Môžete nám aj zavolať v pracovné dni od 8:00 do 16:00 hod.

Tel. číslo: 0917 493 800

Spracovanie osobných údajov:

Páči sa Vám naša služba? Máme pre Vás pripravených množstvo ďalších zaujímavostí a zliav? Chcete ich?

ORIN Slovakia s.r.o., Na Štepnici 1379/1, 96001 Zvolen, IČO: 36212504, DIČ: 2020031299, IČ DPH: SK2020031299

Pin It on Pinterest