Bolesť hlavy

Nám už Ulticare pomohol

Vyskúšajte prístroj úplne zadarmo!

Bolesť hlavy rozhodne netreba podceňovať, pretože výrazne znižuje kvalitu života, dokonca môže sprevádzať aj závažné ochorenie.

Skupina bolestí hlavy je veľmi široká, niektoré môžu byť podmienené patologickými procesmi v mozgu alebo môže ísť o tzv. funkčné bolesti hlavy. Hlava vás môže rozbolieť aj pri nadužívaní niektorých analgetík –liekov proti bolesti, ale nepríjemnosti môžu spôsobiť aj lieky s nežiaducimi účinkami. Tento stav môže sprevádzať aj iné ochorenia hlavy alebo krku a bolesť sa môže dostaviť aj v súvislosti s určitými lekárskymi zákrokmi.

Na tejto stránke sa zaoberáme tromi najčastejšími príčinami bolesti hlavy.

Svalové napätie
K funkčným bolestiam hlavy radíme aj veľkú skupinu tenzných bolestí hlavy spôsobených napätím šijového svalstva, ktoré je v oblasti od krčnej chrbtice po celej ploche hlavy a upína sa v mieste nadočnicových oblúkov a spánkov. Typickým prejavom bývajú tupé tlakové bolesti.

Človek má pocit, akoby mu išlo rozpučiť hlavu, nie sú to teda pulzujúce bolesti ako pri migréne, skôr tlakové. Nezriedka bývajú spojené aj s pocitom na vracanie, na odpadnutie. Často sú dôsledkom práce pri počítači, preto je dôležité prerušiť prácu, pomasírovať a uvoľniť si šijové svalstvo, pomáhajú aj protizápalové lieky.

Nejde o život ohrozujúce bolesti, ale bývajú časté a zvyknú sa kombinovať s migrenóznymi bolesťami. Vtedy hovoríme o zmiešaných bolestiach hlavy, sú komplikované a v takom prípade treba liečiť obe diagnózy. Časté sú u citlivejších, vnímavejších a ľudí  ľahšie podliehajúcich stresu a ľudí, ktorí bývajú prepracovaní. Zvyknú sa spájať aj s úzkosťou, depresiou, poruchami spánku a napätím.
Syndróm krčnej chrbtice
Bolesti spôsobené krčnou chrbticou máte od nesprávneho sedenia v práci, pred televízorom, za volantom. Takže niet toho, kto by ich občas nemal. Tzv. syndróm krčnej chrbtice môže spôsobiť okrem bolesti hlavy aj bolesti vyžarujúce až do pliec a rúk, ale aj závraty, poruchy sluchu, mihotanie pred očami, pocity mravčenia, tŕpnutia v rukách, najmä v noci.

Premenštruačný syndróm
Nemálo žien pozná bolesti hlavy spojené s nástupom menštruácie. Vznikajú v dôsledku hormonálnych zmien. Jednoznačná pomoc je problematická. Žena by sa mala v tomto období vyhnúť napríklad potravinovým alergénom. Okrem toho je dôležité užiť liek už pri objavení sa prvých príznakov. Pomáhajú aj studené obklady, odpočinok v tichej a zatemnenej miestnosti.

Bolesti hlavy môžu sprevádzať aj užívanie hormonálnej antikoncepcie a objavujú sa aj ďalšie nežiaduce účinky, ako je vracanie, napätie v prsníkoch, zmeny nálady, zvýšenie hmotnosti. U žien s migrénou, ktoré užívajú hormonálnu antikoncepciu, môže byť prítomné zvýšené riziko vzniku cievnej mozgovej príhody najmä v súvislosti s ďalšími rizikovými faktormi, ako je napríklad fajčenie.
V prípade bolestí hlavy odporúčame použitie prístroja Ulticare LT99. Využívame najma jeho účinok proti bolesti(analgetický efekt), účinok rozširujúci cievy a zlepšujúci prietok krvi. Toto spôsobuje uvolnenie svalového napätia.

Vyskúšajte prístroj úplne zadarmo!

Prístroj vhodný pri tomto ochorení
Ulticare LT-99
Požíva ho viac ako
120 000 zákazníkov

„Výrobok Ulticare LT99 som si zakúpila v júli 2011 na jednej z predvádzacích akcii Vašej spoločnosti vo Vrútkach. Nakoľko často pri zmene počasia trpím migrénami. Prístroj som začala používať najprv sporadicky, no neskôr pravidelne, asi 8 mesiacov. Dnes neviem čo je to bolesť hlavy. STALO TO ZA TO! Prístroj využíva i môj manžel, ktorý trpí na chrbticu a dnu. Nepoužíva ho tak pravidelne ako ja, len pri zhoršenom stave-príznakov, ale aj tak sa jeho stav upravil. Ďakujem Vám a prajem veľa spokojných zákazníkov.“

– Janka, Vrútky

Späť na
výber ochorení

SKÚŠKA PRÍSTROJA ZADARMO

Môžete nám aj zavolať v pracovné dni od 8:00 do 16:00 hod.

Tel. číslo: 0917 493 800

Spracovanie osobných údajov:

Páči sa Vám naša služba? Máme pre Vás pripravených množstvo ďalších zaujímavostí a zliav? Chcete ich?

ORIN Slovakia s.r.o., Na Štepnici 1379/1, 96001 Zvolen, IČO: 36212504, DIČ: 2020031299, IČ DPH: SK2020031299

Pin It on Pinterest