Bolesť hlavy

Bolesť hlavy rozhodne netreba podceňovať, pretože výrazne znižuje kvalitu života, dokonca môže sprevádzať aj závažné ochorenie.

Skupina bolestí hlavy je veľmi široká, niektoré môžu byť podmienené patologickými procesmi v mozgu alebo môže ísť o tzv. funkčné bolesti hlavy. Hlava vás môže rozbolieť aj pri nadužívaní niektorých analgetík –liekov proti bolesti, ale nepríjemnosti môžu spôsobiť aj lieky s nežiaducimi účinkami. Tento stav môže sprevádzať aj iné ochorenia hlavy alebo krku a bolesť sa môže dostaviť aj v súvislosti s určitými lekárskymi zákrokmi.

Na tejto stránke sa zaoberáme tromi najčastejšími príčinami bolesti hlavy.

Svalové napätie
K funkčným bolestiam hlavy radíme aj veľkú skupinu tenzných bolestí hlavy spôsobených napätím šijového svalstva, ktoré je v oblasti od krčnej chrbtice po celej ploche hlavy a upína sa v mieste nadočnicových oblúkov a spánkov. Typickým prejavom bývajú tupé tlakové bolesti.

Človek má pocit, akoby mu išlo rozpučiť hlavu, nie sú to teda pulzujúce bolesti ako pri migréne, skôr tlakové. Nezriedka bývajú spojené aj s pocitom na vracanie, na odpadnutie. Často sú dôsledkom práce pri počítači, preto je dôležité prerušiť prácu, pomasírovať a uvoľniť si šijové svalstvo, pomáhajú aj protizápalové lieky.

Nejde o život ohrozujúce bolesti, ale bývajú časté a zvyknú sa kombinovať s migrenóznymi bolesťami. Vtedy hovoríme o zmiešaných bolestiach hlavy, sú komplikované a v takom prípade treba liečiť obe diagnózy. Časté sú u citlivejších, vnímavejších a ľudí  ľahšie podliehajúcich stresu a ľudí, ktorí bývajú prepracovaní. Zvyknú sa spájať aj s úzkosťou, depresiou, poruchami spánku a napätím.
Syndróm krčnej chrbtice
Bolesti spôsobené krčnou chrbticou máte od nesprávneho sedenia v práci, pred televízorom, za volantom. Takže niet toho, kto by ich občas nemal. Tzv. syndróm krčnej chrbtice môže spôsobiť okrem bolesti hlavy aj bolesti vyžarujúce až do pliec a rúk, ale aj závraty, poruchy sluchu, mihotanie pred očami, pocity mravčenia, tŕpnutia v rukách, najmä v noci.

Premenštruačný syndróm
Nemálo žien pozná bolesti hlavy spojené s nástupom menštruácie. Vznikajú v dôsledku hormonálnych zmien. Jednoznačná pomoc je problematická. Žena by sa mala v tomto období vyhnúť napríklad potravinovým alergénom. Okrem toho je dôležité užiť liek už pri objavení sa prvých príznakov. Pomáhajú aj studené obklady, odpočinok v tichej a zatemnenej miestnosti.

Bolesti hlavy môžu sprevádzať aj užívanie hormonálnej antikoncepcie a objavujú sa aj ďalšie nežiaduce účinky, ako je vracanie, napätie v prsníkoch, zmeny nálady, zvýšenie hmotnosti. U žien s migrénou, ktoré užívajú hormonálnu antikoncepciu, môže byť prítomné zvýšené riziko vzniku cievnej mozgovej príhody najmä v súvislosti s ďalšími rizikovými faktormi, ako je napríklad fajčenie.
V prípade bolestí hlavy odporúčame použitie prístroja Ulticare LT99. Využívame najma jeho účinok proti bolesti(analgetický efekt), účinok rozširujúci cievy a zlepšujúci prietok krvi. Toto spôsobuje uvolnenie svalového napätia.

Vyskúšajte prístroj úplne zadarmo!

Prístroj vhodný pri tomto ochorení

Ulticare LT-99

Požíva ho viac ako

120 000 zákazníkov

„Výrobok Ulticare LT99 som si zakúpila v júli 2011 na jednej z predvádzacích akcii Vašej spoločnosti vo Vrútkach. Nakoľko často pri zmene počasia trpím migrénami. Prístroj som začala používať najprv sporadicky, no neskôr pravidelne, asi 8 mesiacov. Dnes neviem čo je to bolesť hlavy. STALO TO ZA TO! Prístroj využíva i môj manžel, ktorý trpí na chrbticu a dnu. Nepoužíva ho tak pravidelne ako ja, len pri zhoršenom stave-príznakov, ale aj tak sa jeho stav upravil. Ďakujem Vám a prajem veľa spokojných zákazníkov.“

– Janka, Vrútky

Späť na

výber ochorení

SKÚŠKA PRÍSTROJA ZADARMO!

Naše prístroje nie sú pre každého, preto Vám odporúčame vyplniť formulár.

Do 3 pracovných dní Vás budeme telefonicky kontaktovať a zistíme či je pre Vás prístroj vhodný. V prípade, že áno, dohodneme Vám termín, kedy si prístroj môžete bezplatne vyskúšať.

Môžete nám napísať aj na Live chate v pravom dolnom rohu alebo zavolať v pracovné dni od 8:00 do 16:00 hod.

Tel. číslo: (+421) 0917 493 800
Súhlasím so spracovaním osobných údajov *

Áno, môžete mi ich zasielať emailom


ORIN Slovakia s.r.o., Na Štepnici 1379/1, 960 01 Zvolen, IČO: 36212504, DIČ: 2020031299, IČ DPH: SK2020031299

 

 

 

Copyright © 1995-2019 ORIN Slovakia s.r.o.

VYSKÚŠAJTE NAŠE PRÍSTROJE ZADARMO BEZ AKÝCHKOĽVEK ZÁVÄZKOV, STAČÍ VYPLNIŤ FORMULÁR

Súhlasím so spracovaním osobných údajov pre potreby vybavenia mojej požiadavky *

Páči sa Vám naša služba? Máme pre Vás pripravených množstvo ďalších zaujímavostí a zliav. Chcete ich?

Áno, môžete mi zasielať emailom zaujímavosti súvisiace s uvedeným produktom a možnosti využitia rôznych zliavPin It on Pinterest