Bolesť čeľustného kĺbu

V prípade bolesti čeľustného kĺbu odporúčame použiť prístroj UltiCare LT99. Pri bolesti využite analgetický efekt prístroja, na vyliečenie protizápalový a myorelaxačný efekt.

Je to ochorenie temporomandibulárneho kĺbu, ktorý sa nachádza medzi spánkovou kosťou a dolnou čeľusťou. „Pomocou tohto kĺbu sa otvárajú ústa“ objasní vám zubár stručne problém… Aj napriek podrobnejšiemu vysvetleniu nie ste oveľa múdrejší ako pred určením diagnózy.

Kedy treba navštíviť lekára?

Bolesť čeľustného kĺbu sa spravidla prejavuje iba miernymi príznakmi, ktoré rýchlo miznú. Patria medzi ne bolesti hlavy a zubov, pobolievanie krku, pliec alebo chrbta, ale aj čudné zvuky pri otváraní alebo zatváraní úst. Určité príznaky však môžu byť nebezpečné. Ak pociťujete bolesti, keď otvárate ústa alebo si čistíte zuby, prípadne vás neznesiteľne bolí hlava, bezpodmienečne vyhľadajte lekára.

Snažte sa zlepšiť prekrvenie

Lepšie prekrvenie okolia dolnej čeľuste dosiahnete pomocou teplých, prípadne studených obkladov. Ale nikdy nepoužívajte striedavo teplé a studené obklady. Obklady si prikladajte na bok čeľuste. Vyskúšajte jedny aj druhé, aby ste zistili, ktoré vám pomáhajú. Môžete si takisto jemne masírovať okolie čeľustného kĺbu. Ak sa vám zlepší krvný obeh, budete sa cítiť lepšie.

Vyskúšajte prístroj úplne zadarmo!

Podoprenie čeľuste

Kúpte si chránič na zuby, taký, aký používajú boxeri. Namočte ho do teplej vody, aby zmäkol. Potom si ho vložte do úst a zahryznite, aby sa tvarom prispôsobil chrupu. Chránič spevní dolnú čeľusť a na čas zmierni ťažkosti.

Mäkká strava

Pri silných bolestiach jedzte mäkké a kašovité jedlá. Aj to môže priniesť zlepšenie.

Správna poloha tela

Osoby pracujúce za písacím stolom by mali dávať pozor na správne sedenie. Nesmiete sa opierať o stôl ani si podopierať bradu. Spodná čeľusť by mala byť vždy na úrovni kľúčnej kosti. Uši nesmiete mať viac vpredu ako plecia. Mnohí pacienti so syndrómom čeľustného kĺbu trpia aj na bolesti chrbta. Medzi týmito ťažkosťami existuje vzájomná súvislosť.

Vyhoďte vankúš!

Namiesto podušky si dajte pod krk zrolovaný uterák, hrubý asi ako zápästie. Druhý uterák si položte na chrbát a pod kolená si dajte vankúš. Spánok v tejto polohe – celú noc naznak – pôsobí upokojujúco na čeľuste. Čo ak spávate na boku? Na to existuje jednoduchá rada – hlavu si zľava aj sprava obložte vrecúškami s hrachom. Podvedome sa potom neobrátite na bok.

Neškrípte zubami

Bolesť čeľustného kĺbu trápi predovšetkým ľudí, ktorí počas spánku škrípu zubami.

Na záver – 7 zlozvykov, ktorých sa musíte zbaviť

Pacienti trpiaci na bolesť čeľustného kĺbu sa môžu aj sami pričiniť o to, aby sa zbavili ťažkostí. Akých zlozvykov sa musíte vyvarovať?

• Neležte na bruchu s hlavou obrátenou na jednu stranu
• Nečítajte a nesledujte televíziu, ležiac pritom na chrbte s hlavou sklonenou pod veľkým uhlom
• Nedržte telefónne slúchadlo medzi plecom a dolnou čeľusťou
• Nenoste na pleci ťažkú tašku
• Nerobte práce, pri ktorých musíte mať zaklonenú hlavu, napr. maľovanie stopu

Vyskúšajte prístroj úplne zadarmo!

Prístroj vhodný pri tomto ochorení
Ulticare LT-99
Požíva ho viac ako
120 000 zákazníkov
Späť na
výber ochorení

SKÚŠKA PRÍSTROJA ZADARMO

Môžete nám aj zavolať v pracovné dni od 8:00 do 16:00 hod.

Tel. číslo: 0917 493 800

Spracovanie osobných údajov:

Páči sa Vám naša služba? Máme pre Vás pripravených množstvo ďalších zaujímavostí a zliav? Chcete ich?

   

ORIN Slovakia s.r.o., Na Štepnici 1379/1, 960 01 Zvolen, IČO: 36212504, DIČ: 2020031299, IČ DPH: SK2020031299

© 2019 ORIN Slovakia s.r.o.

Pin It on Pinterest