Bojíte sa koronavírusu? Ak budete vedieť o tomto, môžete sa mu vyhnúť

od | mar 20, 2020 | Tipy pre zdravie

Slovné spojenie koronavírus počujeme posledné týždne čoraz častejšie. Je to najmä preto, lebo vírus je oveľa odolnejší, ako sme si mysleli. Hoci sa hovorí, že by sa ho mali báť najmä starší ľudia, vo vysokej miere sa týka aj ľudí s oslabenou imunitou či zdravotnými ťažkosťami.

Kto patrí do ohrozenej skupiny?

Z dostupných štatistík vyplýva, že medzi najohrozenejšie skupiny obyvateľstva patria dôchodcovia, ľudia so srdcovo-cievnymi a pľúcnymi ochoreniami, diabetici, astmatici, alergici a onkologickí pacienti.

Silná imunita môže odolať koronavírusu

Jednou z mála zbraní, ktoré môžu účinne odolať koronavírusu je silná imunita. Práve na nej tieto dni stojí všetko. Sú len dve možnosti:

  1. Vyhýbať sa všetkému, čo ju oslabuje
  2. Robiť to, čo ju posilňuje

V prvom prípade by sme sa mali vyhýbať väčším skupinám ľudí, nosiť rúško, ochranné rukavice, často si umývať ruky, vyhýbať sa kontaktu s chorými, stresu. V druhom prípade by sme sa mali zamerať na podporu imunitného systému a to niekoľkými spôsobmi. Zvýšením prísunu vitamínu C, ktorý zlepšuje imunitu organizmu a môže pomôcť pri infekčných a vírusových ochoreniach a aktívnou podporou celého organizmu.

Ako podporiť celkové fungovanie organizmu?

Ukážeme si to na jednoduchom príklade. Predstavte si, že si kúpite nové auto. Na začiatku je čisté, funguje bez problémov, nič na ňom nemusíte opravovať. Predstavte si, že toto auto používate každý deň, päť rokov v kuse. Auto sa však za tento čas opotrebuje a tak Vám kontrolky ukážu, že niečo nie je v poriadku a mali by ste to opraviť či vymeniť. Vy však tieto kontrolky ignorujete. Nevymeníte olej, nedáte si skontrolovať brzdy, auto neumyjete. Budete sa tváriť, že sa nič nedeje. No potom to príde. V deň, kedy budete auto potrebovať, už nenaštartujete. Pokazilo sa a to len preto, lebo ste mu nevenovali dostatok starostlivosti. Ale čo v takejto situácii robiť? Najlepším riešením by bolo zaniesť auto do servisu. Odborníci zistia, čo Vaše auto potrebuje, objednajú naň nové diely a Vaše auto dajú do poriadku. Zaberie Vám to však veľa času a pravdepodobne aj financií. Taktiež si budete musieť zyknúť aj na dočasné fungovanie bez Vášho auta. Pýtate sa, čo má auto spoločné s našou imunitou? Nedáva Vám to zmysel? Odpoveď je jednoduchá.

Toto je vysvetlenie

Auto by sme mohli prirovnať k nášmu organizmu. Pokiaľ je organizmus nový, netrpí vážnymi zdravotnými ťažkosťami. S pribúdajúcimi rokmi sa však náš organizmus opotrebúva a pokiaľ sa o neho dostatočne nestaráme, pridružia sa zdravotné problémy, ktorými oslabujeme našu imunitu. Pokiaľ budeme tieto varovné signály ignorovať, môže sa stať, že náš organizmus v jeden deň nenaštartuje tak, ako by sme chceli. Tomu hovoríme vážny zdravotný problém. Viete si predstaviť, že by ste sa museli vzdať Vášho zdravia len kvôli tomu, že ste Vášmu organizmu nevenovali dostatočnú pozornosť?

Magnetoterapia pozitívne vplýva na imunitný systém

Počuli ste už o tom, že magnetoterapia pozitívne vplýva na náš imunitný systém? Význam sa jej začal pripisovať v roku 1972, kedy po návrate z Mesiaca na Zemi pristáli kozmonauti a nemohli sa hýbať. Šokovaní lekári a vedci umiestnili kozmonautov do karantény, aby znehybňujúci vírus nenakazil ďalších ľudí. Po troch dňoch však kozmonauti vstali a chodili, ako predtým. Bol to pre nich zázrak až po kým neprišli na to, že príčina bola v deficite magnetického poľa Zeme. Človek totiž pre svoj život nevyhnutne potrebuje kyslík, vodu, svetlo, jedlo a zemské magnetické pole. Po následných pokusoch vedci usúdili, že magnetické pole pomáha regenerácii buniek. Čím je silnejšie, tým je rýchlejšia schopnosť regenerácie. Postupne sa zistilo o ďalších účinkoch magnetoterapie. Jedným z nich je aj pozitívny vplyv na imunitný systém, čo v momentálnej situácii potrebuje každý z nás.

Magnetoterapia má prekrvujúce účinky

Keďže momentálne je na Slovensku vyhlásená karanténa a náš pohyb je vo väčšine prípadov obmedzený na pohyb po našom dome, byte, obchode, magnetoterapia je jedným z najlepších riešení, ako nenechať naše svaly stuhnuté. Magnetoterapia má prekrvujúce účinky, vďaka čomu dokáže odstrániť svalové napätie, opuchy.

Magnetoterapia pôsobí proti bolesti

Pri súčasných opatreniach sa lekárskym ambulanciám odporúča vyhnúť veľkým oblúkom. Okrem toho, že práve to je ohniskom baktérií a vírusov, lekári uprednostňujú vážne prípady. Rovnako to platí aj pri lekárňach. Pokiaľ je to možné, vyhnite sa im. Čo vak robiť, ak Vás trápia bolesti hlavy, kĺbov, chrbta či iné bolesti? Účinným riešením bez vedľajších účinkov je magnetoterapia. Jej účinky sú navyše overené klinickými testami.

Vírusy naše chyby milujú

Vírusy naše chyby jednoducho milujú, no rovnako sa boja našej prevencie. Preto to nenechajme na náhodu a vyzbrojme sa proti nim. Magnetoterapia Vám v tom môže pomôcť. Navyše si ju teraz môžete vyskúšať ZADARMOv pohodlí Vášho domova.

Chcete aj Vy pomôcť Vášmu telu?

Zdieľať s priateľmi...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
—-

Mgr. Lívia Junásová
Tím Orin
junasova@orin.sk

   

ORIN Slovakia s.r.o., Na Štepnici 1379/1, 960 01 Zvolen, IČO: 36212504, DIČ: 2020031299, IČ DPH: SK2020031299

© 2019 ORIN Slovakia s.r.o.

VYSKÚŠAJTE NAŠE PRÍSTROJE ZADARMO BEZ AKÝCHKOĽVEK ZÁVÄZKOV, STAČÍ VYPLNIŤ FORMULÁR

Súhlasím so spracovaním osobných údajov pre potreby vybavenia mojej požiadavky *

Páči sa Vám naša služba? Máme pre Vás pripravených množstvo ďalších zaujímavostí a zliav. Chcete ich?

Áno, môžete mi zasielať emailom zaujímavosti súvisiace s uvedeným produktom a možnosti využitia rôznych zliavPin It on Pinterest