Artróza kolena – bolesti kolena

%

ľudí po 40-tke trpí určitým stupňom artrotického postihnutia

%

ľudí po 70-tke trpí určitým stupňom artrotického postihnutia

Riaďte svoj osud!

Vďaka moderným technológiám nemusíte byť súčasťou týchto štatistík. Jedným z riešení pri prevencii alebo pomocníkom pri liečbe následkov artrózy je prístroj BioTorus LT 100, ktorý lieči magnetickým poľom. Bez vedľajších účinkov zlepšuje regeneráciu buniek, teda aj chrupavkových a kostných, zbavuje bolestí a znižuje potrebu liekov.  Nemá však žiadne vedľajšie účinky! Prístroj si zadarmo môžete vyskúšať predtým, ako sa rozhodnete pre jeho zakúpenie!

Nám už Biotorus pomohol

Vyskúšajte prístroj úplne zadarmo!

Artróza kolena – gonatróza

Trpíte opotrebovaním a bolesťami kolenného kĺbu? Robí Vám problémy chôdza, vstávanie a takmer akýkoľvek pohyb? Artróza bedrového kĺbu, alebo gonatróza, je nepríjemné a bolestivé ochorenie kĺbov, ktoré postihuje chrupavku aj kosť a vyraďuje alebo obmedzuje človeka v normálnom živote. Prináša starosti a bolesť a nezriedka býva v neskoršom veku aj príčinou invalidity.

Ako liečiť gonatrózu?

Mnoho ľudí s bolesťami kolien netuší ako si pomôcť. Väčšinou siahajú po liekoch proti bolesti,géloch a mastiach, prípadne sa rozhodnú pre operáciu. Jedným zo spôsobov ako zvýšiť pohyblivosť kĺbu, zbaviť sa obmedzení a zlepšiť si kvalitu života, je magnetoterapia. Domáci zdravotnícky prístroj BioTorus lieči magnetickým poľom,bez vedľajších účinkov zlepšuje regeneráciu buniek, teda aj chrupavkových a kostných. Zbavuje bolestí, a znižuje potrebu liekov a pomáha stať sa opäť plne funkčným doma i v práci.

Doprajte si normálny zdravý život

Zastavte degeneráciu kĺbov a bolesť z pohybu. Pomôžte bunkám zregenerovať sa, obnoviť pohyblivosť v poškodenom kĺbe, odstráňte bolesť a doprajte si šťastný pocit zdravého človeka. Pozrite si video o ľuďoch, ktorým v tom pomohol magnet. Vyskúšajte jeho účinok. Nezáväzne, zadarmo a v pohodlí vlastného domova.

Viac o artróze

Osteoartróza je chronické zápalové ochorenie kĺbov, ktoré postihuje chrupku aj kosť. Chrupka sa stenčuje a stráca hladký povrch, kosť nadmerne tvrdne, začína mať nepravidelný tvar a niekedy vytvára cysty. Na povrchu kosti vznikajú tŕňovité výrastky a kĺb sa silne zapáli, tekutina, ktorá za normálnych okolností premazáva kĺb, obsahuje čiastočky kostných a rôznych chemických kryštálov.

Typické príznaky
 • Bolesť, ktorá sa zhoršuje pri určitom pohybe. Môže byť tupá a sústavná, prípadne bodavá a nie vždy sa pociťuje v postihnutom kĺbe. Napríklad osteoartróza bedrového kĺbu môže spôsobovať bolesť v sedacej časti, slabinách, stehne alebo kolene, ťažké prípady sa prejavujú v pokoji a v noci.
 • Obmedzená pohyblivosť, stuhnutosť a nestabilita postihnutého kĺbu. Stuhnutosť po pohybe je príznačná, ale rovnako ju môže zapríčiniť nehybnosť.
Výskyt

Osteoartróza postihuje ľudí všetkých rás a vyskytuje sa na celom svete. Počet chorých prudko stúpa s vekom a osteoartróza kolena či bedrového kĺbu je u starších ľudí najčastejšou príčinou kostrovo-svalovej invalidity. Röntgenová snímka po osemdesiatke preukáže viditeľné zmeny, ktoré spôsobí u 85 % ľudí.

Liečba

Cieľom liečby je stlmiť bolesť a zachovať, prípadne zlepšiť pohyblivosť.
Postihnutým prospieva:

 • Dôsledne si udržiavať telesnú hmotnosť, cvičiť, koľko sa dá, no vyhýbať sa dlhodobej namáhavej činnosti.
 • Nedostatok pohybu zdravotný stav zhoršuje.
 • Pri chôdzi používať pomôcky, prípadne aj invalidné vozíky, vo vani si pomáhať držiakmi a chodiť výťahom,dôležité je zvýšiť si pohyblivosť a nebyť odkázaný na cudziu pomoc.
 • Magnetoterapia, fyzioterapia a hydroterapia vrátane lokálnej aplikácie tepla; treba používať dlahy, aby sa zabránilo abnormálnym pohybom.
 • Používať vložky do topánok na zmiernenie tvrdých nárazov.
 • Doplnková liečba, napríklad akupunktúra.
Chirurgická liečba

Ak nemožno dosiahnuť úľavu zmenou životného štýlu, magnetoterapiou a liekmi, využíva sa chirurgická liečba s cieľom:

 • odstrániť fragmenty kosti a zvyšky z kĺbovej štrbiny
 • znovu vyrovnať konce kostí (osteotómia) a zmierniť záťaž kĺbu
 • spojiť konce kostí v štrbine kĺbu (artrodéza); niekedy je totiž prijateľnejší tuhý bezbolestný kĺb než bolestivý a nestabilný
 • nahradiť kĺby (substitučná artroplastika) – dnes sú také operácie bedrovej kosti veľmi úspešné a náhradné kĺby vydržia 10 – 15 rokov, ibaže opakované operácie už také úspešné nebývajú (umelé kĺby sa niekedy uvoľnia alebo zapália).

Vyskúšajte prístroj úplne zadarmo!

Prístroj vhodný pri tomto ochorení

Biotorus LT-100

Požíva ho viac ako

120 000 zákazníkov

„Používam Biotorus 3 roky a používam ho na liečbu kĺbových ťažkostí: malých kĺbov rúk a veľkých kĺbov nôh. Zlepšenie nastalo hlavne bedrových a tiež kolenných kĺbov. Teraz vôbec nemám ťažkosti s lakťovými kĺbmi. Prístroj používam 3 mesiace a 6 mesačnú prestávku. Potom znova 3 mesiace a 6 mesačná prestávka. Väčšinou používam program P2 v menšej miere P1. S výsledkami procedúr som spokojný, vyjadrujem tým zároveň spokojnosť s daným prístrojom.“

– Jozef a Mária

Späť na

výber ochorení

SKÚŠKA PRÍSTROJA ZADARMO!

Naše prístroje nie sú pre každého, preto Vám odporúčame vyplniť formulár.

Do 3 pracovných dní Vás budeme telefonicky kontaktovať a zistíme či je pre Vás prístroj vhodný. V prípade, že áno, dohodneme Vám termín, kedy si prístroj môžete bezplatne vyskúšať.

Môžete nám napísať aj na Live chate v pravom dolnom rohu alebo zavolať v pracovné dni od 8:00 do 16:00 hod.

Tel. číslo: (+421) 0917 493 800
Súhlasím so spracovaním osobných údajov *

Áno, môžete mi ich zasielať emailom


ORIN Slovakia s.r.o., Na Štepnici 1379/1, 960 01 Zvolen, IČO: 36212504, DIČ: 2020031299, IČ DPH: SK2020031299

 

 

 

Copyright © 1995-2019 ORIN Slovakia s.r.o.

VYSKÚŠAJTE NAŠE PRÍSTROJE ZADARMO BEZ AKÝCHKOĽVEK ZÁVÄZKOV, STAČÍ VYPLNIŤ FORMULÁR

Súhlasím so spracovaním osobných údajov pre potreby vybavenia mojej požiadavky *

Páči sa Vám naša služba? Máme pre Vás pripravených množstvo ďalších zaujímavostí a zliav. Chcete ich?

Áno, môžete mi zasielať emailom zaujímavosti súvisiace s uvedeným produktom a možnosti využitia rôznych zliavPin It on Pinterest