Artróza bedrového kĺbu

%

ľudí po 40-tke trpí určitým stupňom artrotického postihnutia

%

ľudí po 70-tke trpí určitým stupňom artrotického postihnutia

Riaďte svoj osud!

Vďaka moderným technológiám nemusíte byť súčasťou týchto štatistík. Jedným z riešení pri prevencii alebo pomocníkom pri liečbe následkov artrózy je prístroj Biotorus LT 100, ktorý lieči magnetickým poľom. Bez vedľajších účinkov zlepšuje regeneráciu buniek, teda aj chrupavkových a kostných, zbavuje bolestí a znižuje potrebu liekov.  Nemá však žiadne vedľajšie účinky! Prístroj si zadarmo môžete vyskúšať predtým, ako sa rozhodnete pre jeho zakúpenie!

Nám už Biotorus pomohol!

Vyskúšajte prístroj úplne zadarmo!

Artróza bedrového kĺbu
Trpíte opotrebovaním a bolesťami bedrového kĺbu? Robí Vám problémy nielen chôdza, ale aj akýkoľvek pohyb v oblasti panvy? Artróza bedrového kĺbu, alebo koxatróza, je bolestivé zápalové ochorenie kĺbov, ktoré postihuje chrupavku aj kosť. Prináša obmedzenia, starosti a bolesť a často býva v neskoršom veku príčinou invalidity.
Ako si zlepšiť život s koxatrózou?
Najmenej štvrtina postihnutých nepozná žiadny spôsob liečby a netuší ako si pomôcť. Zvyšok väčšinou siaha po liekoch proti bolesti a na zlepšenie elasticity chrupavky, prípadne sa rozhodne pre operáciu. Jedným zo spôsobov ako si zlepšiť kvalitu života a urobiť ho normálnym je magnetoterapia. Domáci zdravotnícky prístroj BioTorus lieči magnetickým poľom. Bez vedľajších účinkov zlepšuje regeneráciu buniek, teda aj chrupavkových a kostných, zbavuje bolestí, zápalu a obmedzení a znižuje potrebu liekov.
Doprajte si normálny zdravý život

Zastavte degeneráciu kĺbov a bolesť z pohybu. Pomôžte bunkám zregenerovať sa, obnoviť pohyblivosť v poškodenom kĺbe, odstráňte bolesť a doprajte si šťastný pocit zdravého človeka. Pozrite si video o ľuďoch, ktorým v tom pomohol magnet. Vyskúšajte jeho účinok. Nezáväzne, zadarmo a v pohodlí vlastného domova.

Pri artróze bedrového kĺbu odporúčame využiť prístroj BioTorus LT-100, najmä jeho protizápalové pôsobenie, účinok rozširujúci cievy a zlepšujúci prekrvenie.

Viac o artróze

Osteoartróza je chronické zápalové ochorenie kĺbov, ktoré postihuje chrupku aj kosť. Chrupka sa stenčuje a stráca hladký povrch, kosť nadmerne tvrdne, začína mať nepravidelný tvar a niekedy vytvára cysty. Na povrchu kosti vznikajú tŕňovité výrastky a kĺb sa silne zapáli, tekutina, ktorá za normálnych okolností premazáva kĺb, obsahuje čiastočky kostných a rôznych chemických kryštálov.

Typické príznaky

 • Bolesť, ktorá sa zhoršuje pri určitom pohybe. Môže byť tupá a sústavná, prípadne bodavá a nie vždy sa pociťuje v postihnutom kĺbe. Napríklad osteoartróza bedrového kĺbu môže spôsobovať bolesť v sedacej časti, slabinách, stehne alebo kolene, ťažké prípady sa prejavujú v pokoji a v noci.
 • Obmedzená pohyblivosť, stuhnutosť a nestabilita postihnutého kĺbu. Stuhnutosť po pohybe je príznačná, ale rovnako ju môže zapríčiniť nehybnosť.
Výskyt
Osteoartróza postihuje ľudí všetkých rás a vyskytuje sa na celom svete. Počet chorých prudko stúpa s vekom a osteoartróza kolena či bedrového kĺbu je u starších ľudí najčastejšou príčinou kostrovo-svalovej invalidity. Röntgenová snímka po osemdesiatke preukáže viditeľné zmeny, ktoré spôsobí u 85 % ľudí.
Liečba
Cieľom liečby je stlmiť bolesť a zachovať, prípadne zlepšiť pohyblivosť.
Postihnutým prospieva
 • Dôsledne si udržiavať telesnú hmotnosť, cvičiť, koľko sa dá, no vyhýbať sa dlhodobej namáhavej činnosti.
 • Nedostatok pohybu zdravotný stav zhoršuje.
 • Pri chôdzi používať pomôcky, prípadne aj invalidné vozíky, vo vani si pomáhať držiakmi a chodiť výťahom,dôležité je zvýšiť si pohyblivosť a nebyť odkázaný na cudziu pomoc.
 • Magnetoterapia, fyzioterapia a hydroterapia vrátane lokálnej aplikácie tepla; treba používať dlahy, aby sa zabránilo abnormálnym pohybom.
 • Používať vložky do topánok na zmiernenie tvrdých nárazov.
 • Doplnková liečba, napríklad akupunktúra.
Chirurgická liečba

Ak nemožno dosiahnuť úľavu zmenou životného štýlu, magnetoterapiou a liekmi, využíva sa chirurgická liečba s cieľom:

 • odstrániť fragmenty kosti a zvyšky z kĺbovej štrbiny
 • znovu vyrovnať konce kostí (osteotómia) a zmierniť záťaž kĺbu
 • spojiť konce kostí v štrbine kĺbu (artrodéza); niekedy je totiž prijateľnejší tuhý bezbolestný kĺb než bolestivý a nestabilný
 • nahradiť kĺby (substitučná artroplastika) – dnes sú také operácie bedrovej kosti veľmi úspešné a náhradné kĺby vydržia 10 – 15 rokov, ibaže opakované operácie už také úspešné nebývajú (umelé kĺby sa niekedy uvoľnia alebo zapália).

Vyskúšajte prístroj úplne zadarmo!

Prístroj vhodný pri tomto ochorení

Biotorus LT-100

Požíva ho viac ako

120 000 zákazníkov

„Súprava BioTorus + aplikátor Maxi zakúpená v r. 2010. Od vtedy používam ja aj môj manžel. Ja používam najmä na koxy – bedrové kĺby, artróza a drobné kĺby na rukách – reume. Manžel si lieči koleno kĺby na zápästí a chrbticu po operácii. Taktiež liečil si opuchy členkov. Najčastejšie používam program P3 a manžel takisto. Používame 2x denne, sústavne, bez prestávok. Prístroj nám pomáha, sme veľmi spokojní. Súhlasíme s použitím tohtolistu ako referencie pre ďalších používateľov.“

– Alžbeta, L.Hrádok

Späť na

výber ochorení

SKÚŠKA PRÍSTROJA ZADARMO!

Naše prístroje nie sú pre každého, preto Vám odporúčame vyplniť formulár.

Do 3 pracovných dní Vás budeme telefonicky kontaktovať a zistíme či je pre Vás prístroj vhodný. V prípade, že áno, dohodneme Vám termín, kedy si prístroj môžete bezplatne vyskúšať.

Môžete nám napísať aj na Live chate v pravom dolnom rohu alebo zavolať v pracovné dni od 8:00 do 16:00 hod.

Tel. číslo: (+421) 0917 493 800
Súhlasím so spracovaním osobných údajov *

Áno, môžete mi ich zasielať emailom


ORIN Slovakia s.r.o., Na Štepnici 1379/1, 960 01 Zvolen, IČO: 36212504, DIČ: 2020031299, IČ DPH: SK2020031299

 

 

 

Copyright © 1995-2019 ORIN Slovakia s.r.o.

VYSKÚŠAJTE NAŠE PRÍSTROJE ZADARMO BEZ AKÝCHKOĽVEK ZÁVÄZKOV, STAČÍ VYPLNIŤ FORMULÁR

Súhlasím so spracovaním osobných údajov pre potreby vybavenia mojej požiadavky *

Páči sa Vám naša služba? Máme pre Vás pripravených množstvo ďalších zaujímavostí a zliav. Chcete ich?

Áno, môžete mi zasielať emailom zaujímavosti súvisiace s uvedeným produktom a možnosti využitia rôznych zliavPin It on Pinterest