7 tajomstiev ľudí, ktorí nikdy nepodľahnú chrípkovej epidémii

od | nov 12, 2019 | Tipy pre zdravie

Máte vo svojom okolí aj Vy niekoho, kto takmer nikdy neochorie? Napriek tomu, že všetci okolo neho kašľú, kýchajú alebo sa necítia dobre, týchto ľudí to neovplyvní. Premýšľali ste niekedy nad tým, ako robia to, že sú celoročne zdraví? Toto je ich tajomstvo.

  1. Dopĺňajú vitamín C- Ľudia, ktorí takmer nikdy nebývajú chorí vedia, že dopĺňanie vitamínu C je pre naše telo nevyhnutné. Vitamín C totiž ovplyvňuje celý rad aspektov našej obranyschopnosti a imunitného systému. Pri chrípke dokonca aj krvné testy poukazujú na znížené množstvo vitamínu C v našej krvi.
  2. Spánok je dôležitý- Aby naše telo mohlo vydávať kvalitné výkony, potrebuje oddych. Hovoríme o ôsmich hodinách spánku, počas ktorých si naše telo dokáže dostatočne oddýchnuť. Pokiaľ spíte menej ako 8 hodín denne, nielen že môžete byť náchylnejší na rôzne typy ochorení, ale odzrkadlí sa to aj na Vašom vzhľade, váhe, pamäti, atď.
  3. Hygiena by mala byť prvoradá- Najdôležitejšie je pravidelné umývanie rúk. Aj keď ide zdanlivo o samozrejmú vec, čisté ruky sú jedným z najspoľahlivejších preventívnych nástrojov na udržanie nášho zdravia. Aj keď to znie možno zvláštne, čistými rukami predchádzame mnohým chorobám a následnému užívaniu antibiotík.
  4. Pokúste sa naučiť zvládať stres- Stres oslabuje našu imunitu. Napriek tomu, že všetci vieme, aké ťažké je sa mu vyhnúť, kvôli nášmu zdraviu by sme sa ho mali aspoň pokúsiť zminimalizovať.
  5. V chladnejších dňoch zvýšte svoju fyzickú aktivitu- Zaraďte pohyb do Vášho bežného dňa. Pokúste sa oň aspoň 4- 5 x do týždňa. Podporíte tak Váš imunitný systém, čím sa zvýši prietok krvi, teplota tela a aktivujete bunky v lymfatických tkanivách.
  6. Doprajte si relax- Aspoň raz do týždňa si doprajte hodinku na oddych a relax. Zájdite si zaplávať, do sauny, na masáž alebo si len tak vyjdite von s priateľmi.
  7. Pite dostatočné množstvo tekutín- Hydratované telo dokáže ľahšie bojovať s vírusmi.

Pomôže Vám aj magnetoterapia

Vedeli ste, že magnetoterapia Vám môže pomôcť cítiť sa lepšie? Je to kvôli jej účinkom. Magnetoterapia totiž zmierňuje bolesti, spomaľuje zápalové procesy, odstraňuje svalové napätie, odstraňuje opuchy a môže tiež posilniť náš imunitný systém a v niektorých prípadoch môže znížiť spotrebu liekov.

Zdieľať s priateľmi...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email
—-

Mgr. Lívia Junásová
Tím Orin
junasova@orin.sk

   

ORIN Slovakia s.r.o., Na Štepnici 1379/1, 960 01 Zvolen, IČO: 36212504, DIČ: 2020031299, IČ DPH: SK2020031299

© 2019 ORIN Slovakia s.r.o.

VYSKÚŠAJTE NAŠE PRÍSTROJE ZADARMO BEZ AKÝCHKOĽVEK ZÁVÄZKOV, STAČÍ VYPLNIŤ FORMULÁR

Súhlasím so spracovaním osobných údajov pre potreby vybavenia mojej požiadavky *

Páči sa Vám naša služba? Máme pre Vás pripravených množstvo ďalších zaujímavostí a zliav. Chcete ich?

Áno, môžete mi zasielať emailom zaujímavosti súvisiace s uvedeným produktom a možnosti využitia rôznych zliavPin It on Pinterest