5 vecí, ktoré by ste o bolesti hlavy mali určite vedieť

od | 19 júla, 2018 | Tipy pre zdravie

Aj vy máte pocit, že výkyvy počasia sa u vás prejavujú bolesťami hlavy? Pár dní sú horúčavy, kedy je naše telo prehriate a potom sa o desať stupňov ochladí. Často sa k tomu pridá aj dážď a nás opäť začne bolieť hlava.

Nie je to len o počasí

Potom je tu ďalšia skupina ľudí. Bolesť hlavy sa u nich objaví aj vtedy, keď to najmenej čakajú a často to dopredu nevedia predvídať. Ďalšia skupina ľudí sa s bolesťami hlavy už prebúdza, čo práve nie je ideálny začiatok nového dňa. Tí, ktorí bolesť hlavy už zažili, budú pravdepodobne súhlasiť s tým, že ide o jednu z najnepríjemnejších bolestí. Obmedzuje nás totiž vo viacerých oblastiach. Napríklad v práci, pri športových aktivitách, pri šoférovaní, vo chvíľach, keď sa potrebujete sústrediť… Viete si ešte predstaviť, aký by bol Váš život bez nepríjemných bolestí? Potom určite čítajte ďalej.

Čo by sme teda o bolesti hlavy mali vedieť?

  1. Prvá najčastejšia príčina bolesti hlavy

 Súvisí so svalovým napätím šijového svalstva, ktoré je v oblasti od krčnej chrbtice po celej ploche hlavy a upína sa v mieste spánkov. Typickým prejavom bývajú tupé tlakové bolesti. Človek má pocit, akoby mu išlo rozpučiť hlavu. Často sú dôsledkom práce pri počítači, preto je dôležité prerušiť prácu, pomasírovať a uvoľniť si šijové svalstvo.

 

  1. Druhá najčastejšia príčina bolesti hlavy je spôsobená krčnou chrbticou. Súvisí tiež s nesprávnym sedením v práci, pred televízorom, za volantom. Takéto bolesti najčastejšie vyrážajú do pliec, rúk, hlavy. Typické sú aj závraty, poruchy sluchu, mihotanie pred očami, pocity mravčenia a tŕpnutia v rukách.

 

  1. Tretí dôvod sa týka iba žien. Je to predmenštruačný syndróm, ktorý vzniká v dôsledku hormonálnych zmien. Bolesti hlavy, pocity na zvracanie, napätie v prsníkoch, to všetko je pre tento syndróm typické.

 

  1. Pri bolestiach hlavy pomôže dostatočné prekrvenie. Liečba magnetoterapiou účinne pôsobí proti bolesti, rozširuje cievy a zlepšuje prietok krvi. Bolesti ustupujú. Táto liečba nemá žiadne vedľajšie účinky. V súčasnosti sa magnetoterapiou lieči viac ako 120 000 ľudí na Slovensku.

 

  1. Liečbu si môžete vyskúšať zadarmo. Túžite sa zbaviť bolestí, no nechcete užívať tabletky? Vyskúšajte si účinnú liečbu bez vedľajších účinkov. V rámci aktuálne prebiehajúceho projektu sa magnetoterapiou môžete liečiť bezplatne. Prístroj Ulticare LT99 pôsobí proti bolesti (analgetický efekt), rozširuje cievy a zlepšuje prietok krvi. To spôsobuje uvoľnenie svalového napätia. Stačí si vyplniť formulár TU a my Vás budeme kontaktovať ohľadom voľného termínu Vašej liečebnej procedúry.

 

Keď už viete o tejto dôležitej informácii, je len na Vás či sa rozhodnete problém riešiť alebo ste si už na bolesť zvykli a nechcete meniť to, čo „funguje.“

Zdieľať s priateľmi...
Share on Facebook
Facebook
0Pin on Pinterest
Pinterest
0Share on LinkedIn
Linkedin
Tweet about this on Twitter
Twitter
Email this to someone
email

—-

Mgr. Lívia Junásová
Tím Orin
junasova@orin.sk

Sekretariát

Gondová Danka
Tel.: +421 45 533 39 36
Mob.: +421 917 547 056
Email: orin@orin.sk

Servis a Reklamácie

Mendel Ľubomír
Tel.: +421 45 533 27 55
Mob.: +421 917 761 087
Email: mendel@orin.sk

   

ORIN Slovakia s.r.o., Na Štepnici 1379/1, 960 01 Zvolen, IČO: 36212504, DIČ: 2020031299, IČ DPH: SK2020031299

© 2019 ORIN Slovakia s.r.o.

VYSKÚŠAJTE NAŠE PRÍSTROJE ZADARMO BEZ AKÝCHKOĽVEK ZÁVÄZKOV, STAČÍ VYPLNIŤ FORMULÁR

Súhlasím so spracovaním osobných údajov pre potreby vybavenia mojej požiadavky *

Páči sa Vám naša služba? Máme pre Vás pripravených množstvo ďalších zaujímavostí a zliav. Chcete ich?

Áno, môžete mi zasielať emailom zaujímavosti súvisiace s uvedeným produktom a možnosti využitia rôznych zliavPin It on Pinterest