Syndróm karpálneho tunela

%

ľudí so syndrómom karpálneho tunela spôsobí až mesačnú absenciu v práci

U každého piateho

existuje riziko, že sa u neho v živote prejaví niektorý príznak syndrómu karpálneho tunela

Zbavte sa nepríjemných následkov choroby!

Vďaka moderným technológiám nemusíte byť súčasťou týchto štatistík. Prístroj UltiCare LT-99 je skutočný domáci pomocník, ktorý nielen tlmí bolesť a prináša úľavu, ale aj pomáha postupne odstrániť jej príčinu, zbaviť sa liekov a získať stratenú pohodu. Nemá však žiadne vedľajšie účinky! Prístroj si zadarmo môžete vyskúšať predtým, ako sa rozhodnete pre jeho zakúpenie! Nemá však žiadne vedľajšie účinky! Prístroj si zadarmo môžete vyskúšať predtým, ako sa rozhodnete pre jeho zakúpenie!

Nám už Ulticare pomohol

Vyskúšajte prístroj úplne zadarmo!

Vyplniť formulár

Pre syndróm karpálneho tunela je vhodné použiť prístroj UltiCare LT99, pretože pulzné magnetické pole má na toto ochorenie veľmi priaznivý účinok. Je potrebná niekoľko týždňová liečba. Najskôr použijeme analgetický(účinok proti bolesti) efekt prístroja, neskôr využijeme najmä hojivý a protiopuchový efekt prístroja UltiCare LT99

Karpálny tunel je kanál zápästia, t.j. priestor medzi kosťami a väzmi zápästia, cez ktorý prechádza stredový nerv. Syndróm kanála zápästia vzniká, keď dochádza k stlačeniu (kompresia) nervu. Je to bežné ochorenie ruky a častejšie postihuje ženy než mužov.

Príznaky:

  • mravčenie alebo pálenie (pa­restézia),
  • bolestivosť alebo znecitlivenie ruky, ktoré sa v typickom prípade zhoršuje v nocí,
  • neobratnosť a zoslabnutosť ru­ky,
  • slabá schopnosť uchopiť niečo rukou a pritiahnuť palec krížom cez dlaň k ostatným prstom,
  • bolestivé zápästie, predlaktie alebo rameno

U tehotných žien môže vzniknúť syndróm kanála zápästia v dôsledku nadmerného množstva tekutín v tkanivách. Dlaha pomáha znehybniť zápästie a zmierniť príznaky.

Príčiny:

Syndróm kanála zápästia môže spôsobiť každý stav, pri ktorom dochádza k jeho zúženiu, opuchu alebo zadržiavaniu tekutín.

Možné príčiny:

hormonálne zmeny, obezita, cukrovka, reumatoidná artritída alebo dna, akromegália – zväčšenie kostí vplyvom abnormality podmozgo­vej žľazy, nedostatočná činnosť štítnej žľazy (hypotyreóza), zlyhanie obličiek, alkoholizmus

– amyloidóza – zriedkavá choro­ba, pri ktorej sa hromadia abnor­málne bielkoviny v tkanivách a or­gánoch, Pagetova choroba, chronické ochorenie kostí postihujúce starších ľudí – kosti hrubnú a deformujú sa, nádory – napríklad tukové (li­pómy), gangliá (cysty naplnené tekutinou – vznikajú v šľachových pošvách), tlačiť na nerv môžu i deformácie zápästia po zlomeni­nách alebo ťažkom pomliaždení, ručné narábanie vibrujúcimi nástrojmi (syndróm kanála zápästia vyvoláva zriedka)

Liečba

Ak je to možné, lieči sa základ­ná príčina. Obéznych pacientov treba nabádať aby schudli, tí s hypotyreózou by mali dostávať náhradnú hormonálnu liečbu.

Protizápalové lieky pomáhajú zmierniť opuch šliach a tlak na zápästie pri reumatoidnom zá­pale kĺbov.

Nosenie ľahkej dlahy počas spánku – drží zápästie mierne vysunuté dopredu a odstraňuje nočnú bolesť.

Niekedy sa predpisujú močo­pudné lieky (diuretiká), ktoré zbavia organizmus nadbytočných tekutín.

Steroidové injekcie do kanál a zápästia prinášajú úľavu, no mu­sia sa podávať veľmi opatrne. Osobitne dôležité je nezasiah­nuť stredový nerv. Každé zlepšenie býva len dočasné.

V úporných prípadoch sa pri­stupuje k chirurgickej liečbe, ktorá zníži tlak na veľký stre­dový nerv.

Vyskúšajte prístroj úplne zadarmo!

Vyplniť formulár

Prístroj vhodný pri tomto ochorení

Ulticare LT-99

Požíva ho viac ako

120 000 zákazníkov

„Sve dvaja členovia domácnosti, máme nad 75 rokov a rôzne zdravotné ťažkosti. Používame Biotorus pravidelne a takmer denne od roku 2011. Ja na bolesti zápästia – karpány tunel a chrbticu a manželka na bolesti kolenných kĺbov. Vďaka prístroju sa naše zdravotné problémy značne zlepšili. Váš prístroj vyskúšali aj naši priatelia s rovnako dobrým výsledkom a zakúpili si ho.“

– Koritko Ján, Trenčín

Späť na

výber ochorení

SKÚŠKA PRÍSTROJA ZADARMO

Môžete nám aj zavolať v pracovné dni od 7:45 do 15:45 hod.

Tel. číslo: 0917 493 800

Kontakt

ORIN Slovakia
Na Štepnici 1379/1,
960 01 Zvolen, Slovensko

Email: orin@orin.sk
Tel.: +421 45 533 39 36,
+421 917 547 056

Servis

Záručný a pozáručný servis prístrojov: BIOquant, Biotorus a Ulticare
+421 45 533 27 55,
+421 917 761 087