5 vecí, ktoré by ste malio magnetoterapii vedieť kliknite tu...

Vyskúšaj si prístroj ZADARMO


Chcete zadarmo a bez akýchkoľvek záväzkov vyskúšať niektorý z našich prístrojov? Napíšte nám! Do kolónky "Vaša otázka" nám napíšte na akú chorobu chcete vyskúšať prístroj, vyplňte Vaše kontaktné údaje a odošlite.


Zväčšená prostata

Riaďte svoj osud

Máte túto nepríjemnú diagnózu a chceli by ste sa zbaviť jej sprievodných príznakov? My vám ponúkame účinné riešenie! Stačí vyplniť kontaktný formulár a prístroj BioTorus si môžete vyskúšať zdarma v pohodlí vášho domova.

 

Prostata

Na Slovensku každoročne sa diagnostikuje približne u 1200 mužov, ročne zomiera okolo 500 mužov na rakovinu prostaty, ktorá sa diagnostikovala v minulosti. Počet novozistených prípadov rakoviny prostaty prepočítaný na 100 000 mužov v jednom roku je približne 40.

Zväčšená prostata

Bojíte sa ísť na dlhší čas z domu z obavy, že budete nutne potrebovať WC? Nechcete už cestovať autobusom na zájazd, aby ste neboli príťažou pre spolucestujúcich? Nechcete spať mimo domu, pretože viete, že budete v noci budiť ľudí častým močením? Áno, je to frustrujúce, obmedzujúce a spoločensky nepríjemné. Život so zväčšenou prostatou je kvôli častému nutkaniu na močenie komplikovaný a ťažký. Najhoršie však ešte len môže prísť- odkázanosť na plienky, bolesti pri močení, problémy v posteli a riziko prerastenia ochorenia do rakoviny prostaty.

Zbavte sa otravnej choroby!

Urobte krok k zdraviu a spokojnosti. Začnite opäť normálny život- bez starostí a komplikácií, bez obmedzení, ktoré prináša nepríjemné a časté nutkanie na močenie a vyhľadávanie toaliet. Pozrite si video o ľuďoch, ktorým pomohol BioTorus znovu začať normálne žiť. Vyskúšajte jeho účinok nezáväzne, zadarmo a v pohodlí vlastného domova.

Viac o prostate

Prostata je žliazka veľká asi ako vlašský orech, leží pod močovým mechúrom okolo hornej časti močovej rúry. Produkuje mliečnu tekutinu – súčasť ejakulátu. Vyvolávajúca príčina zväčšenia nie je jasná, ale predpokladá sa vplyv hormonálnych zmien, chronického zápalu, ako aj výživy a metabolických faktorov.

Zväčšaná prostata stláča močovú rúru a stáva sa prekážkou pri vyprázdňovaní močového mechúra. Nutkanie na močenie je častejšie, začiatok močenia oneskorený a močenie problematickejšie. Prúd moču sa zoslabuje a po vymočení moč ďalej odkvapkáva. K ďalším príznakom patrí pálenie a bolesti pri tlaku prostaty na močovú rúru. Stagnujúci moč zvyšuje riziko vzniku infekcie a močových kamienkov. Spätné vtekanie moču do obličiek môže tento orgán významne poškodiť.

Rizikové skupiny

Zväčšená prostata (predstojná žľaza), ktorej sa odborne hovorí benígna hypertrofia, postihuje polovicu mužov po 50. roku života. Po 80. roku života trápi až 80 percent mužov. Ochorenie prostaty u priameho príbuzného (otec, brat) zvyšuje riziko výskytu.

Zväčšená prostata má nasledovné príznaky:

 • častá frekvencia močenia, problematické vyprázdňovanie, slabý prúd a odkvapkávanie moču po vymočení

 • bolesti a pálenie pri močení

 • v pokročilom štádiu močové kamienky v mechúre alebo ťažký chronický zápal močovej rúry

 • blokáda spôsobuje spätné vtekanie moču do obličiek

Čo robiť

Vymočte sa hneď pri prvom pocite tlaku. Vyhýbajte sa sexuálnemu dráždeniu bez ejakulácie, pri ktorom sa zvyšuje tlak na močovú rúru a močový mechúr. Ťažkosti sa tým môžu zhoršiť a zvyšuje sa aj riziko vzniku infekcie.

Vyšetrenia

Po 40. roku života by všetci muži mali absolvovať jedno z uvedených vyšetrení:

 • Vyšetrenie per rectum – lekár pri ňom vsunie prst do konečníka a zisťuje (palpuje) veľkosť, povrch, nerovnosti a uzly v prostate. Takéto vyšetrenie by sa malo vykonávať raz za rok.

 • Krvné testy – pri nich sa meria hladina špecifického prostatického antigénu (PSA). Zvýšené hodnoty ukazujú na hypertrofiu prostaty a vysoké hladiny bývajú pri rakovine prostaty. Tento test by sa mal opakovať raz za rok po 50. roku života.

Pri podozrení na zväčšenú prostatu sú potrebné ďalšie dva testy:

 • Retenčný test – do močového mechúra sa po vymočení zavedie cievka a zmeria sa objem moču, ktorý tam ešte zostal.

 • Ultrazvukové vyšetrenie – pomocou ultrazvukových vĺn s vysokou frekvenciou sa zobrazí prostata a okolité orgány malej panvy.

 • Cystoskopia – optické vyšetrenie močového mechúra so špeciálnym prístrojom.

Operácia

Pri močovej retencii (neúplné vyprázdňovanie mechúra) a ďalších chronických problémoch sa prostata odstraňuje operačnou cestou. Tou najbežnejšou je operáciu TURP (transuretrálna resekcia prostaty), keď sa do močového mechúra zavedie optický prístroj (cystoskop) a časti prostaty sa odstraňujú tenkým elektrickým skalpelom s drôtenou slučkou.

Pri tejto operácii nemožno vylúčiť poškodenie nervov, ktoré majú za následok impotenciu. Asi u 60 percent pacientov po TURP dochádza k retrográdnej ejakulácii, čo znamená, že spermie sa nedostanú do penisu, ale vtekajú do močového mechúra. Pociťovanie ejakulácie zostáva rovnaké, no objavujú sa problémy s oplodnením.

Naše odporúčanie

V prípade zväčšenej prostaty odporúčame použiť BioTorus LT100. Využívame protizápalový a hojivý účinok pulzného magnetického poľa a pri bolesti taktiež účinok analgetický. Oblasť je lepšie prekrvovaná. Aplikuje sa sedením na aplikátore a prikladaním na oblasť podbruška.

 

Pri tomto ochorení odporúčame:

BioTorus LT-100


BioTorus LT-100

Je prístroj určený na liečbu a stimuláciu organizmu pomocou pulzného magnetického poľa nízkej frekvencie. Jeho prednosti sú hlavne účinky pôsobiace proti bolesti (analgetický efekt), účinky uvoľňujúce svalové kŕče, protiopuchové účinky (protiedémové), hojivé a protizápalové účinky, tiež účinky regeneračné a účinky zlepšujúce prietok krvi (vazodilatačné). Prístroj je certifikovaný, medicínsky prístroj triedy IIa.

Výhody použitia prístroja

BioTorus LT-100

 • Výnimočná konštrukcia - váha prístroja je len 850 gramov,
 • Možnosť pripojiť externý (vonkajší) aplikátor, a tým umožniť používanie prístroja u dvoch osôb naraz, prípadne pôsobiť na dve rozličné miesta u tej istej osoby,
 • Ako jediný prístroj v EU umožňuje použiť na každý z aplikátorov iný pracovný program
 • Prístroj vlastní ako jeden z dvoch prístrojov patentovanú NTS technológiu, ktorá zabezpečuje nenávykovosť organizmu na liečbu,
 • Plynulá regulácia intenzity (sily) magnetického poľa a tým možnosť použitia prístroja i u ľudí citlivých na magnetické pole, alebo u malých detí, ktorým postačuje nižšia intenzita,
 • Možnosť nastavenia doby terapie od 20 do 60 minút podľa potreby alebo diagnózy,
 • Liečebný dosah magnetického poľa až 45 cm od stredu prístroja (liečebné účinky obsiahnu väčšiu časť organizmu ako u iných prístrojov.
Vytočte svoje koleso šťastia