5 vecí, ktoré by ste malio magnetoterapii vedieť kliknite tu...

Vyskúšaj si prístroj ZADARMO


Chcete zadarmo a bez akýchkoľvek záväzkov vyskúšať niektorý z našich prístrojov? Napíšte nám! Do kolónky "Vaša otázka" nám napíšte na akú chorobu chcete vyskúšať prístroj, vyplňte Vaše kontaktné údaje a odošlite.


Únik moču-inkontinencia moču

 

Pri úniku moču – inkontinencii odporúčame použiť prístroj BioTorus LT100.  Využívame jeho spazmolytický(uvolňujúci svalové kŕče) a protizápalový efekt, takže ovplyvňujeme i prípadný zápalový proces.

Únik moču je veľmi háklivý a intímny problém, o ktorom sa ľudia často hanbia hovoriť. Dotýka sa mnohých ľudí, mužov aj žien každej vekovej kategórie. Týmto problémom trpia aj deti (nočné pomočovanie).

Únikom moču trpí viac než 17 percent dospelej populácie na Slovensku. Stresová inkontinencia moču postihuje väčšinou ženskú populáciu (až 49 %), kým u mužov je táto forma úniku moču zriedkavá (menej ako 10 %) a väčšinou súvisí s predchádzajúcou operáciou na prostatickej žľaze.

Dve formy úniku moču

Najčastejšími typmi nedobrovoľného úniku moču bývajú stresová inkontinencia moču (SIM) a urgentná inkontinencia moču (UIM).

Stresová inkontinencia moču (SIM)

Znamená pasívny, mimovoľný únik moču pri námahe (kašeľ, kýchanie, smiech, cvičenie, zdvíhanie a nosenie bremien, v ťažších prípadoch aj pri zmene polohy tela) v dôsledku zvýšeného vnútrobrušného tlaku.

Čo ju spôsobuje?

Táto forma inkontinencie moču býva častejšia u žien a jej vyvolávajúcou príčinou bývajú viaceré pôrody, ktoré oslabujú panvové dno a tým aj podporný aparát močovej rúry, pokles ženských pohlavných hormónov v období ženského prechodu, nedostatočnosť zvierača močovej rúry, napríklad po úrazoch.

Urgentná inkontinencia moču (UIM)

Je mimovoľný únik moču spojený s náhlym neodolateľným nutkaním (urgenciou) na močenie, okrem toho býva prítomné aj časté močenie cez deň (viac ako 7-krát) a tiež potreba močenia v noci (jeden- a viackrát). Nutkanie na močenie, časté močenie cez deň aj v noci a únik moču v dôsledku nepríjemného nutkania na močenie sa označujú ako hyperaktívny močový mechúr.

Čo ju spôsobuje?

Spúšťacím mechanizmom tohto typu inkontinencie moču bývajú infekcie močových ciest (aj nedostatočne liečené), kamene a nádory močového mechúra, cukrovka, zväčšená prostata, niekedy len nahromadenie tvrdej stolice v konečníku, ale často sa príčina ani nenájde.

Ako riešiť problém? Nehanbite sa!

Ľudia, ktorí touto poruchou trpia, sa za svoj stav, pochopiteľne, hanbia, pretože im prináša neprijateľnú hygienickú situáciu. Navyše sa cítia vyradení zo spoločnosti, v neustálom strachu zo strápnenia sa izolujú doma. Takéto situácie niekedy vážne poškodzujú sebavedomie, narúšajú súkromný život i partnerské vzťahy. Pritom môžete žiť plnohodnotným životom. Zverte sa do rúk lekára. Inkontinencia patrí do rúk urológa.

• poraďte sa s lekárom už pri začínajúcich problémoch

• zoznámte sa so špeciálnymi cvikmi na posilnenie príslušného svalstva

• nepodceňujte žiadnu radu – lieky, cvičenie, pomôcky pre inkontinentných

• je veľa dostupných pomôcok, informujte sa aj o možnostiach, ktoré vám môžu poskytnúť

• udržujte hygienu – dodáva sebavedomie

• nebojte sa spoločnosti – pomôcky pre inkontinentných to umožňujú

• žiadajte lekára o radu i o vhodné pomôcky a nech

Pri tomto ochorení odporúčame:

BioTorus LT-100


BioTorus LT-100

Je prístroj určený na liečbu a stimuláciu organizmu pomocou pulzného magnetického poľa nízkej frekvencie. Jeho prednosti sú hlavne účinky pôsobiace proti bolesti (analgetický efekt), účinky uvoľňujúce svalové kŕče, protiopuchové účinky (protiedémové), hojivé a protizápalové účinky, tiež účinky regeneračné a účinky zlepšujúce prietok krvi (vazodilatačné). Prístroj je certifikovaný, medicínsky prístroj triedy IIa.

Výhody použitia prístroja

BioTorus LT-100

  • Výnimočná konštrukcia - váha prístroja je len 850 gramov,
  • Možnosť pripojiť externý (vonkajší) aplikátor, a tým umožniť používanie prístroja u dvoch osôb naraz, prípadne pôsobiť na dve rozličné miesta u tej istej osoby,
  • Ako jediný prístroj v EU umožňuje použiť na každý z aplikátorov iný pracovný program
  • Prístroj vlastní ako jeden z dvoch prístrojov patentovanú NTS technológiu, ktorá zabezpečuje nenávykovosť organizmu na liečbu,
  • Plynulá regulácia intenzity (sily) magnetického poľa a tým možnosť použitia prístroja i u ľudí citlivých na magnetické pole, alebo u malých detí, ktorým postačuje nižšia intenzita,
  • Možnosť nastavenia doby terapie od 20 do 60 minút podľa potreby alebo diagnózy,
  • Liečebný dosah magnetického poľa až 45 cm od stredu prístroja (liečebné účinky obsiahnu väčšiu časť organizmu ako u iných prístrojov.
Vytočte svoje koleso šťastia