Vyskúšaj si prístroj ZADARMO


Chcete zadarmo a bez akýchkoľvek záväzkov vyskúšať niektorý z našich prístrojov? Napíšte nám! Do kolónky "Vaša otázka" nám napíšte na akú chorobu chcete vyskúšať prístroj, vyplňte Vaše kontaktné údaje a odošlite.


Paradentóza

Paradentóza je veľmi časté ochorenie, ktorým trpia údajne až tri štvrtiny ľudí. Ide o chorobu ďasien a závesného zubného aparátu. Príčinou môže byť zlá ústna hygiena, ale aj nesprávny životný štýl a stravovacie návyky.

Paradentóza je infekcia, ktorá vzniká pôsobením baktérií, ktoré napádajú ďasná a postupne rozširujú pôsobenie ďalej. V prvom štádiu sa prejavuje občasným krvácaním pri jedle a čistení zubov. Občas sa objaví mierny opuch a začervenanie. V druhom štádiu je už zápal rozvinutý, medzi zubmi a ďasnami vznikajú kapsy, ktoré sa plnia hnisom. Pridáva sa zápach z úst, obnažovanie krčkov a kývanie zubov. V najrozvinutejšom štádiu vedie neliečená paradentóza k strate zubov a prenosom baktérií krvou do celého organizmu.

Odporúča sa v prvom rade upraviť jedálny lístok, vynechať cukry, alkohol a sladené nápoje a začleniť doňho celozrnné výrobky a venovať sa ústnej hygiene.