5 vecí, ktoré by ste malio magnetoterapii vedieť kliknite tu...

Vyskúšaj si prístroj ZADARMO


Chcete zadarmo a bez akýchkoľvek záväzkov vyskúšať niektorý z našich prístrojov? Napíšte nám! Do kolónky "Vaša otázka" nám napíšte na akú chorobu chcete vyskúšať prístroj, vyplňte Vaše kontaktné údaje a odošlite.


Skleróza multiplex

Skleróza multiplex alebo roztrúsená skleróza

Myslíte si, že skleróza multiplex je len o zabúdaní? Vôbec nie! Mnohí si ju mýlia s Alzheimerovou chorobou, mnohí jej pripisujú klasickú predstavu o človeku, ktorý si nič nepamätá. Skleróza multiplex je ale ťažká a vážna choroba nervovej sústavy, ktorá vedie k znižujúcej sa pohyblivosti a často až k úplnej invalidite a odkázanosti na lôžko alebo invalidný vozík. Na rozdiel od väčšiny iných ochorení postihuje často mladých ľudí medzi 20-tym a 40-tym rokom života. Život so sklerózou multiplex je ťažký a dáva zabrať nielen pacientovi, ale aj jeho rodine a blízkemu okoliu.

 

Ako sa skleróze brániť?

Kým choroba neprepukne do najhoršieho štádia, dá sa s ňou bojovať . Dôležité je neuzavrieť sa a neklesnúť na duchu. Práve kolektív a rodinná podpora zohrávajú pri tomto ochorení dôležitú rolu. Základom je spomaliť priebeh sklerózy, nepoddať sa postupnej strate pohyblivosti. Veľmi dôležitý je pohyb, pretože pomáha prekrvovať končatiny. Lepšiemu prekrveniu pomáha napríklad aj magnetoterapia. Domáci magnetoterapeutický prístroj UltiCare pomáha zlepšiť prúdenie krvi a obnovovať bunky. UltiCare LT-99 je zdravotnícky prístroj s certifikátom Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv a používajú ho lekári v zdravotníckych zariadeniach aj individuálni užívatelia doma.

Doprajte si úľavu a spomaľte ochorenie

Skúste pomôcť liečbe choroby magnetoterapiou a urobiť svoj život hodnotným a kvalitným. Každý chce byť zdravý. Pridajte k liečbe magnetoterapiu, spomaľte priebeh choroby a zlepšite pohyblivosť pomocou prístroja UltiCare LT-99. Vyskúšajte jeho účinok nezáväzne a zadarmo v pohodlí vlastného domova.

 

Viac o skleróze multiplex

Skleróza multiplex je závažným ochorením nervového systému. Naše nervy, ako je všeobecne známe, sú tvorené z obrovského množstva nervových buniek. Nanešťastie pre nás sa tieto bunky nedelia. V praxi to znamená, že počas vývinu bunka dôjde do štádia, kedy je schopná plne vykonávať svoju funkciu. Ak sa však poškodí, akýmkoľvek spôsobom, prinajhoršom odumrie, nie je možné ju nahradiť. V opačnom prípade by choroby nervového systému neboli zďaleka také vážne. Príčina choroby zostáva stále neznáma, hoci existuje niekoľko teórií o jej vzniku.

Príčiny vzniku:

Skleróza multiplex sa radí k tzv. autoimunitným ochoreniam. Znamená to, že imunitný systém má z dosiaľ presne nevysvetliteľných príčin dojem, že určité bunky či tkanivá v organizme sú cudzieho pôvodu a následne začína proti nim vyrábať protilátky. Podobný prípad, síce zriedkavý, môže nastať u tehotnej ženy. Zhodou náhod môže nastať, že plod má takú krvnú skupinu, proti ktorej začína krv matky tvoriť protilátky a tým môže dôjsť k usmrteniu plodu. Takéto prípady sú síce zriedkavé, avšak nemenej komplikované. Vtedy sa obvykle podávajú lieky na potlačenie imunity, aby sa obmedzila tvorba protilátok. V prípade sklerózy multiplex sú to imunoglobulíny G alebo gamaglobulíny – špecifický druh protilátok – ktorý spôsobuje poškodzovanie buniek nervového tkaniva. Organizmus ich totižto považuje sa cudzorodé a podniká akcie, ktoré vedú k potlačeniu, prípadne odstráneniu tohto „čierneho pasažiera“.

Liečba:

Skleróza multiplex je veľmi zákernou chorobou. Je o to zákernejšia, že na ňu prakticky neexistuje liek. Veď ako by mohol, keď nie je ani poriadne známa jej príčina? Preto sa medicína zamerala na jediný možný spôsob „pomoci“ , alebo liečby – zmierniť príznaky a pokúsiť sa urobiť život pacientom znesiteľnejším. Podľa môjho názoru by sme mali používať slovo pomoc, keďže liečba, ako bolo povedané, prakticky neexistuje. Existuje niekoľko prípravkov, ktoré však pomáhajú nanajvýš pri druhom štádiu choroby, aj to len zriedkavo. Na vývoji účinného boja proti tejto chorobe sa neustále pracuje.

Prognóza:

Trpieť sklerózou multiplex neznamená uzatvoriť sa pred svetom. Množstvo ľudí postihnutých týmto ochorením vedie normálny život a majú úspešnú kariéru. Človek nesmie v prvom rade klesnúť na duchu. Ľahko sa to hovorí, ťažšie urobí. Sú prípady, kedy choroba pripútala ľudí na invalidný vozík a okrem toho, toto ochorenie môže dokonca mať aj psychologické následky, rôzne poruchy správania, komunikácie, prudké zmeny nálad poprípade vyvolať samovražedné sklony či nepredvídateľné a neprimerané reakcie. Skleróza multiplex má v populácii široký záber je o to nutnejšie vysporiadať sa s ňou. V súčasnosti možno dokážeme život pacientov predĺžiť, prípadne uľahčiť.

V prípade tohto ochorenia odporúčame použiť prístroj UltiCare LT99 maxi, pretože pulzné magnetické pole zmierňuje niektoré dôsledky choroby. Pôsobením prístroja na centrálny nervový systém a miechu sa pozitívne ovplyvňujú zmeny na bunečnej úrovni. Pacienti sa cítia lepšie, upravuje sa spánok, biorytmus a zvyšuje sa vylučovanie hormónu melatonínu. Pôsobíme na oblasť hlavy a chrbtice (miechy). Liečba prístrojom UltiCare je veľmi vhodnou doplnkovou liečbou sklerózy multiplex súbežne s medikamentóznou liečbou.

 

Pri tomto ochorení odporúčame:

UltiCare LT-99


UltiCare LT-99

Je prístroj určený na liečbu a stimuláciu organizmu pomocou pulzného magnetického poľa nízkej frekvencie. Jeho prednosti sú hlavne účinky pôsobiace proti bolesti, uvoľňujúce svalové kŕče, hojivé, protizápalové účinky a účinky zlepšujúce prietok krvi. Prístroj je certifikovaný, medicínsky prístroj triedy IIa.

Výhody použitia prístroja

UltiCare LT-99

  • prístroj vlastní ako jeden z dvoch prístrojov patentovanú NTS technológiu, ktorá zabezpečuje nenávykovosť organizmu na liečbu,
  • prístroj môžete použiť i cez odev, sádru, alebo dlahu,
  • jednoduchá obsluha, vhodný pre seniorov aj malé deti,
  • môžete ho používať aj pri kovových implantátoch v tele,
  • môžete sa liečiť kedykoľvek a kdekoľvek 365 dní v roku,
  • nemá žiadne známe vedľajšie účinky,
  • liečba je absolútne bezpečná,
  • samočinné vypnutie po ukončení liečebnej procedúry.
Vytočte svoje koleso šťastia