5 vecí, ktoré by ste malio magnetoterapii vedieť kliknite tu...

Vyskúšaj si prístroj ZADARMO


Chcete zadarmo a bez akýchkoľvek záväzkov vyskúšať niektorý z našich prístrojov? Napíšte nám! Do kolónky "Vaša otázka" nám napíšte na akú chorobu chcete vyskúšať prístroj, vyplňte Vaše kontaktné údaje a odošlite.


Parkinson

 

Parkinsonova choroba

Trasenie, chvenie, svalová stuhnutosť, zlé ovládanie pohybov... Typické príznaky Parkinsonovej choroby, často sprevádzané zhoršenou pamäťou a náznakmi demencie. Najhoršie však je, že postihnutý človek nie je zväčša schopný existovať sám, je odkázaný na pomoc blízkych a často má pocit, že je všetkým na obtiaž.

Ako s Parkinsonom bojovať?

Tri švrtiny ľudí nevie o ochorení veľa a vôbec netuší ako s ním bojovať, hoci má z neho strach. Parkinson nie je síce vyliečiteľný, jeho príznaky sa však dajú zmierniť a ochorenie spomaliť. Domáci zdravotnícky prístroj UltiCare LT-99 využíva na liečbu pulzné magnetické pole. To pôsobí na bunky tak, že zlepšuje prekrvenie a zásobovanie orgánov kyslíkom.  

Udržte ochorenie v norme, zastavte jeho vývoj

Každý túži byť zdravý, nechce byť odkázaný na iných. Prístroj UltiCare zmierňuje degeneratívne zmeny, zlepšuje pohyblivosť a uvoľňuje stuhnutosť svalov. Zlepšuje teda celkovo zdravotný stav a predlžuje aktívny život. Pozrite si video o tom, ako magnetoterapia zmenila život s ochorením. Vyskúšajte zadarmo a v pohodlí domova prístroj UltiCare LT-99.

 

Viac o Parkinsonovej chorobe

Parkinsonova choroba je progresívne neurodegeneratívne ochorenie. Je najčastejšou príčinou parkinsonizmu, klinického syndrómu spôsobeného postihnutím špeciálnych oblastí nervového systému tzv. bazálnych ganglií, ktoré sa podieľajú na riadení pohybu, čo v konečnom dôsledku vedie k typickej poruche hybnosti.

Parkinson môže byť zapríčinený niekoľkými chorobnými procesmi, medzi ktoré najčastejšie patrí:

  1. Primárna idiopatická(vzniknútá z neznámej príčiny) Parkinsonova choroba  tvorí približne 80% prípadov ochorenia
  2. Sekundárny parkinsonizmus (vznikajúci v dôsledku cievneho postihnutia, infekčného ochorenia, toxínov, úrazu, mozgového tumoru, metabolických ochorení)

Koho postihuje?

Parkinsonova choroba najčastejšie začína medzi 40 a 70 rokom života s vrcholom nástupu ochorenia v šiestej dekáde. Nárast ochorenia sa zvyšuje s vekom, ktorý sa považuje za najvýznamnejší rizikový faktor. Rozdiel vo výskyte medzi pohlaviami je veľmi malý 1,5 ku 1 v neprospech mužov.

Príčiny vzniku:

Základným podkladom na vznik Parkinsonovej choroby je nedostatok jednej látky v určitých štruktúrach mozgu. v tzv. bazálnych gangliách, ktoré sa podieľajú na riadení pohybu (motoriky). Táto látka sa nazýva dopamín a slúži ako prenášač biologickej informácie medzi bunkami.

Dopamín sa tvorí v mozgu, predovšetkým v tzv. strednom mozgu, v jadre zvanom substancia nigra ( čierne jadro). Sú dôkazy, že človek sa narodí asi so 400.000 dopamín produkujúcimi nervovými bunkami- neurónmi. U zdravého dospelého jedinca zaniká ročne asi 6% dopaminergných neurónov, avšak u parkinsonikov je táto strata urýchlená. Klinické prejavy sa objavia až vtedy, keď pôvodné množstvo neurónov klesne pod 20% pôvodnej úrovne a kompenzačné mechanizmy vyrovnávajúce stratu neurónov sa vyčerpajú.

Mechanizmy zániku neurónov nie sú doposiaľ známe. V dôsledku nedostatku dopamínu, bazálne gangliá nemôžu efektívne fungovať a vzniká porucha regulácie pohyblivosti- prejavy Parkinsonovej choroby. Klinický obraz ochorenia dotvára tiež relatívny nadbytok iných podobných látok- neuromediátorov (prenášačov nervových vzruchov), ktoré sú prítomné v bunkách tohto systému.

Príznaky

Prvé klinické príznaky Parkinsonovej choroby sú často nenápadné a nešpecifické ako napríklad bolesti ramien, chrbtice, pocity ťažkých končatín, strata výkonnosti, únava, poruchy spánku, zápcha, zmena rečového prejavu ( tichosť, monotónnosť), zmena písma (malé, neupravené), sexuálne poruchy.

Základnými príznakmi typickými pre Parkinsonovu chorobu sú pokojový tras (tremor), svalová stuhnutosť (rigidita), spomalenie pohybov (bradykinéza) a poruchy postoja a chôdze (posturálna instabilita).

Ostatné príznaky, ktoré sa často vyskytnú v súvislosti s Parkinsonovou chorobou a môžu výrazným spôsobom limitovať liečbu. Medzi najčastejšie patrí sklon k zníženému krvnému tlaku (ortostatická hypotenzia), zápcha, poruchy spánku (problémy so zaspávaním, skoré prebúdzanie sa, živé sny), poruchy prehĺtania, poruchy močenia, depresia, demencia (asi u 20% pacientov v neskorom štádiu ochorenia), poruchy čuchu, nadmerné potenie.

V prípade Parkinsonovej choroby odporúčame použiť prístroj UltiCare LT99 Maxi. je Podobne ako u iných ochorení centrálneho nervového systému pôsobí pulzné magnetické pole blahodárne na bunkovej úrovni a zmierňuje priebeh choroby. Využíva sa vazodilatačný efekt (lepšie prekrvenie a zásobenie kyslíkom) prístroja UltiCare LT99.

 

 

Pri tomto ochorení odporúčame:

UltiCare LT-99


UltiCare LT-99

Je prístroj určený na liečbu a stimuláciu organizmu pomocou pulzného magnetického poľa nízkej frekvencie. Jeho prednosti sú hlavne účinky pôsobiace proti bolesti, uvoľňujúce svalové kŕče, hojivé, protizápalové účinky a účinky zlepšujúce prietok krvi. Prístroj je certifikovaný, medicínsky prístroj triedy IIa.

Výhody použitia prístroja

UltiCare LT-99

  • prístroj vlastní ako jeden z dvoch prístrojov patentovanú NTS technológiu, ktorá zabezpečuje nenávykovosť organizmu na liečbu,
  • prístroj môžete použiť i cez odev, sádru, alebo dlahu,
  • jednoduchá obsluha, vhodný pre seniorov aj malé deti,
  • môžete ho používať aj pri kovových implantátoch v tele,
  • môžete sa liečiť kedykoľvek a kdekoľvek 365 dní v roku,
  • nemá žiadne známe vedľajšie účinky,
  • liečba je absolútne bezpečná,
  • samočinné vypnutie po ukončení liečebnej procedúry.
Vytočte svoje koleso šťastia